Разлика между двуизмерен и триизмерен ехограф

  • 1 121
  • 4
Бихте ли ми обяснили каква е разликата  между   двизмерния и триизмерния  ехограф?Според едната лекарка  имам миома/Триизмерен/, други две ме гледаха на двуизмерен - нямам.Само чрез ехограф ли се открива?Препоръчайте ми в София лекар,работещ с триизмерен,защото незнам на кого да вярвам и съм много объркана.
Виж целия пост
# 1
Има разлика само в ехографистите. Ако са достатъчно добри ще видят има ли нещо или не. Двуизмерния ехограф показва изображение в равнина, а триизмерният - в обем. Това е разликата най-просто казано.

Миома се диагностицира с ултразвук (ехограф) най-често. Специалист не мога да препоръчам...
Виж целия пост
# 2
Триизмерния ехограф е за родителите/пациентите/, двуизмерния - за докторите. По-добре се вижда на двуизмерния/егати думата/.
Виж целия пост
# 3
 Thinking
Според мен триизмерният е двуизмерен, като събира двумерните образи и прави тримерен модел - нещо подобно на скенерите. Ако нещо го няма в двуизмерния образ, няма да го има и в триизмерния.
За по-добро "виждане" препоръчват вагиналния ехограф.
Виж целия пост
# 4
В София можеш да потърсиш докотор Марков - преглежда във Фемина. Той е един от най-добрите специалисти по ехография. В поликлиника Фемина имат триизмерен ехограф. Въцъ форуми има негови координати.
Успех!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия