Определяне момента на желана бременност

  • 1 430
  • 6
Здравейте, аз съм на 26 години,  все по-често се питам дали вече не е настъпил момента и аз да стана майка.
 Във връзка със това се питам, дали има ефективен метод за определяне момента на желаната бременност (настъпване на овулация) за многократна употреба в домашни условия (изключвам термометъра, изследване на вагинален секрет при лекар).
Виж целия пост
# 1
Здравей !
Начините са тестове за овулация или фоликулометрия .
Виж целия пост
# 2
Ако се замисляш, може би моментът наистина е настъпил.
Една жена рядко се чувства достатъчно готова да има първо дете. Въпросителните и притесненията са повече от необходимото и често си казваме "малка съм още".
Ако приемаш съвети, ще ти дам няколко. Отиди профилактично на лекар и сподели, че искаш да имаш дете. Няколко месеца преди забременяването е хубаво да се пие фолиева киселина, така че можеш да започнеш да пиеш веднага. Не се захващай веднага с овулации, температури и т.н. Просто спрете да се пазите и се наслаждавайте на момента. Колкото по-малко си обременила съзнанието си, че искаш непременно този месец да стане бебето, толкова по-добре!
Пожелавам ти успех и бързо да се похвалиш с положителен тест! Grinning

П.П. Модераторките са събрали чудесни теми в Библиотеката и в другите заковани теми. Ако имаш време и желание, прочети там.
Виж целия пост
# 3
Също е добре да се направи кръвен тест, за да се провери дали си карала шарките и особено рубеола, защото ако нямаш имунитет срещу рубеола е препоръчително да си направиш ваксинация и след като я направиш 3 месеца не трябва да забременяваш. Рисковете за бебето са много големи, ако се разболееш по време на бремеността. И както някой бе споменал по-горе - фолиева киселина задължително, пак минимум три месеца.
А за определяне на овулацията много ще ти помогне следенето на влагалищните секрети - мисля, че имаше доста информация за тях в закованите теми. Успех! Laughing
Виж целия пост
# 4
Цитат на: tedi_b
Ако се замисляш, може би........


Подкрепям Теди напълно  People Angel Успех!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Пепа
Цитат на: tedi_b
Ако се замисляш, може би........


Подкрепям Теди напълно  People Angel Успех!
то същото се отнася и за второ,трето и пр. детенце,все има нещо което те кара да изчакваш,да мислиш,че това не е най-подходящия момент и в един момент като види човек двете чертички и се окаже,че е щастлив Wink
Виж целия пост
# 6
Да си направиш и имунизация за хепатити разни Б, С...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия