пенесто, кисело и лепкаво ако вече 2 седмици- бебе на 1 г.

  • 1 760
  • 1
Здравейте др Слънчева.
Имам питане за акото на моят син, който е на 1 годинка. До преди 2 седмици бяхме на кърма , зел. или месно пюре на обяд , каша следобед, сутрин хляб, сирене, бисквити. Преди 2 седмици го записах на детската кухня. Започна да ака по- начесто ( преди това само веднъж на ден и то като пластелин) и с по-рядка консистенция. В кухнята готвят с кисело и прясно мляко ( до тогава не бяхме яли). Акото стана кисело, лепкаво и пенесто, понякога по-твърдо, но пак с тази миризма.
Преди 3 дни вдигна температура с диария- ака поо 6-7 пъти като водичка. Минахме на диета- кърма  ,малко бисквити, солети, ориз, картофи, ентерол 1-2 пъти на ден. Сега температурата падна, акото се сгъсти, но е със същата миризма и консистенция като преди. Педито ми каза да му дам Гентамицин 2 пъти по половин ампула на ден.
Искам да кажа че племенникът ми е с АБКМ, която откриха на 1 г. и 8 мес, сега почти се излекува.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! След вирусна инфекция с разтройство магат да останат по-дълго време нестабилни изпражнения. Хрането го с подиетични храни- ориз, картофи. Изключете временно домати, тиква и изобщо по-разхлабващи храни. можете да давате чай от шипки, попара със сирене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия