въпрос за златото

  • 4 199
  • 15
 С какви подръчни средства в къщи мога да проверя една гривна дали е златна newsm78.Съмнявам се че днес ме прекараха.  Cry
Виж целия пост
# 1
Вкъщи с никакви средства не можеш да провериш. Naughty
Отиди в златарски магазин. Гривната се натърква, така че да остане златен прах върху някакъв камък. Върху праха се капе някаква течност, която действа като лакмус. Ако не е злато, не блести. Така определят и каратите.
Виж целия пост
# 2
Освен да търсиш печат.....нали на всяко златно бижу има едно мъъъничко печатче с число- сега гледам моята гривна, на закопчалката има печат "585". Не ми се свалят обици, на май и на тях има.
Виж целия пост
# 3
От къде купи гривната?
Виж целия пост
# 4
Сега специално си свалих обиците- те със сигурност са купувани от друго място, и на тях има печат 585. На халката ми няма нищо.
Виж целия пост
# 5
Да, интересно, и аз имам на гривната печат, а на халката - не.
Гривната ми е от магазин, а халката поръчкова - може това да е от значение Thinking
Виж целия пост
# 6
и моята халка е поръчкова, но има печат.
Аз те съветвам да отидеш в някое златарско ателие/магазин и да ги помолиш да ти проверят
Виж целия пост
# 7
Когато е по поръчка, златаря, който ти го прави - бижуто де - трябва да го занесе на лицензиран ..... някакъв си  Embarassed за да му сложи той печат. Това съответно струва нещо. За да си ги спестят тези парички, не винаги върху поръчковите бижута има печат. (това ни го разясни един златар, преди много време, но сигурно още е така)
Виж целия пост
# 8
За да си ги спестят тези парички, не винаги върху поръчковите бижута има печат.
...или за да си спестят малко златце в сместа, от която са ни правили халките Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
 Laughing Laughing Laughing да де да!
Виж целия пост
# 10
Хм, сега се замислих, че и моята халка нямаше печат Thinking


Иначе, на всички златни бижута има печат 585
Виж целия пост
# 11
Благодаря,Ви мами!   bouquetГривната я взех от един ''приятел'',та затова се съмнявам. След работа ще тичам до златарския   newsm78
Виж целия пост
# 12
585 е печата на 14 карата,в къщи с нищо не можеш да го провериш,всъшностго накисни във вряла вода +сода бикарбонат и го остави позлатеното или ментето ще си проличи,ако е злато ше се почисти
Виж целия пост
# 13
  Ще пробвам с вряла вода и сода , не успях да стигна до златарскиа- малкия се разболя ooooh!.Утре ще изпратя мъжа ми до там (той взе гривната ).
Виж целия пост
# 14
Моята халка (по поръчка) няма печат, но с нея вървеше нещо като паспорт и там има разни цифрички  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия