Самнение за стафилококи в нослето, случвало ли се е на някой?

  • 1 189
  • 10
Здравейте! Аз съм майка на почти двумесечно бебе и имам следното притеснение: чувал ли е някой и  имал ли е подобен проблем с бебето си като стафилококи или както там се произнася с точност в нослето. Става въпрос за множество корички и секрет, който върви м/у нослето и гърлото и бебето не може да се оттърве от него. Утре ще му вземат секрет за изследване за да са сигурни дали е точно това! И пак....с връзки защото на края на месеца нямало направления!  #2gunfire
Виж целия пост
# 1
 и ние сме на два месеца. По случайност една приятелка ми каза за БМК / да стана донор на кърма/ та те вземат изследвания на мен и бебето.
 Оказа се че Мартин има стафилококи аурел/ златист стафилокок/трябва да го мажа с Бактробан 2 пъти на ден в продължение на 5-7 дни и после пак изследвания, а аз нямам слава богу защото се кърмим и не ми се мисли  ако и аз го имах трябваше да спрем да се кърмим.
  Ядосах се на педиатърката защото преди месец и казах да му вземем секрет т.к. имаше пъпчици по лицето като "маска" и трябваше да изключим стафилококите а тя, не та не прегрят бил. А ссега имаме запушен нос и не може да яде нормално и да спи също,само мънка Дано да се утървем от тази гад която най вероятно сме си я домъкнали от родилния дом -Шейново
 Знаех за Шейново ,но мислех ,че вече няма проблеми но уви
Виж целия пост
# 2
Да! И аз така чувах за Окръжна болница и родих там, но уви! Rolling Eyes  А за тези пъпчици, които на него му минаха от самосебе си, казаха че било нормално и му се чистела кожата, защото имал по-високо съдржание на белтък в кръвта! newsm78
Виж целия пост
# 3
  и на мен така ми каза педиатърката, но  изглежда не е запозната с най -първите симптоми. И нашите минаха от само себе си , ако бяхме ги открили тогава щяха да са малко, а сега стафилококите са значителни/ днес взех изследванията от хеи/Ще видим другата седмица дали сме се излекували
Виж целия пост
# 4
аз родих във 2 градска и 1 седмица след като ни изписаха на бебето му се появиха сополи.нощем едва дишаше.отидохме пак там на преглед взеха му секрет-стафилококи.посъветваха ме да си иследвам кърмата.на малката изписаха ОЧНИ капки за носа.аз обаче я заведох при доц.тодоров-унг от исул,за 2 мнение.той каза че при повечето бебета,нещо там в носа било по тясно и с израстването се нормализирало.затова бил секрета.а стафилококите съжителстват с човешкия организъм.през 40 годишната си практика бил виждал само 2 случая на инфекция,причина за която бил стафилокока и то с много висока темпераура.добави ,че за съжеление в BG на децата в носа слагат какво ли не.посъветва ме в нослето да слагам само морска вода и след това с помпичка да духам в ноздрите,за да може детето или да преглъща секрета ,или да го повърне.сега детенце е вече на 10м.когато е имала сополки само съм промивала.никакви капки въпреки изписаните от педито.
Виж целия пост
# 5
Момичета това е болничен стафилокок и почти всяко бебе го има ,аз преди 8години лекувах дъщеря си от стафилокок с Бактробан и капки за нос Бивацин
Виж целия пост
# 6
Днес излязоха резултатите на бебето ми и разбира се стафилококите лъснаха. Носил си ги е от болницата и му предписаха Бактробан в нослето сутрин и вечер. Пълен е с корички, които неискат да излезнат и тва е, дано това да му помогне! Благодаря на всички включили се в темата! Wink
Виж целия пост
# 7
Моето момченце, което сега е на 4 години и половина, имаше стафилококи, когато беше на 5 месеца лекувахме дълго и упорито с бактробан и куп капки за очи. Сега, след като са миналид 4 години, за нищо на света не бих го мазала с подобна химия. Ходим на хомеопатка, която засега успешно бори алергията му. Наскоро имаше стрептококи в носа но с правилините хомеопатични ги премахнахме доста по-лесно.
Виж целия пост
# 8
Здравейте момичета и на моето дете днес излязоха изследванията и имаме стафилококи в нослето.Преди нямахме проблеми с суполи и сега нямаме много суполи но от време на време има някакви гъсти и затова реших да му направя това изследване.Възможно ли е да се заразил от яслата и ако е така ако го излекувам а там има вирусо носители пак да се зарази?
Виж целия пост
# 9
Общо взето всеки човек има стафилококи. Зависи от вида им дали трябва лечение. Не знам дали има родилно, от което със сигурност няма да "си вземете" от тези гадини.
Виж целия пост
# 10
На Калина носът й също е упорито запушен вече 3 седмици. Вярно, че изкара два вируса, откакто тръгна на градина, но вече оздравя от последния, а нослето не се отпушва. Мисля си след почивните дни, ако продължава така, да я заведа за изследване. Но се питам - възможно ли е да са стафилококи, при положение, че сополките й са безцветни, а съм чела, че при стафилококовата инфекция са жълто-зелени  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия