Помощ - бебчо не иска да спи, много се стряска и плаче!

  • 967
  • 6
Момичета, моля ви помогнете с мнение и съвет. Синът ми е на почти 4 месеца. Тия дни бяхме малко на гости в Стара Загора при прабабата,беше ни много спокойно и добре, но вчера почти не е спал. Като се върнахме , явно беше супер изморен, но като че ли го е страх да заспи. Заспива с рев, спи малко стряска се през минута и реве. Трябва да го гушкам дота дълго докато заспи за малко пак.Като че ли го е страх да заспи защото нещо лошо ще му се случи. Иначе като не спи е много активен, мята ръце крака , говори си на неговия език, смее се. Чудя се дали нещо го боли - колики, зъби ли почват (много се лигави, слюнката тече направо като вода от устата и си смуче пръста), адаптира се след престоя си на друго място или ... какво? Днес е по същия начин - не спи , реве, играе си, като спи се стряска хиляди пъти и се събужда с рев? До сега да му се събира общо час сън за днес. През нощта спа, макар и неспокойно, но се буди за яденето си.

Страх ме е! Как да му помогна?
Виж целия пост
# 1
аз си го обяснявам като период на адаптация.когато ние се върнахме от Русе,месец след като бебка се роди,беше подобно положението-през деня нервничи и не спи,постоянно иска да суче и само за малко след сукането е спокойна.за седмица бе наддала само 70 гр. при всичкото това ядене #Crazyнощем спеше криво-ляво,но си спомням,че поне 10 дни ходех вкъщи като таласъм и все покрай нея бях.педиатъра заключи,че кърмата ми е намаляла,но след време нещата се нормализираха Peace
Виж целия пост
# 2
Не съм го слагала да спи другаде, но симптоми като твоите е имал. Тогава си обяснявахме нещата с рахит. И до ден днешен има такива моменти ,а вече е на 7 месеца. все едно сънува кошмари. Последния път го споделих на лекарката и тя само ме изгледа без да сподели нищо.
Виж целия пост
# 3
Моето дете беше така малко преди да се покажат първите 2 зъбчета - беше на 5 мес. Сега се повтаря същото. През деня е ок, ама вече две вечери поред е ужас. Буди се на половин-един час #Crazy И не иска да заспива.
Питай лекар, но според мен не е нещо страшно. Дано бързо да му мине.
Виж целия пост
# 4
Споко, и ние сме имали такива периоди и без да се местим. Докторката ми обясни, че бебетата имали такива периоди, дължащи се на нещо си на калция и магнезия, ама пусто вече не помня. Не е страшно, но ме беше казала ако продължи повече от 1 седмица да й дам една ампула калциев глюконат на два пъти, но не се наложи. Дано и при вас отмине всичко бързо Peace
Виж целия пост
# 5
И аз си го обяснявам като период на адаптация... не се притеснявай. Просто трябва да имаш търпението да отмине...  Wink И нашата баба е в Стара Загора и като се прибрахме обратно в Германия мина около месец докато малката се успокои, може би защото и разлика бе голяма. Доста се чудих какво става тогава, но сега определено с друга причина не си го обяснявам. При вас може и да са зъбки, нищо чудно вече да наболяват.  Thinking
Виж целия пост
# 6
Споко, и ние сме имали такива периоди и без да се местим. Докторката ми обясни, че бебетата имали такива периоди, дължащи се на нещо си на калция и магнезия, ама пусто вече не помня. Не е страшно, но ме беше казала ако продължи повече от 1 седмица да й дам една ампула калциев глюконат на два пъти, но не се наложи. Дано и при вас отмине всичко бързо Peace

По-добре сироп калциев,ама дозата уточни е педиатър,че ампулата горчи,а сиропа малко по-приличен са го направили.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия