ясли и болести - какво да очаквам...

  • 1 788
  • 16
Здравейте! синът ми е на почти 17 месеца и тръгва на ясла. Тук има т.нар. период на свикване, в който и аз трябва да стоя с него по няколко часа, та поразгледах яслата и нейните дребни обитатели (общо към 17 в 2 групи).

Въпросът ми е: много ли боледуваха вашите деца, когато тръгнаха на ясла. Не съм хипохондър и съм на ясно , че рано или късно бебо ще 'влезе в обществото', било то ясла, детска градина или училище, и тогава идват вирусите. На ясно съм, че така се гради имунна система, колкото и да е неприятно. Обаче не знам дали не съм прекалено стресната и с прекалено мрачни очаквания за нон-стоп боледуване.

Бебоците, които видях днес до един бяха сополиви, половината шляпаха боси (тук не е клинч, но и аз не ходя боса вече) - докато лелките ги видят. Ясно е че вирусообменът е в процес. Ама колко интензивен мога да очаквам...  newsm78   Моят син все още суче 1 на ден, вярвам в кърменето, но съм реалист, че мърдане от вирусчетата няма. А дали преувеличавам...  ooooh!

Досега не съм го гледала 'под похлупак', обаче не е боледувал....

да уточня: не търся мнения за или против яслата - решението е взето, освен това поне като за първи ден изглежда му хареса: мигновено ме заряза и хукна да си играе и да си рови играчките там.
Виж целия пост
# 1
Ами да ти кажа, докато се кърмехме /на 2 години и 3 месеца спряхме/ проблеми с болести нямах, започнаха няколко месеца след като свърши кърмата. Сополи, които за 3-4 дена преминават и температурата е около 37 изобщо не ги смятам за разболяване, независимо, че за всеки случай сме прекъсвали по цяла седмица.
Виж целия пост
# 2
Мерси, Tsv. Мдаа, и от това се плаша за сега, ама предполагам ще ми мине. 

Не знам с прекъсването за всеки случай как ще реагирам: той е на частна ясла и здраво се плаща - ходи-не ходи си плащаш месеца (освен ако не е болно 3 седмици нон-стоп, което на никой бебок не го пожелавам заради едната спестена такса, естесвено!!!)
Виж целия пост
# 3
Много е индивидуално това с вирусообмена.
Милен не е кърмен нито един ден - опитах се лекичко да подпомогна с пиене на козе мляко, ама...
Въпреки всичко не е отсъствал нито един ден от яслата поради болести.
Каляване, здрава пълноценна храна и много чист въздух.
Пожелавам ти успех и по-малко се тревожи, ти да не се разболееш от притиснение  Laughing
Виж целия пост
# 4
Няма да се плашиш-отърване от бацилите няма. Ако детето има по-стабителн имунитет, ще изкарва нещата леко.
Дъщеря ми се скъса от конюктивит в яслата и тук-там по някоя температурка, но нищо сериозно.
Стискам палци!
Виж целия пост
# 5
Гнойна ангина, отит (два пъти), грип, стомашно-чревен  вирус, бронхиолит. Това е черната статистика за 4 месеца опити за ходене на ясла. От тези 4 месеца, 20 дни реално е посещавала яслата. Вска боледуване при  нас протичаше с пиене на антибиотик и 40 градусови температури.

Яслата беше частна.

Спрях я, спря да боледува въпреки че по цял ден е на вън.

Догодина сигурно ще я пробвам за градина  Sick
Виж целия пост
# 6
.
.....Каляване, здрава пълноценна храна и много чист въздух.


Това  изобщо не е определящо. Има деца, които не са "изнежени", и пак боледуват в яслата и градината. Друг е проблемът, ама както и да е Peace

Виж целия пост
# 7
ДеенКа, какъв е проблемът според теб? Не приемай въпросът ми като заяждане, просто търся информация и различни гледни точки, та да имам нагласа въпреки че всичко е индивидуално.
Виж целия пост
# 8
Има деца, които не са "изнежени", и пак боледуват в яслата и градината.
Моето е едно такова. Изобщо не е изнежвана, ама като я записах на ясла ooooh! ooooh! ooooh!. За 6 месеца - 2 пневмонии, отит, бронхиолит, отключване на астма със спазми (болница съответно) и грипове, грипове... незнайно какви. Цяла такса не се е случвало да платя, дори и половин такса. Един месец ходи 2 седмици и на втората седмица бях безумно щастлива, но се тръшна от пневмония. Било е затишие пред буря.
Яслата ни е черен спомен. Иначе за свикването в нея, свикна сравнително бързо. Може би за 10 дена нямаше и помен от ревове и тръшканици. Но болестите нямаха край.
А детето ми не е изнежвано. Напротив - винаги съм я обличала леко, от 10 месечна лази навсякъде и по цимента на улицата, и къде ли не, гледам все да й пъхна в устата нещо полезно за ядене, играела е по цял ден с други деца и познати и непознати, всеки ден бяхме на разходки..., но в яслата не успя да се съвземе от болести.

Сега, преди тръгване на градина, вече знам - без имуностимулатор не я пускам никъде. Парена съм много Peace.
Виж целия пост
# 9
Моето дете го пуснах на ясла, когато беше на 2,4 г. До този момент беше боледувал само 2 пъти. В яслата, обаче, не спря да боледува. Ходи 1 седмица на ясла, после 2 седмици вкъщи. Понякога и за месец. Така за периода септември - юни, му се събраха най-много 2 месеца посещения. Грипни вируси, гнойна ангина..... и накрая за финал - варицела. ooooh!
Сега ходи на детска градина. До тук 2 седмици е без оплаквания, като изключим една лека хрема. Пу-пу. Дано да е минал периода на адаптация, защото искам да посещава градината. Харесва му там. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
  Изключително много боледуваше моето дете в яслата, пускайки го на 2г и 4м. За сравнение детенце от моя блок на същата възраст като моето не е спирано цяла зима, с едно боледуване.
  Смятам, че си е до организъм, може би до предразположеност, знам ли, но не е до каляване.
  Не съм си изнежвала детето, не съм го държала изолирано от други деца - и болни, и здрави на площадката...
  Не съм сигурна дали имуностимулатора има голям ефект. Давала съм и комплекс от витамини, и стимулатор, и ефект няма...
  Тази година тръгна на градина, нищо не съм му давала, отново е болен след 2-седмично посещение на градинката...
Виж целия пост
# 11
ДеенКа, какъв е проблемът според теб? Не приемай въпросът ми като заяждане, просто търся информация и различни гледни точки, та да имам нагласа въпреки че всичко е индивидуално.

За мен преблемът е, че се приемат болни деца.
Виж целия пост
# 12
ДеенКа, какъв е проблемът според теб? Не приемай въпросът ми като заяждане, просто търся информация и различни гледни точки, та да имам нагласа въпреки че всичко е индивидуално.
За мен преблемът е, че се приемат болни деца.
Именно!И така заразяват и здравите.
Виж целия пост
# 13
Това е цялата работа все едно си водиш детето в поликлиника, а не в детска ясла. Е има деца, които не боледуват ама те са малко. Повечето са си честичко болни. Моята дъщеря първата година на градина се спука да боледува, беше ужасно. Втората по- малко се разболяваше, да видим сега през третата-дано не боледува! Успех и на вас- без болести и весели игри!
Виж целия пост
# 14
Мерси на всички. Абе сериозно съм стресната, обмислях и вариант на 'дневна майка', ама да видим как ще тръгне яслата. Дано има полза и ефект от кърменето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия