Ако изпия 100гр концентриран алкохол колко време не трябва да кърмя

  • 5 344
  • 29
Това е въпроса ми-ако изпия 100гр концентрат колко време трябва да мине до следващото кърмене?За някой въпроса ми ще е абсурден, но все пак бих искала да знам, освен всичко и информативно.
Ако примерно реша да пия, как да постъпя след това, да цедя ли, колко време трябва да го правя и т.н. Ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
Виж целия пост
# 1
Около 4 часа за по-сигурно.
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/alcohol.html
Виж целия пост
# 2
Хедра, много ти благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 3
от същата статия:

Many experts recommend against drinking more than 1-2 drinks per week.

Това 1-2 питиета на седмица са по 25мл, не по 50. Седмично.

Като гледам колко ти е голямо бебето, и ако от толкова време + 9 месеца бременност не си пила от  100 грама може така яко да се напиеш  Joy
Докато чувстваш някакво опиянение ти самата, със сигурност ще има и алкохол с кърмата.
4те часа, които Хедра споменава според мен са от момента в който ти не се чувстваш пияна/опиянена Crazy.
Виж целия пост
# 4
Преди седмица излизах вечерта и изпих 100 концентрат към 11-12ч в 7х сутринта кърмих и нямаше проблем.
Виж целия пост
# 5
от същата статия:

Many experts recommend against drinking more than 1-2 drinks per week.

Това 1-2 питиета на седмица са по 25мл, не по 50. Седмично.

Като гледам колко ти е голямо бебето, и ако от толкова време + 9 месеца бременност не си пила от  100 грама може така яко да се напиеш  Joy
Докато чувстваш някакво опиянение ти самата, със сигурност ще има и алкохол с кърмата.
4те часа, които Хедра споменава според мен са от момента в който ти не се чувстваш пияна/опиянена Crazy.

Да ти кажа честно, общо взето от 06.2005г. пиенето  като брой пъти ми се събира на пръстите на едната ръка.Още от бременна сънувам едни ми ти алкохоли, не знам от къде такава жажда...ама ме е страх да не напия и беба, с нейните 3500гр само това остава.Кърмя я в 21:00 после към 03:00 или в най-добрия случай около 04:00, което ще рече, че в 22:00-23:00 макс трябва да съм приключила с пиенето и май ще си почакам още, то така не си е работа
Виж целия пост
# 6
Виж какво намерих:
Може ли понякога да си позволявам малко алкохол и да кърмя?

    * Важно е кога пиете алкохол. Алкохолът е с най-висока концентрация в кърмата след 30-60 минути, ако сте пили на празен стомах. Ако сте пили алкохол заедно с храна, тогава концентрацията в кърмата е най-висока след 60-90 минути. След като сте пили едно питие, изчакайте поне 2 часа преди да сложите бебето на гърдата.
    * Някои хора смятат, че ако изпомпвате мляко и хвърляте, тогава алкохолът ще изчезне по-бързо. Това не е вярно и не е необходимо. Все пак, ако се чувствате по-сигурни, може да изпомпвате и по този начин да поддържате лактацията докато чакате алкохолът да напусне кърмата.
    * Ако пиете бира за увеличаване на кърмата, то тогава пийте безалкохолна бира вместо нормална. Ако искате да се отпуснете с чаша бира, за да стартира рефлекса на потичане, също консумирайте безалкохолна бира.
    * Тук от значение са и други фактори като например вашето тегло и възрастта на бебето

Няма да ти казвам пий или не пий.Всяка жена решава сама за себе си.Аз самата си позволявам само биричка,въпреки че от време на време доста се изкушавам да изпия нещо твърдо:)Казват,че от алкохола намяля кърмата. Peace
Виж целия пост
# 7
Да интересна информация ,хубаво е да се знае за всеки случай
Виж целия пост
# 8
На мен пък ми е интересно колко време след една цигара може да се кърми. Имам позната, която сутрин и вечер си позволява по една. Все ми показва някакви статии, че нямало проблем, пък аз все я хокам.
Виж целия пост
# 9
За това има много писано във форума

По принцип най-малко 90 минути преди кърмене, като не трябва да се пушат повече от 20 цигари на ден/това е максимаааааааааалното количество/

Най-добре е да не се пуши  Wink
Проблема е по-скоро в това , че кърмачките пушачки са пушили и по време на бременност, което е в пъти по-опасно.
Не си хокай приятелката, посъветвай я Simple Smile Щом може само с 2 при всички положения може и без тях.  Но постоянния тормоз може да я накара да се откаже от кърменето, не да продължи с него въпреки 2те цигари. Което пък ще изложи на много по-голям риск бебето и.

В общия случай : по-добре пушеща умерено кърмачка, отколкото пушеща майка и бебе на АМ. Във втория случай риска за бебето е по-голям.
Виж целия пост
# 10
По принцип най-малко 90 минути преди кърмене, като не трябва да се пушат повече от 20 цигари на ден/това е максимаааааааааалното количество/

та това си е цяла кутия....ако кърмеща майка пуши по толкова и кърми - леле мале...
Пък и какъв е риска за бебето на АМ ако майка му пуши не пред него...
Виж целия пост
# 11
Какво значи не пуши пред него? Като заспи бебето и тя слиза пред блока за една цигара  Mr. Green

накратко - пушещите кърмачки в 99% от случаите са пушили и бременни.
Та децата им имат нужда от много по-силна имунна система отколкото тези на непушачките. Т.е. за тях кърмата е вълшебното лекарство.
Децата на пушачки хранещи с АМ /вкл. тези пушачки, които не пушат пред децата  Laughing/ боледуват много по-често от децата на пушещите кърмачки.
Т.е. от двете злини избираме по-малкото зло.

Айде стига, че  стана като пропаганда - пушете и кърмете...

Това се отнася само за майките, които се колебаят дали да кърмят и пушат, или да не кърмят и пушат. За тея които се колебаят дали да пушат докато кърмят избора е да не пушат Simple Smile
Виж целия пост
# 12
По принцип най-малко 90 минути преди кърмене, като не трябва да се пушат повече от 20 цигари на ден/това е максимаааааааааалното количество/

20 цигари на ден?!?! това определено няма да й го покажа.
Виж целия пост
# 13
и мен ме интересува темата.досега не си позволявах никакъв алкохо,но вече пия често бира и не следя много много кога кърмя след това.
Виж целия пост
# 14
20 цигари на ден?!?! това определено няма да й го покажа.

Е не се хващай за думите Simple Smile
20 цигари са максимуна което едно бебе би понесло долу-горе безпроблемно.  Над 20 вече е опасно за бебето. Разбира се 5 цигари ще се понесат по-леко от 15. Не е нужно нищо да и показваш. Нали ти казах - ако почнеш да и "мърмориш" най-много да я откажеш да кърми, за да си пуши на воля.

Това което може да и кажеш, е че бебетата на кърмачките пушачки имат повече колики примерно или че по-често боледуват. Но е хубаво да знае, че ако пуши по 2 цигари на ден и кърми детето ще и е по-здраво отколкото ако не го кърми и пуши еди колко си  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия