Санаториума в Трявна

  • 8 663
  • 4
Здравейте,
Наскоро се върнахме от там и реших да ви дам малко инфо. Всъщност базата се води "Болница за долекуване на деца" с белодробни заболявания. За да ви приемат ви е нужно само направление номер 7 от личния лекар, за да са безплатни спането, храната и процедурите на детето. Можете да останете в самия санаториум или да отседнете на квартира в града, а да ходите само за процедурите.
Иначе служителите са доста любезни (като поизключим санитарките).
Ние отседнахме в санаториума, защото бяхме без кола, а той е мъни4ко извън града. Обстановката обаче е болнична. Имат "луксозно" крило и обикновено. В луксозното най-скъпите апаратамент (където бяхме ние) са по 15.60 (цените варират през разли4ните сезони май). Това е стая с две легла и самостоятелна баня и тоалетна. Има една "телевизионна" зала с телевизор хващащ БТВ и Канал 1. Пред стаите има голяма тераса, където децата с голямо удоволствие тичаха и играха. Много важно е отивайки натам да имате с какво да покриете прозорците отвътре, защото южната стена е цялата в стъкла и ужасно пече по обед. Иначе скоро са правили ремонт и дограмата е нова алуминиева, а помещенията са сравнително скоро боядисвани. В баните също скоро са подменяни плочките с евтини такива, разбира се. Храната не е непоносимо лоша, но понякога има "кофти" дни в това отношение. Срещу 2 лева на ден и придружителя може да полу4ава храна от тяхната кухня.
Иначе има и по-големи стаи с по 6 - 10 легла и там цените са 4-5 лева на нощувка за придружителя.
Като процедури има оборудване за: инхалации, нагревки, някакви магнитни процедури, масаж и пункция на дробовете (това не зная какво е то4но, но Не става дума за пробивне на дробовете). И тук оба4е техниката им е стари4ка.
Иначе самото градче е приказно, а санаториума е сред гората с много възможности за разходки. Но за всякакви други забавления трябва да се ходи до града.
Посетителите бяха предимно от малцинствата, но не съм имала никакви проблеми с това.
За желаещите, ето и малко снимков материал:

това е входа за санаториума

Самият санаториум

 - стаята
 - стаята пак

 - коридорчето

Повече снимки и от самото град4е може да видите тук:
Виж целия пост
# 1
Ние сьщо бяхме в този санаториум.По телефона предварително за пазих "луксозна "стая.Тогава струваше 20лв./края на юли/.Пьрво ми направи впечатление,че имаше много хора от малцинствата сьс семеиствата си насядали по поляната да се хранят.Иначе на етажа е чисто и наистинаб е правен ремонт.Доволна сьм от отношението на дежурната лек.но какво беше изумлението ми,когато влязохме в стаята нямаше брава на вратата на терасата.За пьрви пьт виждам врата без брава.Тогава сестрата ми показа как да я отварям с вилица. Имаше някакви тьнки завеси с дупки,а в стаята много печеше и беше като в сауна.Пак сестрата ми каза,че маиките купували хартия или пердета.Д.легло беше до прозорците.Е как ще си облещя детето там?Като седна на леглото хльтна.И аз седнах и разбрах защо.Пружината беше увиснала и детето ми трябваше да спи изкривено в това легло.На това отгоре стаята сьс самостоятелен вьзел вьобще не беше самостоятелна.Трябваше да ползваме тоалет. с още 1 маика с 2 момченца.Поради липсата на пльтни завеси беше невьзможно да се сьбличаме,защото терасата беше обща и от малцинствата се разходат там.И за капак сестрата ни уведоми,че и пазят вечерята.Ние отидохме в сьбота,а сухата баничка,която и предложиха предполагам е от петьк.в сравнение с др. санаториуми цените са високи и хората принудително трябва да гладуват.Магазините наистина са далече.Е,аз реших да си грабваме багажа и да се врьщаме.За тия пари не сьм сьгласна да гладуваме и да се мьчим поради липса на елементарни условия.Отидохме на море.Вече знам,защо някои предпочитат квартирите в Трявна.Там това,което се води за луксозно,вьобще не е такова.за 200лв. за 10 дни могат да се намерят по-добри условия.
Виж целия пост
# 2
Ходят ли дечица с астма и какъв ефект се постига?
Виж целия пост
# 3
Това лято също бяхме и ние там ( втората половина на м.Август). Във второ отделение. Не мога да се оплача. Отношенията са супер на ниво. Да, вярно храната е под всякаква критика според мен и всеки ден трябва да имаш нещо предвидено за да не се окажете в един момент само на...хляб. Бяхме в стая като МамаПлам, лятото струваше 19 лв. и малко. Не е важно това а ефекта след това.
Изида синът ми е с астма и точно затова ходим там вече втори път. Предполагам, че си оказа своето положително влияние климата и нагревките. Вероятно и преболедува многото болести на градината миналата година но сега...от началото на септември до сега ми се е разкашлял само веднъж и за няколко инхалации с физ.р-р всичко беше овладяно. Там ми направи спазъм и предположиха, че е от смяната на климата. Отново бих завела детето си там. Говореше се, че от следващата година махат физиотерапиите за не лежащите в болницата. Така, че квартирата идва вече само като за почивка, не и като някакъв вид лечение.
Виж целия пост
# 4
Болницата е точно за деца с белодробни проблеми. Когато ние бяхме там почти всички деца бяха с астма. И точно за това бяха там. Тъй като ние за първи път ходихме не мога от опит да говоря за резултата. Върнахме се преди 2-3 седмици и за сега сина ми е здрав. Но това едва ли е реален показател...
Иначе аз питах, ако ходим друг път и сме на квартира могат ли да ми дадат болнични. Отговориха, че могат и нищо не споменаха за премахване на физиотерапиите за нележащи в санаториума. Защото, ако няма физиотерапии наистина е почти все едно къде ще се отиде и става все едно почивка, а не като санаториум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия