Моля за съвети относно една сватба!

  • 828
  • 4
На кратко:ще ставам кума на приятелка,която ми е мн близка,но и двете семейства нямаме много финансови възможности!Следват и въпросите:

-от къде може да се спести(приемам всякакви предложения от сорта направи си сам:покани,украса за колата и шампанското.....)
-къде да съберем около 30 човека гости(най близките) като и двете живеем в гарсониери а кувертите в ресторантите са безбожно високи?
-Ще изкараме ли весело без водещ и DJ и мога ли да импровизирам като направя няколко диска според случая с народни хора,балади и други...
-Незнам никакви обичаи,къде и как се процедира във въпросният ден,а той ще е след около месец!

МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ,отчайвам се колко е трудно когато двама души се обичат и искат да заживеят законно и да създадат семейство!Трябва да им помогна с каквото мога!
Виж целия пост
# 1
Откъм диджей не виждам къде може да е проблема - винаги някой приятел може да свърши тази работа. Сватбените форуми са пълни с идеи за "домашно производство" на късметчета, покани и разни други чудеса, които дори така могат съвсем да са в тон и да се получи още по-оригинално. Само не знам струва ли си да се спестява откъм ресторанта, защото така се обричате на слугуване поне 2-3 дни преди и след събитието, а накрая може да се окаже, че по-скъпо ви е излязло. Лично аз се сещам за ресторанта, където си празнувах абитуриентския бал /тази година/ и искаха 25 лева куверт, както си го наредиш, и алкохолът, и тортата аз си ги внесох.
Виж целия пост
# 2
Много зависи от това те как си представят нещата...
Тъй като направо ме е срам да кажа ние от къде пестихме Laughing, ако искаш можеш да ми пишеш ЛС, да ти подхвърля разни идеи. Но пак зависи какво си представя тя. Аз бях готова на много компромиси. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Ние си направихме сами поканите и аз много ги харесвам. Мъжът ми написа стихотворение, което включихме в тях.
Колкото и да пестихме мисля, че поне 1000 лв отидоха. А това беше преди 6 или 7 години.
В куверта платихме само яденето, а алкохола и безалкохолните ги купихме ние.
И куверта беше 13 или 15 лв на човек.
DJ_а създаде много настроение и аз лично препоръчвам да не се минава без него.
Особено изненадите, които беше приготвил - като храненето с торта.
Виж целия пост
# 4
Също съм на мнение, че Диджей и ресторант не бива да се пести. Това са нещата които правят сватбата. Може да се пести откъм тоалети, декорация, букети, покани...донякъде от куверти (зависи от ресторанта).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия