Колко твърда храна при незаместено кърмене?

  • 586
  • 9
Захранвам малката от около месец и 1/2. Не целя заместване на кърмене до 1г. Давам новата храна 30 мин. след кърмене. Не я насилвам да яде повече от колкото иска, но проблема е че тя не спира да иска. Вчера следобед например 30мин. след стабилно кърмене (забавихме се след разходката и чак ревна) изяде 50гр. каша елда и 1 пюре на ХИП - ябълки и круши(125гр.)...И ОТВАРЯШЕ УСТАТА ЗА ОЩЕ...Ако не й дам не реве, но ако й дам и още ще яде?!? Да я ограничавам ли до някакво количество или да храня докато почне да плюе?...и вобще колко макс. си позволявате да давате твърда храна за да не заместите кърмене?
Виж целия пост
# 1
Винаги съм му давала да яде колкото иска - сам си определяше порциите. Ядеше горе-долу по толкова:
6-7м. - 20-30 гр.
8-9м. - до 50 гр.
10-11м. - до 100 гр.
след годинката - до 150-180 гр. Вече и до към 200 ги докарва понякога.
Виж целия пост
# 2
Ние ядем по около 30-40 гр. Започна обаче да си търси пюренце не само на обед, но и като ни видим да ядем на вечеря  newsm78 и ако му дам си ги изяжда и не му мигва окото даже?
Виж целия пост
# 3
Много мерси, ама тая информация хич пък да не ми помогна... Embarassed
Няма ли и други мами с толкова ящни зверчета??? Thinking
Виж целия пост
# 4
Моят син е също така забележително лаком. На шест месеца и няколко дена е. Само час след сутрешното кърмене иска елда и изяжда 60 гр.кърма, смесена с две супени лъжици елда. След това иска и да суче. Два часа по-късно пак суче. На обяд изяжда по едно бурканче ХИП и един час по-късно пак суче. След това до вечерта суче на поискване. Захранвам го от около 15 дена. Вече започнах да считам, че препоръчаната от Да Ла Лече схема на постепенно /като количество/ захранване не е адекватна. Просто, ако започвам с 40-50 грама на ден, ще остава откровено гладен. 
Виж целия пост
# 5
Здравей, Светла,
Моето момче е по-голямо, на 8 месеца е, той също е много лаком. В началото, докато беше на вашата възраст, ядеше по 1/2 бурканче Хип само на обяд, като също искаше още, но аз не давах. От следващия месец започнах да давам на обяд зеленчуци, а вечер плодове и каши. Бих искала да споделя какъв проблем възникна - поради големете количества поемана храна си разреди броя на храненията. За съжаление от това намаля и кърмата ми, а по този начин на него му е по-лесно да яде с лъжичка, отколкото да суче и като резултат отказа да се кърми. Сега въвеждам диета - 2-3 дни само на кърма...
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти, Noemy, беше ми полезно да науча за намаляването на кърменията - точно от това се опасявам... Sad
Ами ще й давам до около 80гр. пък да видим...Дано не се стига до рев за още Laughing
Виж целия пост
# 7
Моят син месец и половина - два след захранването ядеше между 50-150 гр. два пъти на ден. Ограничавала съм го инцидентно. Общо взето съм му давала колкото иска. Проблеми с кърмата съм нямала. Още суче. За твърда храна и си е все така лаком. До към годинката беше пълничък. (Роди се и доста голям.) После се източи и не е отдавна вече пухкав.
Виж целия пост
# 8
Noemy, смяташ ли,че от храненето с лъжичка отказва да суче?Или по-големите количества твърда храна го засищат и за това разрежда кърменията?Когато дам на дъщеря си каша,изяжда по около 150гр и после 4 часа не иска да яде нищо - нито от гърда,нито от шише.Когато й дам пюре,яде около 60 гр и след това не иска друго,но след 1 час е гладна и тогава си хапва млякото.
Виж целия пост
# 9
Нормално е да се поразредят кърменията ако си хапва твърда храна. Това е допълнителна храна, която го засища. Което не означава, че бебето ще се отбие.  Евентуално ако майката се притесни, че не се кърми достатъчно може да ограничи твърдата храна. Но общо взето следване на принципа (през първата година) първо кърмене, после твърда храна колко бебето иска, върши идеална  работа. Моят син си беше и си е лаком и до сега по отношение на твърдата храна. Още не се е отбил. До годинката беше намалил кърменията на 5-6.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия