Alianz или ING за животозастраховане?

  • 10 042
  • 47
На път съм да се застраховам за около 20- години и това ми е чуденката.

Ако някой може да сподели опит или мнение - ще съм благодарна.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Специално за животозастраховане незнам,но аз или по точно съпруга ми се наложи да ползва преди две години медицинска застраховка на Алианц в Чехия.Останахме супер доволни.Наложи му се спешна операция от апандисит.Застраховката пое лапароскопската операция,престоя в болницата,една нощ в хотел,самолетен билет до БГ,че дори и такси от аерогарата до вкъщи.Затова аз съм за Алианц.
Виж целия пост
# 2
В  ДЗИ. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Аз от скоро съм консултант в ING, познавам по-добре техните продукти. Но мога да ти намеря и консултант в Алианц за съвет. Зависи какви са ти нуждите. Имаш ли консултатнт, с който работиш, или питаш хипотетично. Добре е ако нямаш да се срещнеш, за да се направи предложение, съответсващо конкретно на твоите нужди Peace
Пиши ми на лс, ако имаш нужда от съдействие Simple Smile

BTW -  за нашите-избрахме ING,  затова и започнах там...
Виж целия пост
# 4
jivka, не искам да е БГ-компания.

Aгата ®, намерих си агенти и от двете компании. Агентката от ИНГ обаче губи по точки, защото изобщо не схвана, че аз знам защо ми е нужно да се застраховам и съм взела решението вече - искам отговори на конкретни въпроси. Интересуваше ме как се гарантират парите ми, мога ли да поставя по-специални условия в случай, че почина за какво да се използват парите и пр... На всичкото отгоре само ми предлага да се срещаме, а аз искам да си комуникираме с мейли, защото нямам излишно време да си губя, само за да ми каже колко ми е застрахователната сума за 20 годишна застраховка в случай, че внасям х лева...

Това ми наклони везните за Алианц, макар там сумата да излиза по-малка за същия период време...

Иначе общите им условия са почти еднакви.
Виж целия пост
# 5
Ай Ен Джи, ама утре ще пиша по- подробен пост, щото сега ме бутат от компа.........
Виж целия пост
# 6
Аз съм за Алианц. Те по принцип инвестират в нискорискови фондове.  и по субективни причини  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
manana, това обяснява защо сумата за получаване на падежа при Алианц е по-ниска  Thinking
Виж целия пост
# 8
Ако влезеш в сайта на Алианц дали няма да получиш голяма част от отговорите. Иначе мога да питам кумата ми, нищо че се занимава с имуществмено застраховане (нали казах по-горе, че съм субективна  Embarassed)
Виж целия пост
# 9
Само да ви се оплача от един консултант в ING- Евгени. Лелееее, кой ги подбира там кадрите, бе?!? Mr. Green
Аз също съм на ясно с животозастраховането, при това съм и счетоводител...и точно на мен взе да ми мънка за спестени данъци и доходност в края на периода.
И не спря да ми се обажда тоя човек, аз ли му бях единствения клиент - не знам!
И не може да работи с ел. поща.
Дори и ING да са най-великите на световния пазар /така се изтъкват, поне/ с такива агенти и баба ми ще им се смее.

ПП. Виж условията на Уника - те също са добри!
Виж целия пост
# 10
При нас избора беше между Алианц и AIG life, и се спряхме на вторите. От нашата агентка знам, че и Граве имат добри условия за животозастраховането.
Виж целия пост
# 11
Тъкмо щях да ти предложа AIG.
Виж целия пост
# 12
Аз съм отвратена от работата на Алианц. Вярно, че само колата сме застраховали там, но ни мотаха ....  Застраховката я направихме в малко градче, защото купихме колата от там, а собственика не беше плащал, след това като сменихме номерата, трябваше да се доплати малка сума в Стара Загора. Чакахме повече от час и половина от другия град да изпратят сканирана полицата ни (която ние носехме ) по e-mail, а файла излезе, че е по-голям от това което може да побере пощенската кутия!!!!!!!! Две малки деца чакаха в колата и съпруга ми загуби половин работен ден заради неспособността им да работят с Информационни технологии!! Имам и още негативни впечатления, но ще ви ги спестя. Повече не бих работила с тях.
Виж целия пост
# 13
Където и да избереш, поздравления.   bouquetМалко сме още българите, които се сещаме да си застраховаме главите. После на стари години тези пари ще са ти спесени лично от теб и ще са ти нужни.  GrinningЗастахователите имат сходни оферти. Потърси консултант на Евролайф,те не са вързани към една фирма и могат да ти предложат програми на три компании-ще избирате заедно. А агент на застахователна компания едно си знае и натиска за него. По този начин клиента е малко или много ощетен- няма избор. Naughty
Виж целия пост
# 14
Само да вметна, че имам застраховка живот към Алианц. След 28 години ще ми изплатят, ако не се гътна, разбира се, малко по-малко от това, което съм внесла, включая и 8-те % лихва.

Два месеца, след като бях сключила тази застраховка, агентка на Булстрад ми каза, че те били изплащали към два пъти повече. Все пак си останах с Алианц, стабилна компания, такива ми ти работи.

Не знам как стоят нещата с ING, а пък вече не ща да разбирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия