Лечение на възрастни хора с хомеопатия

  • 1 133
  • 4
Става въпрос за 70-80 годишни хора.
Баба ми е на 74 год. има бронхиална астма, исхемична болест на сърцето и от алопатичните лекарства за последното получи доста от нежеланите им странични ефекти.
Въпроса ми е дали ще е добре от сега нататък да се лекува с хомеопатия или да продължава както досега?
Знам, че при възрастните хора се използват много ниски потенции и много трябва да се внимава и не всеки хомеопат се наема да ги лекува, но искам още мнения.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
 Да, без проблем,  много може да им се помогне с хомеопатия, особено що се отнасе до психо-емоционалното състояние, но така също и за конкретния проблем - кашлицата.

 Дори и палиативно действаща, хомеопатията е за предпочитана, тъй като няма т.н. странични ефекти.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора, Aleksander   bouquet
А за исхемичната болест на сърцето? Имаш ли пациенти с такава диагноза и как им се отразява хомеопатичното лечение /знам, че всико е мн. индивидуално в хомеопатията, но ми се иска да попитам/?
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговора, Aleksander   bouquet
А за исхемичната болест на сърцето? Имаш ли пациенти с такава диагноза и как им се отразява хомеопатичното лечение /знам, че всико е мн. индивидуално в хомеопатията, но ми се иска да попитам/?

 - Ако коронарната артерия има сериозни плаки и по такъв начин е стеснена - там микрохирургията върши чудеса.

 При исхемия, причината за която са "нерви" водещи до контрахиране на кръвоносните съдове, и конкретно на тези захранващи сърдечния мускул - да, хомеопатията може да помогне и е помагала.
Виж целия пост
# 4
Благодаря отново

 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия