Проблемно захранване? Как постъпихте?

  • 1 554
  • 28

Анкета

Как постъпихте, след като бебето ви отказа да яде и имаше ли резултат?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 08 окт 2007, 15:57

Бих искала да знам как постъпихте, след като дедето ви отказа да яде. И най-вече, имаше ли успех това, което предприехте. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей,
трябваше да дадеш възможност за гласуването с няколко опции заедно. Понеже често действат комплексно.
Нямам личен опит с отказ, но знам как се смята за правилно - първо - изчаква се 2 седмици и пак се опитва.  Peace
Второ - добавя се АМ в пюрето. Временно, но може.
Сол, захар и подобни слагам в пюретата му след година и половина.
Плод и зеленчук не се смесват.  Naughty
Не се настоява, разбирам го като насилване, а това резултат не дава.  Stop
Какво е това педагогическо захранване?  Thinking
Виж целия пост
# 2
Сменях пюрето   Peace
Виж целия пост
# 3
За педагогическото захранване четох в кърмаческия форум и ми хареса като идея. Но по принцип, от това, което прочетох, се вижда, че няма заместено ядене дори до годинката. Не е проблем, тъй като бебето си суче на поискване така или иначе, но е далеч по-различно от всички други видове захранване, които познавам. Та се почудих дали някой от този под форум е пробвал.

Ето и линк:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1496
Виж целия пост
# 4

И кое се хареса на бебето?
Виж целия пост
# 5
Бих искала да знам как постъпихте, след като дедето ви отказа да яде. И най-вече, имаше ли успех това, което предприехте. Simple Smile

е как така отказа да яде ? ти как я захранваШ всъЩност: по италиански, по български, по форумски? какво не яде? от колко време не яде?
нямаШ ли наблизо консултации, или им се обади по телефона, те са спецове
Виж целия пост
# 6
Бих искала да знам как постъпихте, след като дедето ви отказа да яде. И най-вече, имаше ли успех това, което предприехте. Simple Smile

е как така отказа да яде ? ти как я захранваШ всъЩност: по италиански, по български, по форумски? какво не яде? от колко време не яде?
нямаШ ли наблизо консултации, или им се обади по телефона, те са спецове

Ами как не яде, не яде. По италиански захранвам, но съм пробвала и с мои измислени домашни пюрета, демек по български и отказва. Та затова питам. Естествено, че имам консултация, посъветваха ме да изчакам 2 седмици, но искам да знам как са постъпвали другите майки и какъв е бил резултата.
Виж целия пост
# 7
ами вси4ко е много идивидуално, а ти никакви жокери не даваШ

има и един друг трик: да я храни таткото, обикновено майките са много по_нервни особено когато си мислят 4е имат проблем и стресират детето, което съответно блокира тотално
ина4е може да не е гладна, да и расте зъб, да я боли гърлото и куп други работи, затова те питам от кога не яде
Виж целия пост
# 8
Слагах АМ, смесвах зеленчук и плод, като постепенно намалявах количеството на сладкото /не мисля, че не е правилно/, изчаквах...
Виж целия пост
# 9
ами вси4ко е много идивидуално, а ти никакви жокери не даваШ

има и един друг трик: да я храни таткото, обикновено майките са много по_нервни особено когато си мислят 4е имат проблем и стресират детето, което съответно блокира тотално
ина4е може да не е гладна, да и расте зъб, да я боли гърлото и куп други работи, затова те питам от кога не яде

не...не съм нервна в никакъв случай, напротив, обръщам го на смешно и тя се забавлява, но плюе всичко. зъб сигурно я мъчи, но пък млякото си го пие:)
не яде откакто съм почнала захранването, с малки изключения. просто си плюе и тва е. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Има един момент при захранването, когато избутват храната с език - това е инстинкт. С времето свикват да ядат с лъжичка, но е доста трудно в началото...  Tired
Виж целия пост
# 11
слагам адаптирано мляко и няма проблем  Laughing
Виж целия пост
# 12
Няколко опции са при нас :
първо му давах пюрето с биберон, кашите също
второ , наложи ни се да пътуваме за седмица и беше само на АМ. След това много се зарадва на лъжицата и пюрето.
И трето - до края на 9-я месец му слагах АМ в домашно приготвените пюрета.
Четвърто - намерих марката месни пюрета които му харесват. За моя син, това беше Гербер.
Виж целия пост
# 13
Отлагах и пробвах от време на време. Дори след като е била захранена е изкарвала по цели седмици само на мляко  Peace резултат имаше. Когато детето е готово- самО си показва  Peace
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за отговорите, за сега отлагам, като й давам по нещичко като ме гледа в устата и какво има на масата.
Имам чувството, че факторът "лъжица" също я изнервя. Тя е свикнала да цока бързо бързо от биберона и сега тая бавна лъжица хич не я признава:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия