Как се формира сметката за тока?

  • 712
  • 4
Здравейте,
преди месец се преместихме в друго жилище, където един съсед взема от нас ток и го отчита с контролен електромер. До преди ние да отидем, той е плащал по 30-тина лв. на месец, но сега аз държа да засека колко точно му е разхода на електроенергия, защото сметката която излезе наскоро е 130 лв. и ми се вижда малко множко  #Crazy

Фактури по пощата не са идвали, а не съм се сетила да запазя някоя от старото ни жилище за да видя поне как се образува сумата за плащане (ние си плащаме по принцип през e-pay и не обръщаме много внимание на фактурите  Embarassed). В сайта на елекроразпределение - Столично и на CEZ са обявени две цени:

1. Цени без ДДС, по които “Електроразпределение Столично” АД, “Електроразпределение София област” АД и “Електроразпределение Плевен” АД пренасят  електрическа енергия през електроразпределителните мрежи до всички потребители:

- на средно напрежение –  0,01506 лв./кВтч;

- на ниско напрежение –   0,04956 лв./кВтч;


2. Цени без акциз и ДДС, по които „ЧЕЗ Електро България” АД, продава електрическа енергия на битови потребители и предприятия с по-малко от 50 души нает персонал и с годишен оборот до 19,5 млн.лв., присъединени към електроразпределителните мрежи на средно и ниско напрежение:
2.2. за битови потребители, присъединени към електроразпределителните мрежи на ниско напрежение:
Начин на измерване
 Зони в денонощието         Цена без акциз и ДДС, лв./кВтч
 С две скали
 дневна                                0,08159
 нощна                                 0,03429
 
 Та въпроса ми е дали двете цени се сумират, като акциз се начислява само на тази от CEZ, а ДДС и върху двете?  newsm78

Много ще съм благодарна ако ми помогнете   bouquet
Виж целия пост
# 1
В сметката, която получихме е записано следното: Цена за разпределение и Цена за снабдяване. Двете цени са събрани и върху общата цена е начислено ДДС.
Виж целия пост
# 2
по цена за снабдяване дн.тар.-0.08159;нощ.тар.-0.03429;по цени за разпределенидн.тар.-0.04956;нощ.тар.-0.04956 или дневна-0.13115 без ДДС,0.15738 с ДДС;нощна-0.08385 без ДДС,0.10062 с ДДС.Дано да съм помогнала Peace
Виж целия пост
# 3
siska-a много ти благодаря   bouquet
Беше ми мноооого полезна  Hug
Виж целия пост
# 4
Плют това акциз дължат само стопанските потребители, не и битовите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия