В крайна сметка климатиците ли са най-евтини....

  • 2 236
  • 29
И в крайна сметка климатиците ли са най-евтините електроуреди за отопление през зимата на ток. Има ли нещо по-евтино от тях което топли на ток. Става въпрос за сметките за ток а не за цената на самия уред. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Ами май няма.Аз имам подово отопление,но сметките са просто ужасни и не го пускам много често.
Виж целия пост
# 2
Най-евтиното отопление на ток, се осъществява посредством климатика. Но ако искаш максимално да са ти "тънки" сметките, трябва да заложиш на качествен инвертор.
Виж целия пост
# 3
Май да, откакто има и такива с COP над 5, които могат да ти топлят стята, като горят колкото 3-5 крушки.
Е цената им е висока, но с времето се изплащат..
Виж целия пост
# 4
ами да.От една година сме с климатик,преди това бяхме на подово и сметките нямат сравнение.Климатика е решението Peace
Виж целия пост
# 5
Я споделете сметки и квадратури, да си направим сметката ние с новите климатици.
Виж целия пост
# 6
Я споделете сметки и квадратури, да си направим сметката ние с новите климатици.
и изолация, изложение, краен, среден апартамент или къща.....
Виж целия пост
# 7
Да, споделям го от опит.
Вече четвърта година ще сме с климатик и сме много доволни както от топлината в стаята така и от сметката за електричество. Другият начин за качествено отопление са дървата и въглищата, но те предполагат парно или камина - цапа се много повече а и предвид пространството в апартаментите - климатика получава още един плюс.
Виж целия пост
# 8
Пропуснах - миналата зима само за климатика сме плащали около 40-60лв. месечно. Отопляваме една стая от 20кв.м., без изолация и със стара "раздрънкана" дървена дограма, северен апартамент, външен /на квартира сме за сега и не смятаме да правим ремонти на чужди имоти/.
На пролет се местим на нашия дом където е предвидено отопление на дърва и въглища - имаме поставено парно, с изолации и т.н. както си му е реда, но въпреки това сме предвидили във всекидневната да поставим климатик за всеки случай.
Виж целия пост
# 9
Абсолютно!
Инвестиция, която е оправдана напълно  thumbsup
Виж целия пост
# 10
климатика си е много удобен за зимата,20кв, стая, юго-източно изложение,с балкон!70 лв, максимални сметки!
Виж целия пост
# 11
много зависи от жилището. и от населеното място. едно е в пловдив, друго в плевен Peace
никой не може да ме убеди, че в северна стая от 15-16 квадрата и 3 метра височина може да стане топло ако навън е минус 10. ако ми говорите за новото строителство дето височината е 2.40 и стаите са си направо маломерни, може.
жилище като нашето, голямо и с високи стаи /половината от които северни/ можеше да се отоплява с климатик само с някой от типа на дъктовите или нещо подобно и то ако целия апартамент е опакован с вътрешна изолация.
Виж целия пост
# 12
Естествено 4е има мн "if"-ве, въпроса е 4е при равни условия, отоплението с климатик определено е най-изгодно от друг ел.уред.
А колкото до трите метра височина...и на 10 кв.м. с каквото и да се отоплявате при -15 ми се струва че  трябва да се ходи с 2 чифта пантофи ... Laughing
 Peace
Виж целия пост
# 13
Темата е много интересна за мен,тъй като и ние за първа зима ще сме с инверторен климатик.Ще видим дали наистина е най-евтино с него,преди се топлехме с духалка и маслен радиатор и сметките  ooooh! направо си бяха шеметни Shocked
Виж целия пост
# 14
много зависи от жилището. и от населеното място. едно е в пловдив, друго в плевен Peace
никой не може да ме убеди, че в северна стая от 15-16 квадрата и 3 метра височина може да стане топло ако навън е минус 10. ако ми говорите за новото строителство дето височината е 2.40 и стаите са си направо маломерни, може.
жилище като нашето, голямо и с високи стаи /половината от които северни/ можеше да се отоплява с климатик само с някой от типа на дъктовите или нещо подобно и то ако целия апартамент е опакован с вътрешна изолация.


принципно си права. Не всяко помещение/къща/офис е подходящо за климатизация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия