Дали постъпих правилно?

  • 2 131
  • 38
Имам пристъп на гузна съвест. Сега или ми нашокайте канчето или ме успокойте.
Пред нас има знак. Тръба с два знака - триъгълен за пешеходна пътека с деца и един за ограничение на скоростта до 30км/ч. Да, 30, сто метра по-назад има ограничение 40. Две училища и една детска градина пресичат на тази пътека затова е така. Преди два часа съм приспала детето и дремя на терасата. Чувам ТРЯС! и се надигам да видя. Една кола се ударила в знака и той легнал. Излезе шофьора, поогледа се, поогледа се и си замина. Аз вдигнах телефона 166 и му казах номера. След 15-20 минути се връщат колата и патрулка. Спряха и нещо се обасняват. Вече два часа човека стои и полицаите пишат. Аз от гузна съвест вместо да лежа пред телевизора почнах да чистя шкафа, чистя и ме гризе отвътре. Като погледна през прозореца още по-зле ми става. Обадих се защото половин час преди да бутне знака аз минах оттам с количката. Всеки ден минавам поне по 5 пъти под този знак. И от собствен опит знам, че ако кара с 30 няма как да се качи на тротоара да бутне знака, опитвала съм се да паркирам там. Нямаше нищо на пътя, което да избягва. Според мен е заспал на волана. Нали разбирате - можех да мина половин час по-късно и заедно със знака и мен и малкия да отнесе. Обаче сега ми е жал за него и ми е гадно.
Виж целия пост
# 1
A ako беше бутнал някое дете, щеше ли да ти е гузно, че си се обадила в полицията.

Не съжалявай за това, че си се обадила.


п.п. То пък има хора, дето ако не ги натопиш, няма да се усетят какво правят. ooooh!
Виж целия пост
# 2
Постъпила си много правилно и аз те поздравлявам за постъпката! Как въобще си мислиш, че някой може да ти "нашока канчето". Много хора ги е страх да го направят, а трябва постояно.
Виж целия пост
# 3
Няма жал! Ще стои ами! Следващия път ще внимава и няма да кисне там 2 часа. Това е начинът. Wink
Виж целия пост
# 4
На мен ми стана любопитно ти, ако беше бутнала знака, какво щеше да направиш?
На кого щеше да се обадиш?

ПП Може би е невъзможно ти да бутнеш знак, затова питам само хипотетично.
Виж целия пост
# 5
Поздравления!Повече хора като теб трябва да има,за да си оправим поведението на пътя и изобщо възпитанието. Hug
Виж целия пост
# 6
ОСВЕН ДА ТЕ ПОЗДРАВЯ,ДРУГО НЕ МИ ИДВА НА УМ Hug
СТРАХОТНА ПОСТЪПКА Hug
Защо не се успокоиш и да разбереш,че си помогнала на този човек да стане малко по-разумен Hug Peace
Виж целия пост
# 7
Браво!Друга реакция не съм и очаквала от теб.
Виж целия пост
# 8
A ako беше бутнал някое дете, щеше ли да ти е гузно, че си се обадила в полицията.

Не съжалявай за това, че си се обадила.


п.п. То пък има хора, дето ако не ги натопиш, няма да се усетят какво правят. ooooh!
Точно така!
Виж целия пост
# 9
На мен ми стана любопитно ти, ако беше бутнала знака, какво щеше да направиш?
На кого щеше да се обадиш?

ПП Може би е невъзможно ти да бутнеш знак, затова питам само хипотетично.
Не знам, честно. Не знам какво щях да направя. Възможно е да бутна знак, въпреки, че откакто на задната седалка имам пълно столче съм станала много страхлив шофьор и спазвам всички знаци.
Виж целия пост
# 10
Стига, бе хора! Как така се бутат знаци? Доколкото съм виждала, знаците са по тротоарите, а не посред платното. Как така ще ги бутне човек?
А за да легне знакът, с каква скорост трябва да бъде бутнат, а?
Никаква жал за такива заспали или нагли, на които и пътищата, и тротоарите, все са им бащиния!  Naughty
Виж целия пост
# 11
тъй като това е ПТП, по закон шофьорът трябва незабавно да сигнализира съответния орган. Т.е. и този и шофьор, и Янтра, ако беше на негово място, трябваше да се обади веднага на полицията да констатира ПТП с нанесени материални щети. Всяка останала реакция е бягство от местопроизшествието.
Виж целия пост
# 12
Много правилно си постъпила!  Peace
Виж целия пост
# 13
Стига бе! Как въобще можеш да се чудиш дали си постъпила правилно? Shocked
Поздравявам те!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Разбира се, че е правилно! И аз те поздравявам!  bouquet Няма да чакаш някой да отнесе дете там и после да се тормозиш, че си замълчала за тоя шофьор. Да внимават като са в колите. И без това по пътищата е .......................нямам думи - катастрофи, загинали, нагли шофьори, не признаващи правилници, предимства, червени светофари и т.н.и т.н...........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия