Как да се оправя когато съм с две бебета?

  • 5 236
  • 31
Моята най-добра приятелка се грижи "почти" сама за Близнаците си, моля мами на близнаци да споделят ,как протича ежедневието им и какво им тежи най -много в съответните месеци? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Имаше доста стара тема за гледането на близнаци, мнозинството оттук сме си ги изгледали сами, потърси я, дано и модераторката помогне
Не е толкова страшно, колкото изглежда.
Виж целия пост
# 2
Поне до 6-тия месец - няма особена разлика колко на брой са бебетата - особено, ако не ги научи на ръце, приспиване и т.н. Аз ги вземах само за хранене и за преобличане, а и за игра. През другото време си лежаха в креватчетата, а аз правех нещо друго и им говорех. Има варианти и за едновременно хранене, независимо дали са на кърма или на АМ.
По-труден е периодът, когато започнат повече да се движат и после като проходят - просто изисква повече концентрация и двойно внимание в 2 различни посоки.
След 1,5 г. вече започват да си играят заедно, да се занимават едно с друго и това е голям +.
Моите от началото ги уча на самостоятелност и горе-долу след 2-та годинка почти нямам ангажименти, освен да си общуваме и да им готвя. Сами се хранят, сами се справят в тоалетната, сами се обличат и т.н.
Предимството на близнаците е, че стават много по-самостоятелни - нали мама няма 4 ръце и не може да смогне с всичко.
 Wink
Виж целия пост
# 3
Ето малко от старите теми, в които са се обсъждали различни моменти от самостоятелнтото отглеждане на близнаци

Sami li si izgledahte bliznacite?
   
Споделете как се справяхте...

Хора откачам !!!!
Разходка с близнаци
   
До майките на по-големи дечица
Виж целия пост
# 4
Да ви кажа пробвах да съм сама с близнаци 2 седмици. Всъщност не съвсем сама, с мъжа ми, но изцяло беше ангажиран с 2 годишния ни син и тичаше нон стоп след него и изобщо изцяло се грижеше за него. Все повече вярвам, че Господ помага на нуждаещите се. Тези 2 седмици бебоците бяха по-малко лоши през нощта. Пак си се будеха по 5 пъти за ядене, ама поне в промеждутъците спяха та успявах и аз да дремна. Сега майка ми пак ми помага и и ги връчвам за няколко часа през деня, защото пак решиха да правят нощни серенади. Трудно, но се издържа. И се свиква по-важното. Ако нямаш помощ моли се на Господ и се не бой - помага, съвсем отговорно го казвам
Виж целия пост
# 5
Ако има кой да помага поне от време на време - добре, ако не - ще трябва да се справиш. Поне в началото основния проблем е недоспиването и безкрайната въртележка, от която може да се зашеметиш - хранене, преобличане, пране, приспиване, пак хранене и т.н. Ако бебенцата са кротки - хубаво, ако пък са нервни и ревливи Mr. Greenнаистина можеш да откачиш, но какво да се прави, няма да ги изхвърлиш я. В крайна сметка, докато са малки бебета поне няма какво толкова да им се случи - не могат да паднат от кошарата и да се ударят  newsm45  newsm45,  не могат да побягнат в две различни посоки в парка  newsm68 newsm68. Но каквото и да става ще трябва да се въоръжиш с двойно търпение, железни нерви и да си повтаряш, че близначетата са дар, който не всеки получава и ние наистина сме благословени майки. Hug
Виж целия пост
# 6
Момичета благодаря на всички  bouquet  bouquet HugМамата на близнаците е най-добрата ми приятелка, а аз я гледам как полудява бавно и не знам как точно да помогна/аз също съм с бебе и батко и т.н./,но главното е ,че тя има нужда от разбиране и среща със "себеподни",което ще и вдъхне кураж и сили.Отново БЛАГОДАРЯ! Ще и покажа темата и съм сигурна ,че ще се почувства по-добре Hug
Виж целия пост
# 7
Здравей! Аз сащо сама си гледам близнаците, който са почти на 6 месеца и по цял ден сме самички! Таткото е на работа до късно! Когато е хубаво времето правим дълги разходки, защото така са най- кротки. Но когато си стоим по цял ден в къщи най- много време прекарват в кошарата- слагам им един куп играчки и те си играят заедно.Дранкат си, дъвчат ги и какво ли не. Така ме оставят по много време за да върша други неща. Когато се размрънкат, 4е им се спи ги слагам в легълцето им,давам им възглавничките да си ги прегръщат, защото определено предпочитат да са им на лицето отколкото под главата Grinning. Вече не ги преспивам, защото това отнема много внимание и нерви за две. Научила сам ги да си заспиват сами. Понякога девойката иска повечко внимание и претичвам да и дам бибата или сокче, но си заспива малко след брад си. Имаме си и време за игра заедно- слагам ги на спалнята, поиграем си докато се поуморят, а и си е шоу Laughing. От време на време ги слагам и в проходилките, където им е много забавно и им отнема доста енергия, за по- дълъг сън после. Но най- важното според мен е да ядат под час, въпреки че много хора го отричат. Просто две деца да ги храниш по различно време си отнема доста от деня. Но това си е лично мое мнение.
Виж целия пост
# 8
Научила сам ги да си заспиват сами.

Как?  newsm78
Виж целия пост
# 9
ОО с прспиването е наистина трудно,ние до 7-я месец все на ръце се преспивахме Crazy
един ден просто вече неиздъжрах и ги оставих сами в кошарките,реваха,реваха и заспаха заора беше само първия,втория път  Crazy
Само трябва да изържиш да ги слушаш как плачат,което е просто ужасно,но после си е рахат направо,оттогава само сами никакво вземане Naughty
После като се научиха да стават в легълцата пак зор Crazyи така до ден днешен легам с тях и се правя на заспала  Laughingте ме гушкат и така заспиват.
Добре че имам една възрастна баба у дома която ми помаг МНОГО и ако не е тя до сега да съм откачила #Crazy
Виж целия пост
# 10
ОООО Боже!
Ужас ей, мами я не така какво е това приспиване Naughty
До кога до 8ми клас ли???
Колкото по рано се отучат по добре за ТЯХ а и за Вас,като тръгнат на ясла какво правим,по голям стрес за тях!И аз приспивах в тешки случай,но не ни стана навик не ги учете така!Оставете ги малко да поплачат,мойте ги научих да си гушкат възглавничките едната къка отдолу другата отгоре,леко ги полюляйте както са си в легълцата,казвате отивам да готвя примерно.Вече сме 3 год. и 1 м. на излизане от стаята те всеки път сами ми казват"Мама мии циниите и пай кем"/крем!
Кураж по настойчиво и ще свикнат!!!
Виж целия пост
# 11
Както каза една друга близнашка мама - Нели, труното идва не от близнаците, а от комбинацията с по-голямото дете. На мен не ми е толкова трудно да се справя с близнаците, колкото да ги опазя от каката. Тя е на различен режим... те като спят, тя е будна и иска внимание, после тя легне, те пък се размрънкат... като ги кърмя, тя ми е все на главата, иска да ги целува, дърпа ги, много им се радва, но е като мечок! Много е тромава спрямо тях. И не й се карам, за да не ги намрази и това е трудно... да обясняваш по 100 пъти и т.н.
Виж целия пост
# 12
    Силвалинка, искам да споделя че аз все още ги приспивам малките. Ако се налага може и до осми клас да продължиме  Simple Smile. Мисля че всяка майка сама може да прецени кое е най-добре за нея  и за малките  Peace. Това е начина по койта аз лично съм избрала да ги гледам и твърдо вярвам, че за мен и за тях е най-правилния. Рядко се случва да ми отнеме повече от пет минути и това означава, че на тях просто не им се спи. Вярвам че един ден когато пораснат без рев ще се научат да заспиват сами. Дори скоро се случи веднъж  Simple Smile Не мога и не искам да ги оставям да се нареват за да свикнат и пак казвам това е лично мое мнение и поглед на нещата. Никога не съм ги оставяла да реват повече от няколко минути като бебета, сега рядко се случва, ако наистина е от инат например. Винаги съм ги гледала сама с таткото.
     Защо малките същества да не искат да се гушнат в родителите си? Аз лично не мога да си представя да не се сгуша в таткото като мога, а да спя в отделно легло. След приспиването ги оставям в кошарките им, но ако се събудят рано сутринта например е напълно нормално да ги взема при нас и да се събудим чак късно следобяд заедно. Сигурна съм, че когато пораснат те самите ще искат да са самостоятелни и да имат отделна стая, засега така е по-добри и по-приятно и за нас и за тях  Simple Smile.
      Към авторката на темата, незнам колко са големи бебчетата на приятелката ти, но определено за мен става все по -лесно гледането на малките - в момента са на годинка и четири месеца  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
   Мила Аилаизвини ме ако съм те засегнала,не съм искала да засягам никого!!!!
Абсолютно си права,всеки си има виждане за живота,за това как да гледа децата си.Но за мен не е  нормално да лягам да ги приспивам всеки път,та аз тогава мога да си свършя дом. работа най-спокойно.Аз ги гледам сама от 3 месечната им възраст,оставям ги на баби когато имам работа спешна в града на 2-3 несеца 1-2 пъти.Съпруга ми работи по12 часа 3дни и почива 2.Аз също обожавам да ги гушкам,спала съм по обяд с тях и няма чувство което да се сравни с това да прегърнеш децата си!
Но много мой познати си дърпат косите за това че са ги научили да ги приспиват постоянно,много мъчно ги отучиха затова писах предния пост,за да предопредя другите!Не ангажирам и не задължавам никого да се съобразява с моето мнение!На нашата кръсница детето е 2ри клас то не заспива без майка си,милата е до късно на работа като легне да го приспива заспива с него/като всяка майка гушнала се до детето си/ами таткото-той също си е едно дете  иска ласки и внимание/поне нашия татко е такъв/.Тогава кое по напред.Може да ме мислиш за някоя коварна майка/дори че не ставам за такава/но аз държа на реда и дисциплината.Ние вече сме на 3год. и 1 месец, и се гордея с това че успях да ги науча на неща който други деца малко по големи от тях не правят.Така аз си имам помощници Simple Smile и се чувствам по спокойна.Да не прекалявам с писането но да знаеш че децата имат нужда от самостоятелност,и би им помогнало много повече като ги научиш на това.ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ!Още веднъж СЕ Извинявам на всички майки които съм засегнала!!!
С Уважение     силвалинка
Виж целия пост
# 14
  Няма за какво да се извиняваш, нали за това е форума, всеки да споделя своето мнение и виждане на нещата  Hug. Както писах засега просто не ми е проблем приспиването, защото ми отнема пет минутки. А за самостоятелността вярвам че проблеми с нея нямаме. Наистина само не могат сами да заспиват, но мисля че и това ще стане някой ден, когато са готови. Иначе преди малко Ники само си събу панталонките и гащичките и седна на гърнето  Simple Smile Остава и да се научи после да се обуе  Wink Ваня още не се сеща за такива изпълнения и определено Ники въпреки, че е по-малката е водача и по инициативната, все тя измисля бели или нещо ново  Simple Smile Въпреки непрестанното гушкане като бебета, сега ми позволяват само ако им се доспива или са се ударили. Страшно самостоятелни са, играят си самички и не искат да съм постоянно около тях. За  деца на годинка и четири месеца мисля че е достатъчно  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия