Бързото израстване на 10 годишните

  • 5 222
  • 31
Може ли да е проблем бързото израстване на децата?
Става въпрос за чисто физическото израстване в сантиметри и килограми. При нас това лято беше направо зашеметително - особено за баткото. Малкия държи едни килограми от почти година, гледам че сестрата му е надписала малко при напускане на градината, но кантара у нас не лъже. На сантиметри е дръпнал малко защото изглежда още по-слаб. Но с баткото нещата просто са невероятни - имам чувството че за два месеца е дръпнал страхотно на сантиметри, а и на килограми не е вече малкото момченце от миналото лято. Номера на маратонките му е вече колкото моя  #Crazy #Crazy #Crazy От началото на лятото е повече от 5-6 см нагоре. От една страна се радвам много, от друга се притеснявам, защото някъде бях чела че при такова шеметно израстване понякога се получават проблеми със стави и кости. Как са вашите десетгодишни момчета и момичета с растежа?
Виж целия пост
# 1
Аз бях писала към края на учебната година, че моята нещо има застой в растежа. И то последните две години. Преди това беше все доста над нормата за възрастта си, но последните две години едвам с 2-3 сантиметра порастваше.
Сега обаче, през лятото само, порасна с 3 см. Дано до края на година прибави още някой сантиметър. Не ми се ще да е дребос като мене  Simple Smile
Иначе на килограми не наддава много. Около 33 е. Което за нейните 141см. не ми се струва лошо. Като се има предвид, че заради плуването всичко е мускул. Грам тлъсто няма  Simple Smile

Иначе приятелчето и с което са набори и което е с 4 месеца по- голямо, но зимата беше малко по-ниско, това лято забелязах, че е израснало доста над нея. Едно 7-8 сантиметра е дръпнало за няма и година. Може пък при момченцата сега да започва по бърз растеж  Thinking

А за краката не ми се говори. Вече 35 номер и купувам. Дано там растежа поспре, че все пак е мадама  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Лети, аз сега понеже сменям летни и зимни дрехи направо изумях да ти кажа. Нали са си все край мен и някак си неусетно порастват. Но зимните му миналогодишни фанелки с дълъг ръкав са все едно на брат му  Crazy Crazy Crazy Ръкавите са му като 7/8, крачолите на дънките същата работа. В стария апартамент ги мерех на една врата, но тук касите са метални и трудно се драска по тях. По мои сметки от началото на лятото Боби е издърпал нагоре повече от 4-5 см / дори ми се струва че са повече/.  Жив и здрав да е естествено, сега се замислям че това лято започна да яде като ламята Спаска - нещо средно между Алф и Гарфийлд. В началото си мислех, че защото съм на диета и се дразня от всичко живо дето яде покрай мен. Но сега като видях.... ясно че си е имало нужда  hahaha hahaha
Ако продължи така още две три години ще трябва да се качвам на столче да го съветвам - отиве ми авторитета  Joy hahaha
Виж целия пост
# 3
И аз стигнах до този извод при поредната чистка на гардероба на дечурлигата. Много от дрехите на малката/10г/бяха къси и тесни Shocked,а бяха купени в началото на лятото. Но най-изумена останах от растежа на ходилата Laughing Laughing.Обувките,които бяхме взели през юни изобщо не и станаха.Последно купих 35-ти номер,а вчера 36.5-37 номер Shocked
Виж целия пост
# 4
25кг. (с дрехи и обувки) и 143см.
Носи 33-34 номер.
Това е щерката. Тя винаги расте само на височина и мнооооооооооого рядко на кг.
След 3 седмици става на 10г. Перфектно си менкаха с брат си (4г.) късите панталонки и клинове лятото  Mr. Green

Та Лени, искам да кажа, че все пак ти отлеждаш 2 момъка. Няма начин да не растат. Те ще стават все по-бързо големи и силни мъже.  bowuu bowuu
Виж целия пост
# 5
Моята 10-годишна дъщеря е 155 см, 43 кг и носи 38 номер обувки. Като си помисля, имам колежки с нейните размери...
Виж целия пост
# 6
Успокоихте ме! Аз се радвам, че растат.Много искам да станат високи и здрави, просто останах много изненадана че дрехи купени в началото на лятото все едно не са купувани за тях, но ето и vitca казва че при тях е същото. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Да са ни живи и здрави дечица дрешки ще купуваме. Като се замисля това лято едната ми племенница 6-ти клас си тръгна от нас с цяла торба дънки и поли  Laughing Laughing Laughing от мен които и бяха съвсем тамън. Обувки вече и да искам не мога да и давам защото е вече с 39-ти номер. Та какво съм се зачудила и аз  hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 7
Лени, и на моята крачолите и ръкавите на доста дрехи купени пролетта или миналата есен са окъсели. Аз имам лошия навик да купувам по много дрехи и май ще се наложи да намаля количеството, защото почнах да давам на племенницата ми почти не обличани  Simple Smile
А това с голямото ядене явно е предвестник на започването на бърз растеж. И племенника ми от известно време яде като невиждал и видимо дръпна в ръста.
Виж целия пост
# 8
моята е 145 см,44кг и носи 38 номер за разлика от каката която носи с един номер по малки дрехи и обувки
Виж целия пост
# 9
Може ли да е проблем бързото израстване на децата?
 От една страна се радвам много, от друга се притеснявам, защото някъде бях чела че при такова шеметно израстване понякога се получават проблеми със стави и кости. Как са вашите десетгодишни момчета и момичета с растежа?

и аз съм чувала такова нещо - че бързият разтеж натоварва ставите. но пък съм чела също, че през лятото децата растат повече отколкото през другите сезони, защо ли е така? може би по-голямата физическа активност стимулира? или свободата и повечето удоволствия?
обаче на моята десетгодишна няма да и казвам мерките, че ще се загуби сред вашите  Thinking. дребничка ми е тя, и обувките и се губят сред тези на приятелките и като ги наредят пред вратата...
Виж целия пост
# 10
И аз това се чудих до скоро,дали този бърз растеж е в реда на нещата,но като ви чета явно навсякъде е така,е почти....
Моето момиче е почти на 11г.,но е 156 см,(аз съм толкова висока),44 кг, носи 38 ми номер обувки и от март месец е с цикъл.
Както и да го гледаме за мен си е бързо развитие,но какво можем да направим,освен да се молим да са живи и здрави
Виж целия пост
# 11
Може ли да е проблем бързото израстване на децата?
Става въпрос за чисто физическото израстване в сантиметри и килограми. ..

Да, може, съпругът ми  в следствие на такова има сърдечни проблеми. Само дето нищо не може да се направи, за да се стопира такъв един бърз растеж.
Вие пишете тук за 10 годишни, а какво да кажа аз, като майка на син на 7,5 години, висок 1,43 см., с тегло 45 кг. и обувки 38 номер? Само дето няма какво да направя. Храненето е умерено, три пъти дневно, определено не преяжда, не се тъпче с вафли и шоколад. Просто и аз и баща му сме също големи, с генетиката не може да се спори, нито можеш да я убедиш в нещо.
Виж целия пост
# 12
Бързото израстване може да им донесе някой и друг дискомфорт като болки в краката или задъхване.Но почти всички сме минали по този физиологичен път.Специално за девойките те израстват много бързо някъде около 11 си година, след което идва цикъла и растежа почти замира.Голямата ми дъщеря между 11 и 12 г. порастна с 8см.,7кг. и почти 3 номера.Сега половин година вече е 166см,55кг и 39номер.Като изключим големия крак ,аз съм със същите размери и не смятам ,че тя ще расте още.
Виж целия пост
# 13
 Judy, спкоко  Stop
Съседчето е 50 кг. на 145см. Сега е във 2-ри клас. Демек е на 8г. и почти 4м. Носи 37-38 номер.
Да ти кажа - наистина от генната си локвичка никой не е изплувал, но не съм съгласна, с тези мерки на тази възраст.

Та в тоз аспект на размисли и страсти, до каква възраст се расте? Знам, че за момичета и момчета е различно, но кой какво си спомня?

Лени, нали не се сърдиш   bouquet, че ти ползвам темата за моя въпрос?
Виж целия пост
# 14
Растенето до... възраст също е различно. Някои момчета порастват и в казармата, нищо, че вече такава не е налице, възрастта си е възраст и без нея. Ние с тези темпове не вярвам скоро да спрем да набъбваме, все пак сме само на 7,5 години и само във ІІ клас. Боже, ами имаме поне още 10 години растеж... Момчетата растат до по- голяма възраст по принцип и по статистически данни от момичетата. Последните се развиват по- бързо и по- рано спират да го правят, а ние, с младежите чакаме повече време за края на растежа.
Знаете ли как се търсят обувки № 38 за момче? В детските магазини няма такава номерация, а мъжките предлагат хубави мъжки обувки от № 40 на горе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия