Наясно ли са с новостите вашите педиатри?

  • 1 893
  • 21
От това, което на мен ми се е случвало, а пък и от това, което чета тук имам чувството, че повечето педиатри си живеят във времето от преди 10-20 години (когато са започвали практика) и хич не се актуализират с новите неща. А все пак идват нови теории, които би трябвало да заменят старите. При мен например по-фрапантните случаи са следните:
1. Когато се прибрах от родилното, докторът наистина ми каза, че трябва да кърмя максимално, но пък ми каза, че трябва да давам редовно вода (т.е. той дори не ме информира, че съществуват няколко мнения по въпроса)
2. Когато синът ми получи по-упорит обврив веднага го обяви за атопичен дерматит и предписа кортикостероид. Вместо него обаче аз използвах друг ново поколение крем (към който няма привикване) и детето се оправи (да се надявам, че завинаги сме туширали този проблем)
3. Когато тръгнах да сменям старото АМ с ново, той не беше чувал за него (но поне впоследствие се информира)
Та на въпроса - да си добър професионалист, не означава ли да четеш и се информираш периодично за промените и новите неща в областта си?
Предварително благодаря за мненията.   
 
Виж целия пост
# 1
А какви са новостите ,които трябваше да се приложат при случай 1, 2 и 3?
Виж целия пост
# 2
Общо взето-не са.Първата педиатърка на Виктор ме убеждаваше, че кърменето е загуба на време, само съм щяла да се изгърбя Shocked Освен това, кърмата в наши дни вече не била хранителна, имало къде къде по-хубави АМ...Предписваше антибиотик за щяло и нещяло.... ooooh!
Виж целия пост
# 3
Аз съм много доволна от нашия педиатър, лекува децата ми вече повече от  6 години и за това време съм се убедила в неговата компетентност и информираност относно болести и начини на лечение.
Виж целия пост
# 4
Ако иде реч за фармация - номер едно е . Simple Smile
Виж целия пост
# 5
А какви са новостите ,които трябваше да се приложат при случай 1, 2 и 3?


 newsm78 Не разбирам много добре въпроса, но това което имах предвид е, че при:
1 - новата схема препоръчва да не се дава водичка, или поне да те информират как, защо докторът мисли така (къде как се прави)
2 - новостта беше, че има други нови лекарства (в случая не кортикостероиди), които определено са по-добри за прилагане
3 - новостта беше, че има ново мляко, за което не беше чувал.
Дано сега съм била по-ясна  Wink 
Виж целия пост
# 6
Ами това,че педиатъра не ги знае тези неща говори,че трябва незабавно да го смените.То не ,че има голям избор,повечето май са такива.
Виж целия пост
# 7
Ами това,че педиатъра не ги знае тези неща говори,че трябва незабавно да го смените.То не ,че има голям избор,повечето май са такива.
Peace
За съжаление и да го смениш вероятността да попаднеш примерно на педиатър ,който препоръчва късно захранване и подобни,е нищожна по моето скромно мнение.
На въпроса-не,нашата педиатърка не е съвсем в час с новостите.Но е прекрасен диагностик,децата я харесват,ние с мъжа ми също,предразполага ги за прегледи,дава без проблем направления при нужда,не изписва АБ на всяко подсмърчане...и прочие .Затова няма да я сменям.За някои новости се информирам сама,за други може би така и ще си остана неимформирана...за съжаление.
Виж целия пост
# 8
Не,не беше и вече не ходя при нея.
Виж целия пост
# 9
Да, наясно са.

Джи Пи-то следи новостите, предоставя ми право на избор. Но дава препоръки на база опита си - примерно захранване не след втория или шестия месец, а след петия.

Педиатърът на частно, при който водя малката когато е болна, също е в час със тенденциите.
Виж целия пост
# 10
отговорих с "не"
зададох му първият си и последен въпрос към него за даването на "Зимафлуор" на децата,а той даже се учуди за мен ли питам... Shocked каза като си го купя да му занеса листовката да я прочете...повече не повторих с въпросите!
Виж целия пост
# 11
Много съм доволна от педиатърката ни.Следи всички новости.
Виж целия пост
# 12
Частния ДА, държавния НЕ  Thinking
Виж целия пост
# 13
В повечето случаи - да. Peace
Виж целия пост
# 14
Доколкото мога да преценя - да.

Но аз съм малко консерва и не се хващам на всички нови моди. Лично за мен, например, недаването на вода е недопустимо, което пък не пречи бебето да е само на кърма до 6-тия месец. Та искам да кажа, че предпочитам педиатър, който да е запознат с новостите, но да ти дава право на избор. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия