Мляко за кремче???

  • 637
  • 14
Може ли да се използва Фризо 3 като мляко за кремче, вместо да слагам краве прясно мляко, да го направя с Фризо 3? И изобщо как приготвяте кремчета на вашите сладури?Аз досега правех само кисели, но днес съм намислила да забъркам едно кремче с нишесте,та се зачудих дали мога да ползвам Фризо-то
Виж целия пост
# 1
Можеш,аз съм приготвяла с АМ кремчета,но сега вече и правя с прясно мляко.
Виж целия пост
# 2
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.
Виж целия пост
# 3
да аз точно така съм правила с Аптамил, когато е на диета, например, а и прясно мляко взех да давам след 12 месец на детето

кремчета правя както е по упътването - 800 мл мляко/вода с лъжица захар завират, в 200 мл мляко/вода в студено състояние се разтваря нишестето/кисела. Смесват се на котлона с заврялите 800 мл и воала - кремче - успех Hug
Виж целия пост
# 4
Можеш  Peace
Аз съм правила кремчета с АМ /Аптрамил/ Peace
Виж целия пост
# 5
Дори и сега като нямам прясно мляко под ръка ги правя с АМ!Кремчето го правя само с вода и по гъсто и като се поохлади го разреждам с АМ мляко разтворено в малко вода!
Виж целия пост
# 6
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.

 Peace

АМ и сухото мляко по принцип никога не се варят.
Виж целия пост
# 7
Може разбира се,но както са уточнили мамите го добавяш след като кречето/ с вода/ се поохлади.
Виж целия пост
# 8
Да-аз така правя грис например-сварявам грис с вода,махам от котлона и тогава добавям АМ.
Виж целия пост
# 9
Добавям АМ след сваляне от котлона и леко охлаждане.
Виж целия пост
# 10
Добре, тогава възниква в мен въпроса, колко АМ в колко вода при добавяне към вече готовия крем с вода? Уф много се обърках. ooooh!Нали ако правим нишестето с вода и без плодово пренце например пак е кисел?И след като се добави разтвореното АМ към готовата смес от вода и нишесте не става ли твърде рядко? ooooh!
Виж целия пост
# 11
Аз не разтварям АМ с вода, а добавям директно 2 мерителни лъжички АМ към готовото, сварено и все още топло нишесте от около 180-200 грама. Разбърквам много добре и оставям да изстине. Ако обаче съм правила грис и е станал по-гъст, разтварям предварително 2-те лъжички в малко топла вода и тогава добавям разтвореното вече АМ.
Виж целия пост
# 12
Аз не разтварям АМ с вода, а добавям директно 2 мерителни лъжички АМ към готовото, сварено и все още топло нишесте от около 180-200 грама. Разбърквам много добре и оставям да изстине. Ако обаче съм правила грис и е станал по-гъст, разтварям предварително 2-те лъжички в малко топла вода и тогава добавям разтвореното вече АМ.
Peace
Виж целия пост
# 13
Добре, тогава възниква в мен въпроса, колко АМ в колко вода при добавяне към вече готовия крем с вода?
Нали ако правим нишестето с вода и без плодово пренце например пак е кисел?
И след като се добави разтвореното АМ към готовата смес от вода и нишесте не става ли твърде рядко? ooooh!

Добавянето на АМ винаги е на око. Да не става прекалено гъсто, но и все пак да добавиш около 2 м.л.
Киселът е напълно ненужен в детското меню.
АМ се добавя сухо, не разтворено.
Виж целия пост
# 14
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.

Много точно казано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия