страх от акане + ужасен запек

  • 1 003
  • 1
Здравейте!Всичко започна юли месец, когато отказа да яде готвено. Приема само киселото мляко,солети, бисквитки и др.подобни. Според педиатъра било заради никненето на зъбките,а и заради жегите.Каза да не се притеснявам.Но скоро така се запече, че се изака чак на 5-тия ден след две дози Дуфалак.Оттогава отказва да сяда на гърне, независимо по каква нужда.Забялязах, че когато й се доака, вместо да се напъне, се стиска, цялата се изпъва като струна.Но в един момент колкото и да се стиса,се изхожда, но с ужасни мъки и писъци,твърдо е като камък. Дуфалак-а вече не помага, нито плодовите сокове, пробвахме отвара от овесени ядки - нищо. Последно ни казаха да й слагаме по 1/2 свещичка през ден. Големи мъки - един я държи, другия слага, тя пищи, та се къса.После не дава никой да я докосне.Вярно,до 15 мин.се изхожда, но със същите мъки, също толкова твърдо. Днес отказа дори млякото, легна си буквално гладна. Страшно се притеснявам. Ще съм Ви благодарна, ако може да ми дадете някакъв съвет.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Явно проблемът е психологически. Може да има и рагади- леки едва забележими ранички на ануса, които да я болят. Можете да и мажете мнимателно анусчето с бебшко олио, за да изключите този фактор и да и обясните, че е добре щом и се ходи по голяма нужда веднага да се изходи, за да не я боли и след това ще я измивате с отвара от смрадлика и лайка.
Добре е да се промени режима на хранене. Като начало давайте й сутрин на гладно по 100 мл. топла водичка да изпива за да се задвижат червата и да се засили перисталтиката.
Избягвайте сухите храни- наблегнете на супите и готвените яденета със сос- домати, червена чушка. Те разхлабват. Давайте грозде, круши.
Знам, че сте опитвали почти всичко, но е добре този страх да се преодолее постепенно, като целта е изхожданията да не са болезнени- т.е. акото да е по-меко. Можете да и правите каши с мляко Фризовом. Дава се на бебетата със запек./color]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия