Дайте съвет, дали да върна пампата?

  • 2 136
  • 16
Дъщеря ми е на 1 година и 9 месеца и от около два месеца сяда на гърнето. В рамките на около две седмици си казваше, че има да пиша и ака и стискаше, дори вечер след като сложихме памперса си казваше и съм я слагала на гърнето. После изведнъж изведнъж отказа да си казва или по-точно казва в момента, в който пиша. Рядко успява да изпревари и да каже преди да е свършила работата. Гледам да не й се карам и да не повишавам тон, а кротко да обесня, че се пиша и ака в гърне, а и самата тя когато я питаш казва, че тези процедури се изпълняват там, но ... вече търпението ми намалява и започвам да се дразня. Иначе за сега не отказва да я слагам на гърнето отвреме на време, особено когато усеща явно, че й се пишка. Навън е по-трудно - понякога разрешава да я изпишкам, т.е. да я държа, друг път настоява сама да пиша клекнала, при което я оставям сама. Когато сме навън не винаги може да се отпусне и въпреки, че е казала, че има да пишка, когато я питам и сме опитали, понякога не се получава, а когато вдигна панталона се напишква. Какво да правя. Да върна ли за известно време памперса, за да се поотпусне малко и после пак да опитам и след колко време? Или пък да продължавам да я държа с гащички? Благодаря предварително за отговорите.  Hug
Виж целия пост
# 1
Опитай още някой ден да не слагаш памперс. Надявам се детето да свикне и отново да си казва.

Аз минах през същото на същата възраст на дъщеря ми, предимството беше, че се случи през юли и август.
Борбата за пишането не беше толкова голяма, но акаше почти месец в гащите докато се престраши да се напъва на гърне. И се криеше, и си акаше права. Но сравнително бързо нещата си дойдоха на мястото. Аз не бих сложила отново памперс, но съм на мнение, че майката знае най-добре. Ти наблюдаваш детето, тище прецениш. Успех!
Виж целия пост
# 2
Yana_a_n благодаря, че писа и за съвета! Притеснява ме това, че вече май две седмици сме така, т.е. с малки изключения се напикава и сякаш вече дори не й прави такова впечатление. Преди се притесняваше, че е напикана, сега като че ли не. Само ходи с разкрачени крака и иска да я преобличам. Почвам да губя търпение и това е най-лошото май.
Виж целия пост
# 3
Аз съм от майките, които не са се опитвали да "дресират" детето да прави това - оставих я сама да го осъзнае.
Слагахме я на гърнето и ако направи нещо - направи, ако не - после в памперса, не съм се карала, опитвах се да обяснявам и понеже бях настроена да не бързам, не съм се и изнервяла.
Когато започна да се опитва да казва, правеше го в последния момент и докато се организираме с гърнето, работата беше свършена. На този етап, т.е. година и 8-9 месеца вече я държахме у дома по гащи без памперс (дори се изръсих за интересни "кукленски" гащи за да й харесат, че в началото си искаше само памперса).  Имахме много успешен период, после връщане назад - престана да казва въобще и си ръсеше през гащите навсякъде - ние вечер и през деня детегледачката в чудо се видяхме да ходим след нея и да чистим  Laughing Тогава на баща й му хрумна идеята да държим гърнето някъде в дневната и тя да има постоянен достъп до него - при нас тази идея проработи. Започна да си сваля гащите като усети "момента" и да си сяда на гърнето сама. Навън обаче й е дискомфортно да кляка и затова никога не казва. Отпуска се само върху гърне - откритието направихме това лято на път за морето - не искаше в една крайпътна ливда да прави нищо, беше се стискала (памперса сух за 3 часа пътуване) и засия от щастие, когато баща й извади от колата гърнето (доказателството е документирано на долната снимка  Laughing) - веднага свърши и с пишкане и с акане. Но понеже не можем да разнасяме гърне навсякъде, навън е все още с памперс, освен за най-кратките излизания - около кооперацията и до кварталния магазин. Сега зимата съвсем не мисля, да я държа по голо дупе навън, така, че свалянето на памперса при излизане очевидно ще стане чак догодина напролет  Laughing. За нощния памперс бих опитала и малко по-рано.
По-добре се успокой и не се нервирай от ситуацията, като го осъзнае по-добре, всичко ще е наред.

 
Виж целия пост
# 4
nati_nat мерси за съвета  Hug Забравих да кажа, че гърнето е винаги при нас, т.е. в стаята, но не го търси и не сяда сама там, освен веднъж.
Виж целия пост
# 5
nati_nat мерси за съвета  Hug Забравих да кажа, че гърнето е винаги при нас, т.е. в стаята, но не го търси и не сяда сама там, освен веднъж.
Имах предвид да е някъде долу на пода, така, че тя да има достъп до него без твоя помощ. Не губи търпение, просто си дай време до 3-тата и година (както пише по статиите за "късното" слагане на гърне), за да не се ядосваш, а то ще стане преди това със сигурност  Laughing
Виж целия пост
# 6
Не бързай да връщаш памперса,според мен.
И Калоян имаше такъв период на бойкот-в продължение на 3-4 дена си пишкаше и акаше най-спокойно в гащите,без дори да направи опит да каже.Това,при положентие,че 2 месеца преди това бяхме махнали памперса.
Отмина му от само себе си.Просто спря и започна пак да ползва гърнето.Не знам от какво беше,не беше болен.Просто период.
Дано и при вас е така и скоро да отмине,защото знам колко е изнервящо.
Виж целия пост
# 7
Едва ли мога да ти дам съвет как да постъпиш, но все пак ще споделя.
И за моята сладурана ходенето по нужда на гърне е голям проблем. Цяло лято я държах без памперс през деня, но тя си правеше белите в гащите без въобще да и пука. Много рядко ми казваше като има ако или пиш, периодично я слагах на гърне и ако улучех случайно че има нещо да върши го вършеше там.
За съжаление не издържах и върнах памперса.
Сега се надявам един ден всичко отсамосебе си да си дойде на мястото и тя да започне да си казва.
Виж целия пост
# 8
И на мен ми е болка това...Моят месеци наред не беше се напишквал, обаче от скоро започна 1-2 пъти на ден  Sad Иначе крещи с пълно гърло, що му се пиша или ака, та поне 9-10 пъти на ден всичко отива в гърнето...
Нощен памперс носи от 10дни и го пълни догоре, а преди стискаше до сутринта или ме събуждаше през нощта...
Виж целия пост
# 9
според мен не слагай памперса отнова. Ние също го минахме този период, само че с тази разлика, че ние сега сме на година и шест а без памперси окончателно сме от година  и три месеца. Аз започнах да я слагам много рано на гърнето, може би още когато  правеше първите опити за седене самостоятелно, а това е към 6-ия месец при нас. До годината вече се беше научила да лазва ъъъъъ ъъъ ъъъ. когато бяхме  на 1,3г. се наложи давлезем в болницата на системи   и пак върнахме памперсите, може да се каже че за две седмици се отучихме пак. Но преди месец не знам какво беше това чудо, какъв беше този инат пикаеше навсякъде без да казва. Или пък се изпикае в гащите   и чак тогава идва да каже че е направила локвата на пода. Нааквала ми се е  около 5 - 6 пъти. в началото и аз обяснявах че така не може не  е  хубаво , но не се получи, навън същата работа като я взема да пишка и се изпъва цялата. Започнах да й се карам като направи локвата, ама сериозно й се карах, стигало се е даже да я плесна и по дупето, след което тя се разревава и аз не я гушкам за да разбере че е направила нещо лошо. след около седмица виковепак се научи да стиска. Чака аз да я сложа на гърнето  и тогава чак вършеше работата, дори да има пиш не казва, а стиска, но важното беше , че не се напикаваше. анвън проблема го решихме по лседния начин, както си играе взимам я без да казвам къде отиваме  и какво ще правим, отиваме до близкото дърво сваляме гащичките  и или й пея някоя песничка и към припева казвам пиш пиш, за да разбере  все пак за какво сме там или й говоря нещо весело на ушенцето. след всяка свършена работа повтарям и обяснвам, че сега направихме ако  и вече като имаме пиш си казва мамо ако  Simple Smile. Надявам се да съм ти помогнала. между другото  ние памперс слагаме само вечер, но от две седмици насам   и той е  сух, но госпожицата спи по 13 часа вечер и малко ме е страх да рискувам.  успех ви пожелавам  Peace
Виж целия пост
# 10
И според мен не връщай памперсите. По - скоро я изпишквай на все час, за да свикне да казва. Подканяй я често,често да пишка и постепеннно ще започне пак да казва.Може да е от смяната на сезона.
Виж целия пост
# 11
Със Злати минах точно през това. Към 1г10м започна с желание да сяда на гърне, навън също казваше, когато му се пишка. В един момент започна да се напишква в гащите постоянно, да не казва. Върнах памперса, защото зимата не ми се занимаваше постоянно с пикливи гащи. На следващата година през май, като се стопли времето го събух пак по гащи и почти изведнъж се отказа и от дневният и от нощният памперс. Явно вече се беше осъзнал и даже дойде момент, когато исках за през ноща да му сложа пампес, а той не го искаше. Grinning
Виж целия пост
# 12
Според мен връщането на памперса ще е голяма грешка. Не виждам проблем да переш няколко дни ( или седмици дори) напикани гащи в пералнята. Ще отмине, период е.
Виж целия пост
# 13
Не й връщай памперса, а засечи горе долу на какъв интервал се напишква. Децата се заиграват и забравят, че трябва да ходят и по нужда. Освен това нямат понятие за време и не могат да преценят, че докато кажат и са свършили работата. Ако забележиш, че примерно пишка на 2 часа, предложи й след час и 45 мин. гърне. Тогава вече ще й се е насъбрало достатъчно материал и ще си спестите проблемите и двете.  Peace
Виж целия пост
# 14
Просто на малката вече не й е толкова интересно както досега, а и сигурно все повече се заиграва и разсейва. Ако на тази възраст и с тези постижения, върнеш памперса, много ще сбъркаш, да не говорим, че много ще объркаш детето.

И моята се научи за по-малко от седмица да си казва или да пишка в гърнето, точно като навърши 2 години. После след месец и нещо реши, че не иска да ака в гърнето, плачеше като й се приака, искаше да я бърша, без да се е изакала въобще - не искаше нито на гърнето, нито да й сложа памперс, нито да й сваля гащите - дере се и вика "мамо, бърши", по 2-3 дни не акаше, докато се наакаше в гащите. Около месец продължи това, после - все едно не е било. Нощния памперс беше сух от преди да махна дневния, до преди 2 седмици продължавах да й го слагам нощем да не стане авария, но детето определено се объркваше - за 4-5 месеца да сме имали 2 аварии нощем и то в началото, а ако й се пишка или ака нощем, ме буди. Та купихме си протектор за матрака (за голямо легло да намериш, си е проблем) и й махнах и нощния памперс.

Та исках да кажа, при тези постижения дето имате, на тази възраст, това си е просто момента да се разделите с памперса завинаги, не прави крачка назад, това е период, на който не бива да се поддаваш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия