За цветните лещи да си поговорим отново !

  • 1 713
  • 13
Момичета , може би ще кажете , че е имало такава тема . Знам ! Изчетох я почти цялата  Wink , но ми се искаше отново да си поговорим за това  , а и да задам някой въпросчета .
Купих си сини лещи на BAUSH & LOMB . Отдавна се каня , но днес се престраших  Grinning
Просто стоят учудващо естествено , въпреки , че съм със светлокафяви очи .
В оптиката бяха много любезни , доста ми обясняваха , дадоха ми и книжка с указания как се слагат и доста други брошури . Искам да попитам обаче -
1. Възможно ли е по някакъв начин да ми навредят нещо на очите ? Аз няма да ги нося ежедневно и добре ми обясниха как да ги съхранявам ...
2. Колко време е нужно , за да свикна да ги слагам ? Имам чувството , че ще ми е много трудно ...
3. Да си нося ли с мен контейнерчето с разтвор , когато съм навън , ако ми раздразнят очите и се наложи да ги сваля ?

Ако се сетя нещо друго , пак ще попитам  Hug
Виж целия пост
# 1
С диоптър ли са или само цветни?

Стоят естествено, защото са на Бауш - ако видиш на Фрешлук, ще забелеиж разликата веднага, те са доста по-изкуствени.
Значи:

1. Няма как да ти навредят, ако видиш дразенен или зачервяване, пробвай да намалиш времето за носене, може просто да свикваш по-бавно с тях. Но щом досега нямаш зорове, значи няма да имаш проблеми. Все пак, не забравяй, че много хора с диоптър носят цветни лещи - така че не е вредно, споко Simple Smile

2.Слагането е въпрос на техника - много е трудно в началото, още повече че понякога хората се вманиачават - има различни начини за сгалане, с времето сама ще намериш твоя си Simple Smile Аз така съм се обучила вече, че мога да ги махам в движение, без огледало...

3. Носи си винаги контейнера - всичко се случва, хубаво е да можеш да свалиш или почистиш лещите, ако се наложи.
Виж целия пост
# 2
Първо честито! Laughing
Аз нося с диоптър.
1.мисля,че не би трябвало да ти навредят.
2.Аз лично свикнах за една седмица.Наистина и на мен ми беше много трудно в началото,особено свалянето.
3.Никога не си нося контейнер,струвало ми се ,че ще ми бъде сложно и него да мъкна. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Мерси , момичета   bouquet
Моите не са с диоптър . Просто са цветни , а аз съм с много черна коса и търсех такъв ефект ...
Казаха ми първият ден - 2 часа , вторият - 4 часа и т.н. , а ако усетя дискомфорт да ги свалям .
Виж целия пост
# 4
Хубаво са ти казали Simple Smile
Аз лично първо бях с български - е, много време ми трябваше да свикна.
После като минах към Бауш - мисля, че ден-два ми трябваха, струваха ми се направо невидими в сравнение с дебелите български ooooh!
Виж целия пост
# 5
В оптиката са те посъветвали прекрасно за времето за носене първоначално  Peace
Аз нося цветни лещи без диоптер от повече от 7 години и да чукна на дърво.....Така, че ако се грижиш правилно за тях и ги сменяш в срок няма да имаш проблем. Както и винаги да спазваш супер хигиена, когато ги слагаш или сваляш.
Контейнерчето и малка опаковка от разтвора е хубаво да имаш в теб, но ако ти е неудобно да ги мъкнеш в чантата си, а и си по цял ден офиса (като мен) просто си занеси резерен комплект разтвор и контейнер там.

Сега, за да ти покажа как всяка то нас (или поне по- загубенките  Wink )е имала абуригенски период на свикване с лещите ще ти разкажа моята случка:
Купувам си лещите и си ги слагам за 2 часа да си свиквам....минават тези два часа и след като съм се показала като селското магаре на всички приятелки каква съм Убавица се прибирам да ги сваля....Да, ама който не слушал внимателно как да ги махне в магазина...Започвам аз една отчаяна борба с лещите, но резултат няма. Обаждаме се на наш познат, който носи лещи отдавна и той ми казва да си наведа главата напред, да си отворя с пръсти окото и тя ще падне (малка подробност- той носел твърди лещи  hahaha ) Навеждам се, изцъклям се....нищо...започвам в същата идиотска поза да подскачам, та да падне пустата му леща, ама не....Изпадам в паника, понеже времето си тече, часът е 7 вечерта в Неделя и оптиката не работи вече.....Накрая подивяла и бясна бръкнах в окото си като първия човек по най- грубия начин и с риск да извадя и окото си с нея ги махнах  Mr. Green Борбата беше в стил куцо пиле с домат  Crazy
Виж целия пост
# 6
Контейнерчето и малка опаковка от разтвора е хубаво да имаш в теб, но ако ти е неудобно да ги мъкнеш в чантата си, а и си по цял ден офиса (като мен) просто си занеси резерен комплект разтвор и контейнер там.
Не е нужно да носиш и опаковка разтвор, просто си носиш пълен контейнер - разбира се, не трябва да изтича отнякъде Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Е как ще промиеш лещата преди да я прибереш? Така просто от окото не е добра идея
Виж целия пост
# 8
Контейнерът навън се ползва за екстремни ситуации, измиват се ръцете, маха се лещата и се плакне/оставя в контейнера и готово.
В началото много се параноясвах с тази хигиена, смяна на контейнери и разтвори...накрая осъзнах, че всичко води само до финансови разходи, реално този разтвор, който се ползва, ако е достатъчно добър - Renu, All Soft lense - те са комбинирани и не е нъжно да се правят "аборигенските" процедури със слагане на лещата на дланта, капване на капка и не знам си какво...
От 10 години съм с лещи, досега не съм имала инфекции - разбира се, всеки си знае очите, ако си склонна към възпаления и зачервявания, конюктивити и т.н. изпълнявай всичко по правилата.
Виж целия пост
# 9
Аз не промивам,преди да ги сложа в контейнера.В оптиката ми дадоха доста съвети,но за промиване не са споменавали.А и щом разтвора в контейнера се сменя преди всяко прибиране-защо да се промиват? newsm78
Виж целия пост
# 10
Ами явно всеки си има процедура. Аз лично, макар да ползвам комбиниран на Алкон, пак си ги плакна и тн. Така съм свикнала и от 7 години само така действам. И контейнери сменям и разтвор не ползвам твърде дълго.....на мен така ми обясниха от началото. Всеки си решава сам за себе си Peace

Целта на промиването е механично да се отстранят разни замързители, а вече в контейнера си се дезинфекцират самите лещи.
Виж целия пост
# 11
Уж четох темите за лещите ма най важните моменти явно съм ги пропуснала а най лошото е че и в оптиката от която си взех лещите не ми казаха че трябва да се носят малко по малко а не изведнъж много  Close Close Close Първия ден ги носих към 3-4 часа а втория 8  Shocked Кажете моля ви ще си създам ли проблем с очите от такова продължително носене на лещите въпреки че единствени дискомофорт който усещам е малко замъгленото виждане. Лещите почти не ги усещам Confused
Виж целия пост
# 12
Аз обаче не мога да свикна да си ги слагам  Sad Много мигам  Sick
Уж ми обясниха , показаха ... ама не мога да се справя .
Дайте някакви съвети  Praynig
Виж целия пост
# 13
Аз моите ги носих постоянно всеки ден, много бързо свикнах с тях, първите дни носех контейнерчето със себе си, ако ме подразнят да ги сваля, но не ми се е налагало
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия