парене, сърбеж и плач при уриниране и къпане

  • 2 879
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева,
Първо искам да ви благодаря за напътствията, които ми дадохте при предишното ми запитване. Това, което предположихте като диагноза се потвърди 100%, а специалистът УНГ, който ми препоръчахте е страхотен!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Признавам, че когато стартира инициативата д-р Нивея Бейби бях доста скептична, но сега когато лично съм се уверила в ползата от това, че ви има, че ни подкрепяте, искам да се "покая" за съмненията си и да благодаря и на организаторите!   bouquet

А сега конкретно на поредното ми питане. Дъщеря ми (1 г. 2 мес.) от известно време постоянно се пипа и чеше по гениталиите, плаче при уриниране и когато я мия или къпя, а памперс изобщо не понася. Понеже за всичкото време досега не попаднах на памперси, от които да не се изрива (ние сме с доста алергии), много рано я приучих да се изхожда на гърне. Само вечер спи с еднократни гащички на Либеро, но все по-често и те са сухи сутрин и тя си свършва работата на гърнето, когато стане от сън. След всяко поставяне на гърнето я измивам с хипоалергенен душ-гел и топла вода, кърпички ползваме само навън или като пътуваме. Мисля, че от хигиенна гледна точка всичко би трябвало да е наред. Въпреки това от известно време детето изпитва някакъв дискомфорт. Зачервяване няма, поради което педиатърката реши, че и проблем няма. Но аз виждам, че нещо ми притеснява детето. Забелязах също така, че вече на два пъти по лигавицата на гениталиите се появяват малки ранички като цепчици, които след ден изчезват, но не и неудобството за детето, пипането и плача продължават. Педиатърката се ограничи да изследва само седимент урина, но нямаше нищо нередно. Препоръча бани с лайка и измиване със слаб разтвор на калиев перманганат. Към лайката имаме непоносимост, а с калиев перманганат не смея да опитам. Иска ми се да направя по-подробни изследвания на урина и да се консултирам с тесен специалист. Моля да ме ориентирате какъв специалист да потърся (уролог ли?!), какви евентуално изследвания да направим и какъв вероятно може да ни е проблемът. Предварително много ви благодаря, убедена, че и този път ще ми бъдете полезна!!!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравейте и благодаря за доверието. Прерпоръчвам Ви доц. Анадолийска  тел. 0888941012. Добре е да се изследва нормална и стерилна урина. Докато трае изследването е добре да правите бани със смрадлика- 2л. вода с 2 с.л. смрадлика да врят 10 мин. С отварата можете да измивате детето.  ./color]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия