Варикозни язви - помощ!!!

  • 45 001
  • 19
Имаме близка, която страда от това заболяване - варикозни язви. По принцип то се получава при по-възрастни жени, но тя е млада и при нея се дължи на анемия и други съпътстващи проблеми. Вече 5 години е с рана на крака, която не се затваря, кърви и боли. Нито може да се изкъпе нормално, нито да ходи нормално - голяма мъка е. Опитала е всичко , за което е чула и вече е отчаяна.Ако някой знае нещо за този проблем и някакво успешно лечение ще съм много благодарна ако пише.
Виж целия пост
# 1
Да не би да е диабетичка?При тях се получават такива и трудно минават.Имаше едно време едно кремче(използваше се във ветеринарната медицина) което помагаше при такива диабетни рани,но в нейния случай незнам.Лекарите какво казват?
Виж целия пост
# 2
Не, не е диабетичка, но има проблеми с кръвта, доколкото разбирам не се съсирва правилно, а и доста други здравословни проблеми. Нещата явно са комплексни, но с такава незарастваща рана е много трудно да се живее. Не можеш да се изкъпеш, не можеш да отидеш на плаж, не можеш да ходиш много...Затова търся и тук някакво лечение.
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми може би същия вид рана. Лекувахме я близо 8 месеца, упорито всеки ден се превръзваше. С интрасайд гел и ируксол моно. Като се премахма и некротичната тъкън от хирург за да действа лекарството и слава богу се затвори.
Виж целия пост
# 4
Благодаря, непременно ще предам.
Виж целия пост
# 5
Проблемът няма да се реши, ако само лекувате раната. Наистина се затварят много бавно, но посъветвайте близката си да отиде в "Света Екатерина" на преглед. Клиниката се намира в Трета градска. Там са най-добрите съдови специалисти и наистина имат информация за новостите в тяхната област. Успех!
Виж целия пост
# 6
6e vi poso4a edin adres na sadov hirurg koito e edinstven v iugozapadna balqaria namira se v grad blagoevgrad telefon 073 -  88- 45-35 s rabotno vreme - 8 - 12 4asa koito lekuva varikozni rani s mnogo dobar rezultat poznavam hora koito sa izlekuvani tam
Виж целия пост
# 7
Наша позната имаше такава рана и се оправи с една бабешка рецепта-мазане с керосин.Успех!Надявам се да помогне Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря за координатите.Ще предам   bouquet
Виж целия пост
# 9
ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО ПОСЕТИТЕ СЪДОВИЯТ КАБИНЕТ В ГРАД БЛАГОЕВГРАД И СЪМ СИГУРНА ЧЕ ТАМ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ЗА ВАРИКОЗНАТА РАНА КОЯТО ИМА ТЕ НО ЩЕ ТРЯБВА ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ ПО ТЕЛЕФОНА 073 - 88-45-35 СУТРИН ОТ 08 Ч. ДО 12 Ч. АЗ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ НА ЛЕВИЯТ КРАК ПО ВЪТРЕШНАТА СТРАНА ОКОЛО ГЛЕЗЕНА И МИ НАПРАВИХА 16 ПРЕВРЪЗКИ И СЕГА СЕ ЧУСТВАМ МНОГО ДОБРЕ. ЩЕ БЪДА МОРАЛНО УДВОЛЕТВОРЕНА АКО И НА ВАС ВИ ПОМОГНАТ ТАМ.
Виж целия пост
# 10
ОТИДЕТЕ НА WWW.KOJNIPROBLEMI.HIT.BG
Виж целия пост
# 11
Такава рана зараства много трудно! Почиствайте много добре с йодасепт(течен) след което намазвайте откритата рана с Dermazin 1% крем, върху който слагайте превръзка от стерилна марля. Много важно е да се почистват коричките на следващия ден, защото понякога изглежда като хванало коричка и зарастващо, а под нея дълбае навътре. Може да маже здравата тъкан около раната с Diprogenta крем, но не бива да маже върху разранената повърхност. Най-правилното нещо обаче е да посети съдов хирург! Ще и бъде направено изследване на кръвта и по-специално ще бъде проследено протромбиновото време, което при такива пациенти се поддържа в рамките на 50,0 до 60,0 съответно с антикоагуланти. Самолечението води до задълбаване на проблема, а раните от този вид са много коварни!
Виж целия пост
# 12
Не съм съгласна за керосина ! Ако проникне в кръвта има опасност от натравяне .Има едно много ефикасно алтернативно лечение ,което дори докторите признават - мас и невен .Сега има невен , може да се забърка мехлемчето .Продават го и в аптеките ,но е неефикасно .Много мои познати и пациенти са използвали това мехлемче и язвите им епителизират .
Виж целия пост
# 13
Престанете с тези бабини илачи хора! Керосин ooooh! това е безумие направо! Мас и невен... не става! Това са сериозни рани с тенденция към разрастване. Не експериментирайте с подобни неща, защото може голяма беля да си направите! Съвет.
Виж целия пост
# 14
Мас и невен става и се препоръчва и от колеги - лекари , но не е казано , че помага при всички случаи .Баща ми е с остеомиелит и ран а,която непрекъснато секретираше .Освен антибиотиците през устата , маза и мас и невен . Ти сега и билките ще отречеш
Виж целия пост
# 15
Обръщам се към всички които имат варикозни язви,по повод едно писмо в форума ,че в Благоевград на тел. 88-45-35 т.е в кабинета по хирургия на д-р Попов ще им помогнат. При положение ,че имам здравна осигуровка там ми,,помогнаха'' единствено да си испраьня джобовете и то добре от сестрите и персонала ,но не вярвам че доктора не знае затова.Пиша тези редове за да не изпати и някой друг като мен Тези се възползват от нашето нещастие за да правят пачки.Като специалисти-просто коментара е излишен-това са спекуланти а не представители на тази хуманна професия
Виж целия пост
# 16
Напълно подкрепям това мнение! Имам лични впечатления, защото съм от Благоевград и съм посещавала същия кабинет по подобни проблеми.Между другото баба ми също имо варикозни язви, които след лечение с "Terramycin" na firma "Pfizer" се затвориха.Това е прахче, много евтино, но не се внася в България, а го купувахме от Гърция.Успех в лечението!
Виж целия пост
# 17
ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО ПОСЕТИТЕ СЪДОВИЯТ КАБИНЕТ В ГРАД БЛАГОЕВГРАД И СЪМ СИГУРНА ЧЕ ТАМ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ЗА ВАРИКОЗНАТА РАНА КОЯТО ИМА ТЕ НО ЩЕ ТРЯБВА ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ ПО ТЕЛЕФОНА 073 - 88-45-35 СУТРИН ОТ 08 Ч. ДО 12 Ч. АЗ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ НА ЛЕВИЯТ КРАК ПО ВЪТРЕШНАТА СТРАНА ОКОЛО ГЛЕЗЕНА И МИ НАПРАВИХА 16 ПРЕВРЪЗКИ И СЕГА СЕ ЧУСТВАМ МНОГО ДОБРЕ. ЩЕ БЪДА МОРАЛНО УДВОЛЕТВОРЕНА АКО И НА ВАС ВИ ПОМОГНАТ ТАМ.
   ------------------ И без записване ще ВИ ,,разтоварят'' джобовете . Казваш.че са ти направили 16 превръзки а не са ли желатинови? Маи няма почти никакъв ефект от тях . А защо не кажеш колко ти излязоха тези 16 превръзки ---по 40 лв вземат за една и не ти дават никакъв документ за това плащане. Маи правиш подвеждаща реклама на хир. кабинет или самата ти работиш там . Дано други като мен да не се връзват на въдицата им повече.
Виж целия пост
# 18
Terramycin   на Pfizer не е нищо друго освен Окситетрациклин и добавен ПОлимиксин , изполван за лечение на домашни животни . Което не означава ,че не може да се ползва при хора . МОже да има и такъв , който да се използва и като прахчета при хора , но това ми излиза на търсачката . В България има маз " Тетрациклин " , който също се използва при варици , но не ускорява епителизирането на язвата .
Пробвайте с този препарат  HEPAROID Leciva , на Zentiva .
Или с пенестите превръзки Syspur-derm


Приложение
За всякакви механични и термични рани, за инфектирани порезни рани, за инфектирани охлузвания, изгаряния втора и трета степен. Също за открити фрактури, отделящи от умерено до голямо количество секрет, или за кървящи рани. За почистване и стимулиране на гранулацията при язвени процеси по крайниците, декубитални язви и язви, предизвикани вследствие облъчване.



TenderWet/TenderWet 24
за лечение на трудно заздравяващи рани със силно секретиране, а също така и за инфектирани или хронични рани с различен произход (напр. гангрена вследствие на диабет, рани от залежаване или трофични язви); специално за тампониране на дълбоки рани; приложение само в съчетание с рингеров разтвор



Hydrocoll/Hydrocoll sacral
за хронични, неинфектирани рани със слаба тенденция за заздравяване, напр. при трофични язви, рани от залежаване и др.





Виж целия пост
# 19
Заключвам по молба на автора на темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия