варене на пара

  • 612
  • 7
здравейте майчета!!!
искам да направя на беб4ето си кисел с ябълки, а не с пюре, обаче проблем - нямям тенджера с решетка да ги сваря на пара.а знам че така е най-добре за да се запазят витамините.дайте някаква идея как да пригодя нещо за решетка та да си хапва бебо кисел от пресни плодове. newsm78
Виж целия пост
# 1
Използвай гевгир Peace
Виж целия пост
# 2
Има едни кошнички за пържене на картофи, слагаш я в една по-голяма тенджера и готово.  Hug
Виж целия пост
# 3
Аз купих от магазин за 1 лев специална решетка(на крачета )за варене на пара.Струва 2,5 лв.
Виж целия пост
# 4
В магазините за домашни потреби също продават решетки за варене на пара. Имам такава, слага се в обикновено тенджера с малко вода. Струва към 5 лв.
Виж целия пост
# 5
а как приготвяте кисела с ябълки?
Виж целия пост
# 6
а как приготвяте кисела с ябълки?
Приготвям кисел с натурално нишесте и мляко (когато беше по-малка го правих с вода и добавях след това АМ) както е описано на опаковката, просто в по-малки пропорции. След като е готово дабавям сварени на пара и намачкани ябълки или пък пресни такива, настъргани на ренде.
Виж целия пост
# 7
Искам да попитам с какво нишесте правите киселчето, защото аз до сега го правя само с царевично(всеки ден) ,но от форума разбрах ,че царевицата спада към групата на храните силни алергени и реших ,че не трябва до го приема всеки ден. Започнах да търся оризово нишесте по много магазини(Билла , Пикадили и др.) ,но никъде нямат дори не са чували. В един диетичен магазин ми пробутаха оризово брашно и ми казаха ,че било същото и ,че се приготвяло по същия както царевичното. Оказа се ,че изобщо не е така ,защото стана нещо много плътно и бяло направо каша ,варих го дори по-дълго(12 мин.) ,за да не е сурово. Бебчо изобщо не го хареса и трябваше да го хвърля.
На етикетите на плодовите пюрета "Хип" пише примерно 60% ябълки оризово нишесте вода и т.н. Значи все пак има оризово нишесте ,но къде? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия