Три вкусни тестени предложения

  • 5 451
  • 52
Питки за сандвичи

Продукти
125 гр.разтопено краве масло,1 яйце,0,200 л. прясно мляко,2 супени лъжици олио,1 чаена чаша натрошено сирене,1 ч.л. сол,1 пакетче амонячна сода или бакпулвер,около 400 гр.брашно,ким или чубрица/или други подправки по ваше желание

От маслото,яйцето,прясното мляко,олиото,сиренето,амонячната сода,разтворена в малко оцет,подправките и брашното замесваме меко тесто.Оставяме го в хладилника най-малко два часа.Когато извадим тестото от хладилника,омесваме го с още брашно,докато стане като за мекици.От него правим малки питки,които мажем с яйце и печем в предварително загрята умерена фурна.








Пържени банички-Гюзлеми по габровски



Продукти
0,200 л вода
1 яйце
1 супена лъжица оцет
1 супена лъжица олио
щипка сол
брашно
200 гр.сирене

От водата,яйцето,оцета,олиото,солта и брашното замесваме тесто/Аз използвам бъркалките за тесто на миксера и след това доомесвам на ръка/.Разделяме тестото на 10 топки.Всяка една разточваме на питка,намазваме с олио и слепваме всички питки една за друга.Оставяме ги да предстоят 1 час.След това разточваме една голяма кора,натрошаваме върху нея сиренето и свиваме на руло.Нарязваме рулото на парчета,като всяко едно притискаме,за да не изпада сиренето.Леко точим и пържим в мазнина от двете страни.Могат да се разточат по-тънко,по-дебело,могат и само да се притиснат с длан...всякак са хубави.Стават чудесни и на сач…Опитайте ги и никога няма да ги забравите.






Милинка



Продукти
40 гр.мая/едно кубче
2 чаени лъжички захар
3 супени лъжици топла вода
500 гр.кисело мляко 1 равна чаена лъжичка сода бикарбонат 200 гр.краве масло или маргарин
1 чаена лъжичка сол
300 гр.сирене
брашно

Разтваряме маята във водата и захарта.Прибавяме малко брашно,за да се получи  каша и я оставяме да втаса..Киселото мляко разбиваме със содата и прибавяме втасалата мая,солта и брашното.Замeсваме меко тесто,което оставяме да втаса около 1 час.Правим топчета и върху всяко едно забождаме парченце сирене.Нареждаме топчетата в тава,намазана обилно с масло,едно до друго,докато се запълни тавата.Оставяме да втаса около 30 мин. още.Отгоре посипваме с галета с прибавена ? лъжица сол .Останалото масло разтопяваме и заливаме милинките.Печем в умерена фурна до зачервяване.


Виж целия пост
# 1
Наистина са ти вкусни предложенията, да се чуди човек от кое да започва! Grinning
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 2
леле изглеждат невероятно вкусни-ВСИЧКИТЕ.
Виж целия пост
# 3
Един въпрос-не мирише ли на амонячна сода? newsm78 Thinking
Правя сладки,които при печенето миришеха ужасно
Виж целия пост
# 4
fior,аз ги правя винаги с бакпулвер...рецептата е с амонячна сода или с бакпулвер,но в Испания няма от къде да намеря въпросната сода...А за да не мирише,трябва да се угаси в малко оцет.
Виж целия пост
# 5
Амонячната сода наистина мирише в процеса на печене, но после не се усеща.
Виж целия пост
# 6
Да,и аз мисля че с бакпулвер е по добре.
Иначе ще ги пробвам всички,изглеждат много апетитно. Peace
Виж целия пост
# 7
Записах си третета рецепта за милинките, ще я пробвам още тези дни  Peace
Габи както винаги пускаш страхотни рецепти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Почнах да се облизвам  Laughing
gaby_s пак вкусни неща си направила
Виж целия пост
# 9
МАЛЕ, ГАБИ АМА ТЕЗИ БАНИЧКИ И МИЛИНКИТЕ ИЗГЛЕЖДАТ НАПРАВО СТРАХОТНО, СЕГА ТРЯБВА ДА МИСЛЯ КОЕ ПЪРВО ДА НАПРАВЯ Hug.ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ  bouquet
Виж целия пост
# 10
Лигичките ми потекоха  Embarassed мале мале както обичам такива работи тези дни ще ги правя няма начин.  chef
Виж целия пост
# 11
Габи,тъкмо щях да търся рецепта за милинки,много ми се ядат,благодаря за хубавите рецепти.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 12
Освен рецептата за пържени банички-Гюзлеми по габровски, другите две рецепти не са нови за мен, но да те похваля, на снимките изглеждат страхотно, постарала си се. Ще си запиша рецептата за пържените банички и скоро време ще я направя когато ми остане време. Благодаря много,  Hug
Виж целия пост
# 13
Еее, стига де Габи  Naughty Това е третата тема която си копвам и спешно трябва да започна да пробвам рецептите защото иначе няма да насмогна ако продължаваш така да пускаш вкусни неща  Laughing
Виж целия пост
# 14
Ммммммм,доста вкусно изглеждат и трите предложения.Ще пробвам,благодаря за идеите   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия