Какви са тоалетните в детските градини и как точно ги ползват малчовците?

  • 3 878
  • 51
По-миниатюрни тоалетни или нормална тоалетна чиния с дъска за по-малките?
И как се докатерват до нея?
А мивките-по-ниски ли са?
Виж целия пост
# 1
При нас тоалетните чинии са нормални. В І-ва група имаха сложени големи дървени скари, за да "се докатерват" до тях. Мивките са ниски, съобразени за ползване от малки деца. До скоро някой от персонала ги придружаваше до тоалетната и им помагаше, ако трябва.
Виж целия пост
# 2
А как пишкат на тези Гоолеми дъски-някой държи ли ги за ръка , зада не паднат вътре, не им ли е неудобно?
Виж целия пост
# 3
Ох,и на мен ми е много притеснено! ConfusedМоят малчо ходи само на гърнето и дори не съм правила опити да го слагам на тоалетната чиния,макар,че сме купили детска...как ще се справя #CrazyМоля се от все сърце лелките да ги придружават и да им помагат с нужното търпение!!!
Виж целия пост
# 4
А как пишкат на тези Гоолеми дъски-някой държи ли ги за ръка , зада не паднат вътре, не им ли е неудобно?
При нас им помагаха.
Виж целия пост
# 5
      В нашата ДГ тоалетните чинии са малки, но без пластмасов обръч отгоре/били счупени/ Sick. Първата седмица отказваше да сяда на тоал.чиния, защото й беше студено на дупето. В къщи пиша без проблем на голямата тоал.чиния. Принудих се да ходя да търся пластмасов обръч за тоал.чиния в ДГ, за да не се стиска по цял ден.
Виж целия пост
# 6
Умален вид на нормална тоалетна чиния.За първа група,където са най-малките има и приставки.
Мивките също са малки и децата спокойно ги стигат.
Виж целия пост
# 7
В нашата градина тоалетните чинии са с нормални размери. Само мивките са по-ниско разположени, съобразени с ръста на децата.

Честно казано винаги съм се чудела как точно се справят момиченцата, момчетата като сина ми са лесни. Пък и той там само пишка, затова не съм се притеснявала за това. Един ден видях, че имат от тези адаптери (или както точно се наричат тези приспособления, които се слагат на тоалетната чиния отгоре, за да стане дупката по-малка). Но кой, как и кога ги слага и маха - това не знам.
Виж целия пост
# 8
При нас са нормални тоалетни чинии, но поставени доста по-ниско. Чешмичките също са ниско. Нямат проблем децата с достигането до тях и ползването. А и в началото лелките ги придружават и им помагат.
Виж целия пост
# 9
При нас са нормални тоалетни чинии, но поставени доста по-ниско. Чешмичките също са ниско. Нямат проблем децата с достигането до тях и ползването. А и в началото лелките ги придружават и им помагат.
И при нас е така
Виж целия пост
# 10
В нашата градина тоалетните са ниски и децата нямат проблем с ползването им. Съобразени са с тяхния размер, естествено.
Гери ходи на тоалетна чиния от 2 годишна възраст. Няма да има никакъв проблем с миниатюрните тоалетни чинии в градината.
Виж целия пост
# 11
И при нас са умалени тоалетни и малки мивки сложени на ниско - винаги госпожа или лелка придружава детето, което е там. Няма ходене под строй. Помагат им да се избършат и загащят.
Виж целия пост
# 12
И при нас са нормални тоалетни чинии поставени по- ниско. Моето дете 1 ден в детската го бяха бутнали и то милото паднало в чинията.Едвам е излязла от там. И от тогава цяла година плачеше като тръгнехме за градина.
Виж целия пост
# 13
И в нашата градина тоалетните бяха малки, и мивчиците точно на височината на 4-5 годишно дете, а и няколко гърнета разноцветни имаше, обаче не пластмасови, а от ония, с дръжката, аз в началото се чудех не падат ли децата от тях, ама не, не падат.
ivben, и моя син го бяха бутнали един път в тоалетната, нищо, че беше мъничка, той също си беше изкарал акъла, та после известно време сядаше само на гърнето. То за тях и тоалетната си е игра, не дай боже да се разсее лелята за момент...
Виж целия пост
# 14
И при нас са нормални тоалетни чинии поставени по- ниско. Моето дете 1 ден в детската го бяха бутнали и то милото паднало в чинията.Едвам е излязла от там. И от тогава цяла година плачеше като тръгнехме за градина.

Е, това звучи ужасно гадно! Милото ти дете. Как ти даде сърце цяла година да я водиш ревяща?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия