И австралийските фермерки лекуват възпалени каналчета със зелеви листа

  • 410
  • 1
Почти не гледам ТВ, но тази сутрин ми се правеше точно това, а беба беше в настроение, така че след известно браузване се спрях на gtv и хванах епизод от един австралийски сериал - Дъщерите на Маклауд, или нещо такова. Не знам каква е интригата във филма, но в този епизод централно място в сюжета заемаше млада майка, фермерка, и неволите й в отглеждането на нейното невръстно бебе - не мога да кажа на колко, може би на месец, два - имаше проблеми с колики, а майката имаше стабилно спонтанно протичане, така че по сценарий трябва да е било там  някъде. Както и да е.
Какво би могла да научи от тази серия една жена, бъдеща майка. Че когато майката иска хем да кърми, хем да продължи да си върши селскостопанската работа, може да използва помпа - в случая приятелка на героинята й подари механична помпа Авент, сглоби я и й показа как се помпа. Също така посъветва майката да спи всеки път, щом бебето й спи, да не яде карфиол, защото от него бебето получавало колики, и й даде добре известната ни рецепта за облекчаване на болката от запушени каналчето - изстудени зелеви листа.
В края на серията, която, както се досещате, от момента, в който показаха как майката си кърми детенцето (беше права и се разхождаше с него, кърмейки го) ми стана изключително интересна, героинята каза на приятелката си, че трябва да напазаруват зелки. Последната обърна внимание, че в  градината си имат зелки, но младата майка възрази, че вече нямат, защото ги е употребила до последното листо Simple Smile

В заключение ще кажа, че макар да не съм използвала този метод до сега, вече ще го препоръчвам на всички познати, след като се оказа че е популярен както тук, така и на другия край на земното кълбо Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Зелето си е класика абсолютно навсякъде в кърмаческия свят - не е бабин лек (макар че вероятно е стартирал като такъв), поне не в смисъла на нещо съмнително и незнайно дали ще проработи, защото си има провеждани научни изследвания за ефекта му върху кърменето и е стандартна препоръка на консултантите по кърмене (които трябва да дават референции към всяка препоръка, която правят).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия