Колко е нормално да спи бебе на 2 месеца?

  • 939
  • 11
Здравейте,

Сигурно някои ще ми се смеят (и дано да е така), но се притеснявам, че моето бебче спи много.
Той е на 2 месеца, но спи непробудно по 5-6 часа и не само през ноща, но и през деня .......
А нали уж така малки се будят да ядат всеки 2-3 часа??

Аз го кърмя само (не е на изкуствено) а кърмата бързо се усвоява.

Наддава тегло малко, и лекарката му на контролния преди месец каза, че бил ОК - другата седмица пак е на контролен преглед .... Но аз да попитам все пак. С баткото бях на крак денонощно всеки час-два .....
И сега затова питам
Виж целия пост
# 1
Моето почти не спеше през деня, ако се излъжеше за 20-30 минути за целия ден.  ooooh! Малко пък беше притеснително това. Сега си спи по един час и сутрин, и следобяд.
Щом педиатърката ти не казва нищо, значи всичко е наред.
Виж целия пост
# 2
Мога само да казжа, че благородно ти завиждам. Mr. Green При нас спането от втория месец стана мисия невъзможна и все още е така. Crazy
Но, сериозно по въпроса ти, ако наистина се притесняваш, консултирай се отново с лекар. Макар че на твое място едва ли бих се тревожила, все пак всяко дете е различно от останалите,а и толкова бързо се променят...
Виж целия пост
# 3
Бебетата растат докато спят Heart Eyes Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Е, и аз малко завиждам  Grinning Не мисля, че е притеснително.
Колко кърмения ви се събират за денонощие и колко наддава?
Виж целия пост
# 5
Първият месец не е хубаво да спи повече от 4-5 часа.Вече не е притеснително.Явно му стига млякото.
Виж целия пост
# 6
И ние спим по 4-5 часа и сме само на кърма. Педиатърката ни каза, че сме надали нормално. Още края на пырвият месец си направи храненията 5-6 на ден, но пък си хапва малко повечко 100-135 мл на хранене. Така че, няма нищо притеснително.
Виж целия пост
# 7
Много благодаря за отговорите.
Аз забравих да кажа нещо важно - бебчо му правиха тешка операция на сърцето преди да стане дори на 2 седмици, така че 1виа му месец беше малко съкратен като се има в предвид, че след такава операция трябваше да се научи да диша и всичките му органи да функционирят отново ...

Но вече мина 1 месец след операцията и той предимно спи. Хапва си поне 5-6 пъти, но не яде дълго - докато отвори очи и реши че е гладен и аз почна да го кърмя той пак е заспал.

Наддава но не чак толкова много ...

Купила съм си кантар тук и ще го премеря пак да ви каза колко наддава.

Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 8
На 2 месеца дъщеря ми започна да спи по цяла нощ без да се буди. Сутрин отново спеше по 1 час, следобяд по още 2-3 часа. Само на кърма е.
Не си усложнявай живота с кантар, щом бебче изглежда добре и пълни памперсите, значи си хапва колкото трябва.
Виж целия пост
# 9
Звездомир на вашата възраст спеше по много малко.Мъчиха го колики.Когато отминаха започна да спинка повечко.Ако всичко си му е наред не мисля че трябва да се притесняваш,някои бебета спинкат повечко  Wink .Когато раждах в стаята имаше едно такова бебче. Майка му едва го събуждаше за кърмене,а като започнеше да суче след 10 минути заспиваше на гърдата. Така че някои просто са си поспаливи.  Hug
Виж целия пост
# 10
Ние също сме на два месеца, през деня спим понякога по 4 часа, през нощта и по 8 часа, по- често по 6, на кърма сме, не се притеснявам Peace
Виж целия пост
# 11
Че като му се спи!
Ние сме почти на 4мес и бодърстваме около 4-5 часа за 24. Всичко останало е сън. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия