Кърмене и имунитет

  • 1 406
  • 9
Здравейте,
кърмя малкия вече 4 месеца,но се разболя,има хрема и леко червено гърло.Първо аз се разболях  и въпреки че ходих с маска,и той се разболя,може и да е настинал.А аз си мислех че щом кърмя ще ни се размине,а и бях чувала че бебетата имат силен имунитет до 6 месец.Вашите бебета боледуват ли,докато кърмите?Хремата тормози дедето,защото трудно диша през нослето и по-трудно суче.Изписаха му капки Коларгол,Осцилококцинум и Беладона.Някой ако знае някакаъв зяр,моля да пише.Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Беладоната е за рязко-покачваща се много висока температура? Имате ли такава?
Иначе за хремата - Тони изкара една такава (ама само хрема - без гърло, а аз темп. не меря де  Embarassed) - нямаше и 2 месеца. Бяхме на морето и явно от смяната на климата се разсмърка.. За около седмица всичко мина - само със Стеримар (препоръчвам ти го пред капките).
Сега се хремосва преди да вади зъби, ама пак минава за седица-10тина дни..
В момента времето е променливо и нищо чудно да му се е отразило.
Виж целия пост
# 2
Не е вдигал температура до момента,но ми изписаха Беладона,да не вдига,да не се получи гърч.Беладоната е потенция 15,3 пъти по 5 гранулки.А Стеримара може ли да се прилага като е под налягане(впръсква се) или да ми давам от капсулите физиологичен разтвор?
Виж целия пост
# 3
Пръскала съм стеримар от новородено. Не му е приятно, но пък много бързо действа. Може и физиологичен разтвор, но Стеримара лично за мен е по-практичен  Wink
даже в момента сме пред поредния зъб и вечер малко ми се сополи и го действам с пръскалото  Crazy

За беладоната - хомеопат ли ти я изписа или педито? Щото ми е малко странно за едни сополи чак гърч  Shocked
Виж целия пост
# 4
Беладоната ми я изписа педиатърката,в случай че вдигне температура да не стане нещо.Ще пробвам със Стеримара и аз Peace
Виж целия пост
# 5
Дими преди 3 дни се разсополяви, прихвана един ден след батко си. Освен физиологичния разтовр и пиенето на витамин Ц ампулка, капех и сребърна вода и кърма- особено в началото. После педиатърката каза, че не било добре кърма , защото можело да инхалира и заради мазнините в кърмата не било добре. Аз спрях след това, но в началото мисля,че имаше ефект и ако трябва пак бих капала. На мен си слагах профилактично и кърма, а на баткото давах и да пие по 20-ина мл. сутрин на гладно. И сребърна вода пиехме.  Първата нощ беше доста мъчително за бебо, но на седващия ден вече беше по-добре, а днес вече си е ок. Баткото почна да кашля и да вади зелени храчки, но малчо се поправи. Praynig Направо чудо ми се видя, че стабилизирахме нещата и не се усложни, дано се оправите и вие бързо!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
99% от кърмените(а и хранените с АМ) бебета боледуват през първите си месеци и то не еднократно.
Почиствай нослето преди хренене и сън, капи Стеримар(може да редуваш капките с кърма) и не се притеснявай толкова.
Виж целия пост
# 7
Аз за първи път се сблъсках със запушен нос,когато Христо беше на 8-9 месеца и вадеше зъби,но може би имаше и настинка.Ползвах само вода и сол плюс вит.Ц.С кърма не съм пробвала до сега.Почти с всички зъби до сега сме хремосвали,а с първите 2 нищо не разбрахме.Добре ,че никнат по 2 наведнъж.Чух,че в такива периоди(зъбоникнене) им  отслабва имунитета.Времето е кофти сега
Виж целия пост
# 8
Ползвала съм само физиологичен разтвор Тонимер по 5мл! Много ми е удобен и за сега действа на бебо.
Не се безпокой.
Виж целия пост
# 9
Петър не ми е боледувал за сега, макар на няколко пъти да му се е запушвал носа и да ми е прокашлял. Пръскам Стеримар, физиологичен разтвор, витамин С и Стодал за кашлицата, макар последното да не съм го пробвала още....., но го имаме изписано. Почиствай нослето всяка вечер и сутрин. За тези девет месеца, аз съм боледувала два пъти, но Петър не.
Кърмата изгражда имунитет да и дава по-добър старт на децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия