Как се преборвате с шопинг манията?

  • 2 796
  • 66
Ужасно е.
Понякога се чувствам като обсебена Tired
Пресен пример от днес: вървя си ей тъй по улицата, заглеждам се в магазин за обувки и очите ми се приковават на едни ботуши, страхотни просто, нямам думи - само дето приличат на миналогодишните ми, даже са същия цвят, но са малко по-така...не ми излизат от главата, само за тях мисля, а знам, че в момента нито имам как да дам пари за ботуши (в ремонт сме и всяка стотинка си има предназначение), нито имам нужда от такива, но пуста лудост - само ме човърка Tired
С чантите е същото - те са ми мания, не знам вече колко съм събрала, всякакви имам, но винаги като мина през магазин за чанти полудявам, ако няма някой до мен да ме възпре, ще си дам и последните стотинки - ужасно е!
А бижута - имам предвид модна бижутерия, от тези евтините джунджурии, които се правят на място в магазина и се продават (за пловдивчанки да дам пример - има огромен магазин точно зад халите, до Бътерфлай) - е, не мога, винаги като мина от там, просто все едно нещо ме тегли, влизам, може да е само една гривна, но нещо трябва да си купя, дори това да са последните ми пари Confused

Опитвам се да си измислям доводи, с които да се справя сама и да се самоубедя, че сега не е удачно да купя даденото нещо, че нямам нужда, защото вече си имам, почвам да разсъждавам глобално: има хора, които не могат хляб да си купят, аз тука се лигавя за някакви си ботуши, че даже нямам нужда от тях! Почти винаги помага, но желанието си остава...тогава почвам да си мисля: да му се не види, животът е кратък, защо да не си доставя това удоволствие Embarassed Обаче, после се сещам че тези материални влечения са толкова гадни и низки, че има толкова по-важни неща, че чак ме хваща срам от мене си...

Вие справяте ли се с проблема или сте на принципа: единственият начин да се справиш с изкушението е да му се отдадеш Crazy

П.П. тези ми желания са най-силни, когато нямам пари Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
И при мене е така, точно когато нямам пари се присещам че ми трябва нещо. Стоя по няколко минути и разсъждавам, после си казвам: Е добре  де ако нямам това нещо още днес ще умра ли, и без него съм живяла досега, и така до следващия път Wink
Виж целия пост
# 2
Никак. Ако имам пари - отдавам се на изкушението, ако не, боря се, докато ми попаднат. Безнадежден случай, Но пък има периоди, в които никак не ми е до шопинг, странно, но факт.  Crazy
Виж целия пост
# 3
Като и се отдавам.
Виж целия пост
# 4
Ми то не случайно се нарича мания  Rolling Eyes слава богу нямам проблем и се възпирам лесно  Grinning
Виж целия пост
# 5
Как?
Виж целия пост
# 6
Не страдам от нея.  Party
Виж целия пост
# 7
Лесно се преборвам. Въпрос на воля според мен  Peace
Виж целия пост
# 8
Вечно все нещо пазарувам #Crazy, понякога съм просто като обсебена, дано скоро ми премине...
Виж целия пост
# 9
Не страдам от такава мания! Sunglasses
Виж целия пост
# 10
Като остана без пари ми минава....до следващия път
Виж целия пост
# 11
На това му казвам грешка в пазаруването и все се стремя да ги поправям Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Не съм била само аз  Simple Smile . Мисловниято процес при мен протича по абсолютно същия начин - влюбване, мислене, терзание за световната бедност. Решението ли? - не ходя по магазините, защото знам, че задължително ще си харесам нещо, което не мога да си позволя и само ще ми стане гадно. Позволявай си само от време на време да се заплеснеш по някоя витрина и най-вече, когато имаш възможност да се поглезиш. Wink
Виж целия пост
# 13
Не успявам. SadШопинг манията  преборва мен newsm53
Виж целия пост
# 14
Нямам такава мания за щастие!  Mr. Green Добре де, ако нямате разногласия с партньора, какво лошо има?  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия