как да постъпя?

  • 893
  • 11
Здравеите! Малката ми дъщеря е на 1г.5м.Много спокойно и добро дете ОБАЧЕ имам и племеник (дете на сестрами)2г10м.,който е много палав и егоистичен.Със сестра ми сме много близки виждаме се всеки ден, но племеникът ми непрекъснато дразни моето дете или и пищи в лицето,или и дърпа играчките да не говорим, че нищо свое не и дава....и тогава настава такава врява,че не е за вярване!!!Пробвала съм различни начини с подаръци, с търпение ,със по строг тон-резултат НЯМА!!!От цялата работа сестра ми се чувства много неудобно и виновно,дъщеря ми се изнервя и разтроива,а на мен ми иде да го ........ #2gunfire Как мислите трябва ли да спра да се виждам с тях? Пропуснах да кажа,че те живея у майка ми ,трябва ли и нея да не мога да виждам???Дайте ми съвет МОЛЯ!!!
Виж целия пост
# 1
Може би наистина трябва да намалите контактите между децата за определен период. Ако има възможност някой да гледа дъщеря ти, а ти през това време да се виждаш със сестра си и майка си е добре. Или пък да излизате с децата на места, на които има и други деца, с които племеника да си играе и да не обръща такова голяма внимание на вашето момиченце.
Това ми дойде на ум на пръв прочит. Може би все пак трябва да разберете защо момченцето се държи така. Той все пак няма още три години, може да се промени поведението си, ако откриете причината. С всички деца ли се държи така или само с вашето. В кои конкретни ситуации положението е най-неприятно. Може би ако си отговрите на някои такива въпроси ситуацията ще се подобри. 
Виж целия пост
# 2
Ами стандартно поведение има това дете за възрастта си. Може би и твоето като порастне ще стане такова - няма гаранция!Това не зависи според мен от родителя, а е конкретен период, през който почти всички 2-3 годишни минават. Според мен не е необходимо да намалявате контактите, а обратно трябва зачестят срещите между децата. Помогнете им да се опознаят, да свикнат един - с друг, възпитайте приятелски чувства между тях. Няма да е хич лесно, впредвид възрастта. Буйното дете така може да се промени - като общува с по-кротко и спокойно дете, като разбере, че чрез агресия, писъци и инат няма да спечели нищо. Не е решение това дете да се изолира от околните и сда се заключи в къщи-така по-лошо ще стане, а ти няма да помогнеш на сестра си, като се дистанцираш от нея и детето й. Аз лично бих се обидила. Сега тя има нужда от помощ и вие сте много подходящи затова.
Виж целия пост
# 3
Буйното дете така може да се промени - като общува с по-кротко и спокойно дете, като разбере, че чрез агресия, писъци и инат няма да спечели нищо..........  ти няма да помогнеш на сестра си, като се дистанцираш от нея и детето й............ Сега тя има нужда от помощ и вие сте много подходящи затова.
А какво ще спечели от ситуацията, кроткото и спокойно дете??? Освен да се изнерви и да е все блъскано, разревавано и подтиснато? Подходящи са за какво? Да осмиряват агресивното дете за сметка на кротушанчето ли? Ами хич не съм съгласна... Знам прекрасно, какво е да ти млатят детето и хич не съм съгласна да водя при агресора детето си, за да му помогнем. Боже мили...
Аз не бих събирала детето си с това дете известно време. Както избягвам в момента събирането с мои много добри приятели (с майката много ни върви приказката, ама...), заради детето им, защото като види Гери и се почва един бой, едно блъскане, едни писъци неистови, едно дебнене, какво е взела тя, за да й го грабне от ръцете, тя се качи на камионче, той й го хване отпред и я обърне в целия й ръст с камиона назад, тя вземе кофичка в пясъчника, той веднага отива, грабва я и тя като я дръпне, получава блъсване с цялата си сила и пада назад ooooh!, веднъж за награда я светна с един камък в челото от 10 см някъде... просто, за да види, какво ще стане. То не е приятно за мен, а какво остава за дъщеря ми, която е жертвеното агне за избиване агресията на другото дете. Ами сори, ама хич не ми се нрави тая работа. Детето е на 2 години и 7 месеца... и е 1 година по-малко от моето.
Виж целия пост
# 4
А каква е причината детето да е толкова агресивно ?
Как реагира сестра ти? Говори ли с него непрекъснато, обяснява ли ? Не е нормално това, според мен - или детето е свидетел на агресия у дома си, дори да е само вербална.. или се чувства  фрустрирано
Виж целия пост
# 5
със сигурност не е свидетел на агресия в къщи!Многократно му с обеснявано, че Дари (дъщеря ми) е мъничка,почти бебе и не трябва да се държи така,но той не разбира.Благодаря все пак за съветите на всички мами!Трябва да има все някакъв изход, но какъв?
Виж целия пост
# 6
А каква е причината детето да е толкова агресивно ?
Как реагира сестра ти? Говори ли с него непрекъснато, обяснява ли ? Не е нормално това, според мен - или детето е свидетел на агресия у дома си, дори да е само вербална.. или се чувства  фрустрирано
И моят син беше много агресивен на тази възраст и аз се чувствах виновна, че с нещо ние - възрастните провокираме това държание. Но не беше така. С времето агресията отшумя, това  е фаза, през която преминават децата. Малката пък въобще нямаше такъв период. Деца... newsm78
Виж целия пост
# 7
Просто не ги събирате известно време.
Разликата между големия ми син и братовчедка му е 9 месеца, в нейна полза. Играеха малко и после почваше борбата за играчки и всичко друго, което ти хрумне.......сега откарват по-дълго без разпри, особено, ако са навън с други деца. Само двамата ли са, пак в един момент се смлатват.
Но има едно момченце, с което моят син изобщо не може да играе(рядко се случва), така му налита и го удря целенасочено, явно непоносимост някаква newsm78
Виж целия пост
# 8
На моя приятелка двете й дечица са горе долу със същата разлика и ситуацията, която описваш е ежедневие при тях. Трудничко е наистина, но това не означава, че не трябва да виждаш майка си и сестра си. Може да е кратък период, който ще отмине, но съм сигурна, че ще намерите решение на проблема.

Успех!
Виж целия пост
# 9
За агресивните деца се е изписало много тук, аз имах подобен случай, като потърпевшото е моето дете. Спрях контактите с тези родители и дете. Видимо и всякога показвах , че не искам да се събират децата ни.  Агресивните деца да си ги гледат родителите, да си ги възпитават или най малкото като са в контакт с други деца, майката да си стои постоянно около него. Никое дете не е е длъжно да търпи такова отношение на блъскане, удряне е т.н.
Виж целия пост
# 10
Сина ми е много агресивен с едно момиченце което ни е съседче и са в една групичка в градината,а и в яслата бяха. С майката на това момиченце си мислехме,че може да флиртува той по този начин-не знаем.А в градинката се държат като непознати и лелите като ги попитат не се ли познават винаги отговарят,че не се познават. Но е факт,че не с всички деца така се държи. И когато сме навън на площадка има деца на които си дава играчките и такива на които не дава да се доближат до него,до сестра му и до неговите играчки. Те са деца и имат право да си избират и те приятелчетата и след като не им върви играта просто няма да играят заедно. Кофти е във вашата ситуация, че са първи братовчеди,но аз лично не мога да дам съвет след като никога не съм била в тази ситуация, но знам но определено смятам,че трябва да се намери начин да се преодолее това. Може пък да ревнува- в началото ако само то е било детенце и цялото внимание на баба и роднини е само върху него и сега идва друго и чувства,че хората,които са го глезили обръщат внимание на другото детенце тогава поведението му е обяснимо.
Виж целия пост
# 11
Аз бих поговорила сериозно със сестра си,тя поне няма да ми се разсърди.Как няма да може да се справи със едно 3г дете?Ако още от сега й се качва на главата,какво ще прави после?НЕ. е вярно,че всички деца правят така!И въобще не е толкова малко ,много добре разбират какво им се говори.А това ,че не зачита авторитета на майка си и че го оставят да си налага ината,си е нейна грешка.С времето се задълбочава ,а не се оправя.Ако е чуждо дете-да го избягваш,но заради него да не се събират роднини е прекалено. Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия