Нахраних детето с дъхащо на лошо месо. Ще му стане ли нещо?

  • 3 756
  • 10
Понеже от два дни съм с много неприятна хрема и носа ми е запушен не съм усетила че едно месо мирише неприятно. Купих охладени пилешки пържоли и с част от тях сготвих супа за обяд и ориз за вечеря. И въобще не съм усетила че дъха на старо. А и храната не му опитвам за да не го заразя. Чак сега вечерта седнах да му доям месото от ориза и усетих че вкуса му не е добър.
Иначе на цвят си беше нормално.
Какво да правя? Да предприема ли нещо или да гледам само за някакви признаци на хранително отравяне? Може ли да му стане нещо?
Виж целия пост
# 1
Май нищо не можеш да направиш... ако има някакви симптоми, разстройство, повръщане бягайте на лекар. Възможно е и нищо да не стане. Стискам палци да е така! Grinning
Виж целия пост
# 2
Може да му даваш да пие мляко.
Виж целия пост
# 3
Нищо няма да му стане, особено ако месото е било топлинно обработено достатъчно дълго време. А тъй като става въпрос за малко дете, не вярвам да сте му го дала полусурово. Освен това, охладеното месо съдържа консерванти, които понякога придават неприятна миризма, дори и месото да не е старо. Излишно е да се притесняваш.
Виж целия пост
# 4
От старо месо, може да получи разстройство, повръщане, натряване. Месото се смила по-бавно в стомаха и тези симптоми могат да се появат до 24 ч. след консумация. Дано, да му няма нищо на детето, защото количеството е малко.
Но за охладеното пилешко месо, исках да ти кажа, че една пациентка на майка ми, която работи в Айтоската птицекланица и е казала, че на охладените меса им слагат химикали, за да издържат по-дълго - до 10 дни. Затова, по-добре замразено.
Виж целия пост
# 5
 На мен пилешкото месо, както и да го сготвя, все ми мирише на гадно. Може да не е било старо.
Виж целия пост
# 6
Най-много да се продриска. Но по-вероятно е нищо да му няма.
Виж целия пост
# 7
Благодаря. Засега нищо му няма. Дано моите обоняния да са били по-чувствителни заради болестта и месото да си е наред. Баща му и брат му също ядоха и засега никой не се оплаква.

Ustata, аз пък нарочно купувам охладено месо и го замразявам. Уж че охладеното е по-прясно докато замразеното може да е било пиле преди 20 години. Но пък сега като казваш, знам ли какво да правя.
Май да минем на моркови и картофи само.

Преди няколко дни кума ми разправяше за негови клиенти които имали нова поточна линия за пресни салами. Слагат от едната страна готова каша замразен внос, а от другата вадят ту телешки салам, ту пилешки, ту камчия, само ароматизаторите и оцветителите различни.
И като знам че децата ми умират за телешки салам как да не купувам.
Виж целия пост
# 8
И аз купувам охладени меса като си мисля, че са по добри. Но като чета тук май няма никаква гаранция.Храним децата си с некачествена храна това е самата истина. Как да са здрави?Нито млякото е истинско, месото и то обработено с химикали, плодовете и зеленчуците също. Какво да правим, не мога да си отговоря на този въпрос?
Виж целия пост
# 9
Аз съм се натравяла с храна (месо) и симптомите се проявиха 4-5 часа след храненето, така че може да бъдеш спокойна.
Виж целия пост
# 10
Аууу, че страховито заглавие  Mr. Green
Защо му даде да яде от това месо?
Ако е било силно термично обработено едва ли ще му стане нещо на детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия