За типовете баби

  • 2 219
  • 30
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6047.html
Ако модераторите сметнат че темата не е за тук нека я преметят.
Вашите от кои са , и какво е мнението ви по този въпрос?
Виж целия пост
# 1
Това не беше ли в една друга тема?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223179.0
Виж целия пост
# 2
Посмях се от сърце.
Открих и двете баби - едната опитна /с примес на мързелива/ и другата неопитна, но критична. Мързеливата разбира се е свеки  Wink
Виж целия пост
# 3
Нашите баби се лутат между отделните типове.
Виж целия пост
# 4
Няма като нашите баби  Rolling Eyes
Едната ( моята майка ) напълно незаинтересована, виждала е внука си 4 пъти.
Другата ( свеки ) го е вигдала само на снимка...Тя поне има за извинение голямото разтояние.
Виж целия пост
# 5
Майка ми е малко от типа опитна и критична, но не е гледала други внуци преди това, ама чете доста /и по форумите  Sunglasses/, та е в час кое как трябва. В същото време обича да критикува и все иска да помага в домакинството, а аз постоянно се дразня. Намерихме баланс, като взема децата и ги води по разходки, когато има време, а аз си шетам в това време или викам жена /така поне намерените кусури са на жената, а не на мен  Party/. Не се оплаквам, защото се научих критиките да си ги пускам покрай ушите, а за гледането на децата винаги мога да се посаветвам с нея.
Свекърва ми пък е опитна и мързелива  Mr. Green. Изгледа голямото дете на зълва ми /естествено, прилагайки всички "бабешки" методи и детето си имаше дори здравословни проблеми преди да заминат; сега пък тя ще ходи при тях да гледа и малкото дете  Thinking, ама тя не си дава много зор, пък и желание и липсва и си го признава/. Нашите деца не е гледала, освен за някой и друг час или ако сме за уикенда при нея, но пък и  аз съм там. Все се оправдава колко много работа има /нали уж за нас прави всичко - т.е. живее на вилата по свой собствен избор и си гледа градина/ и колко й е трудно да пътува с тези разширени вени. Ама да даде съвети много я бива, но отдавна разбра, че аз не я слушам и сега си спестява опита, за да сме в добри отношения.

Всъщност, при нас перфектната баба е моята баба /т.е. прабабата на шушулките/ - "модерна баба" - вслушва се в мнението ми, съобразява се, никога не излиза с довода "аз деца съм гледала" - винаги казва "сега е различно и ти си знаеш"; спокойно мога да разчитам на нея за децата, а и никога не си е позволила да ми се меси в домакинството или в решенията; сама не проявява излишни инициативи, а само, когато изрично я помолим. Да ми е жива и здрава Heart Eyes.
Виж целия пост
# 6
Нашите са мързеливи тип "няма ги"
Виж целия пост
# 7
БАБА  -това е диагноза!!!
Виж целия пост
# 8
Нашите баби и двете са тип "мързеливи", едната от тях е с нотки на критичност (естествено - свеки).
Виж целия пост
# 9
При на с е трагично:
 Със сина ми свеки знаеше всичко и не ме оставяше да пипна детето без да порвери дали не бъркам, а с малката си би чукалата и само по телефона звъни. Пак нищо не върша както трябва, ама поне не ми е пред очите. А децата ми не са паднали още от високо, или да се изгорят, или нещода им куца в развитието.... може и добре да си ги гледам!
 Мама пък винаги е супер тактична, никога не се бърка, не дава акъл, та чак по някога се дразня. Аз й казвам "Мамо, температурата на спада от панадол, какво да правя", тя не знае. После ми разправя какна едно дете  с 40 градуса му свалила темпетатурат с белтък на петичките за нула време. Ама ми е малко късно вече!
   Успех с бабите
Виж целия пост
# 10
БАБА  -това е диагноза!!!

 Joy Joy Joy

А какво ще кажете за прабаба  Mr. Green Че мойто диване го гледат две баби и една прабаба  Crazy ( за щастие нямам забележки - справят се идеално )
Виж целия пост
# 11
За нито една от двете не открих типа баба.Има смесица от различните видове.
Свеки е супер мързелива и безразлична.Майка ми е пълна противоположност.
Виж целия пост
# 12
Свеки веднага я определих в групата на критичните. Даже ако имаше тип "вечно недоволни перфекционистки", там и е мястото. Умира да ми прави забележка, непрекъснато пита дали съм нахранила детето (което ме влудява), ако се разплаче, не пропуска да ми се нахвърли с обвинителен тон "Защо плаче, какво стана?" и т.н. А ако се наложи да я гледа, почти винаги пренебрегва яденето, което аз съм приготвила за детето, все не е доволна и гледа да я натъпче с телешко варено, което винаги току що е сготвила, много е вкусно и пресничко. Crazy Умирам от яд!
А мама не успях да я "вмъкна" в никоя категория, тъй като тя живее далече и почти не е участвала в гледането на децата. Когато е идвала у дома за седмица-две, винаги се е съобразявала с нашите желания относно гледането на детето, защото има респект от мъжа ми. Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Едната е далеч, на другата пресякох мерака за помощ още при първия опит, така че не мога да кажа. Написах обаче един коментар към статията, не можах да се сдържа.
Виж целия пост
# 14
Майка ми е експертката по бебетата.Половината си от живота е работила в болница с деца,така че е много светната,чак понякога дразни от компетентност.Точно от типаq баби,които превръщат децата в "на баба гевезенцето".Дай и да го гушка по цял ден.Само дето е в Бг а аз в Италия.Послендния път се наблюдаваше малко мързел от нейна страна,но предполагам че се дължи на това че просто не е свикнала с детето.Изтупурквам и го изведнъж и се чудя защо понякога не реагира.Оправдавам я обаче.Другата баба,свекърва ми,не я разбирам.Мъжа ми твърди че и било неудобно от мен,затова се държала настрана от бебето.Не знам прав ли е или не,но тя в нас не идва,не изявява и желание да го взема.Веднъж не е казала,нахрани се спокойно,аз ще го държа,докато сме били в тях на обяд(всяка неделя).Тя си хапва порядъчно,докато аз си играя с бебока.Не го взема,освен ако не и го тръшнеш в ръцете.
Иначе за сметка на нашето Теодорче,другите две внучета са денонощно в тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия