Холандска Тема - 15

  • 14 947
  • 286





българско училище в Холандия

предишни теми:
1-ва тема
2-ра тема
3-та тема
4-та тема
5-та тема
6-та тема
7-ма тема
8-ма тема
9-та тема
10-та тема
11-та тема
12-та тема
13-та тема
14-та тема

нека да помогнем
Виж целия пост
# 1
Тъй като все още щъкам из форума да се разпиша и в новата тема.Последният пост от старата беше мой и зададох следният въпрос...
Цитат
.....какви неща си приготвихте за болницата при раждането?За бебето и за вас самите.Чета тук в една книга списък но според мен има много излишни неща,които ако ме изпратят да си ходя веднага след раждането,няма и да ми трябват
който желае,нека сподели с какъв багаж тръгнахте за болницата?
Виж целия пост
# 2
Милика аз нищо съществено не мога да споделя, щото избрах да родя в БГ.
Виж целия пост
# 3
Звездичка- аз си пуснах вупросът и тук по същото време,когато си ми отговорила в старата тема.Знаех си,че на теб може да се разчита Hug.
Аз засега съм сложила дрешки за бебето-2 комлекта ,че незнам кое да избера newsm78.Одеалце,памперси(2 бр.)макар,че жената от крамзорха май спомена,че щели да ми дадат от болницата.За мен ношница,чорапи,кърпа и това е.Чехли допълнително ще метна едни,дрехи за изписване също.Добре,че ме подсети за превръзките,ще ги сложа след малко и тях .Виж,с дълбоки гащи ще трябва да се сдобия,днес даже мислех да ида до близките магазини но ще остане за след понеделник.Единствената ми пижамка и нея ще сложа.За друго не се сещам но то и място в чантата кът.Не съм с куфар все пак.
Виж целия пост
# 4
Milika, освен всичко, което Звезди е изброила, носих и зарядното на мобилния + мобилния ми и фотоапарат, халат (нямаше баня в стаята, а на коридора), тоалетни принадлежности, застрахователните ми документи, пари (карта да си купиш, за да можеш да гледаш телевизия). за бебето- шапчица, чорапки, боди, дрешки. мъж ми донесе за изписването одеалце и макси-козито. за бебето ми дадоха памперси (те го повиваха дори).
още малко остава и ще гушнеш бебо Heart Eyes леко изкарване на последните две седмици  Hug

Звезди, мерси за новата темичка  bouquet
Виж целия пост
# 5
Milika: Аз родих на 20.09 в OLVG. Бях си приготвила комплект за бебчо, пижама за мен и 4ехли. Памперси наистина не ти трябват, както и дълбоки гащи. След като родиш ще ти обуят от тия дето са нещо като найлонови. МНого са удобни, защото се разтягат, стават за всяка фигура и много лесно се сменят. След раждането пратих мъжа си да ми купи такива от аптеката, други не ти трябват.
Освен това те съветвам да си вземеш не една, но две пижами или горни блузки. Аз много повръщах по време на контракциите и се наложи да се сменям два пъти.... Така че като ме изисаха нямах с какво да изляза, всичко беше оцапано. Добре, че живеем наблизо, че се наложи за мъжа ми до вкъщи и обратно....
А да забравих, вземи си и доп. чифт чорапи... Добре е краката ти да са топли и да имаш да се смениш след раждането.

Успех!

Виж целия пост
# 6
Освен това което са изброили момичетата не забрявай и пасчето за болницата ако имаш такова. При нас тука издават когато си за първи път в болницата?
От сърце ти желая леко и безпроблемно раждане - не остана, стискаме палци. Peace
Виж целия пост
# 7
Milika,aз нямам какво да допълня,момичетата са ти казали всичко. Hug
Виж целия пост
# 8
 Milika, аз  си носих и акта за сключен граждански брак + лични документи - мои и на половинката за регистрация на бебо в болницата. Ние живеем в една община, а болницата се води в друга. И за да се избегне ходене до съответната община, регистрацията се прави в болницата. Не знам при теб как е  Naughty  Ние останахме три дни в болницата и ми трябваха само бодита за беба, тъй като беше в топли стаи. И по-топли за изписването, разбира се. Успех и спокойно раждане  Hug
Звездичка, благодаря за темата  Hug
Kalina_I, искаме снимки  Hug А как кръстихте бебо? Вие кърмите ли се?
Виж целия пост
# 9
Да почерпя за 6-тата ни месечина  Hug

Виж целия пост
# 10
Милика, ние бяхме поприготвили тия неща от списъка, ама не ползвахме май нищо от тях. Дани беше доста малък, сложиха му боди от болницата, а, да ползвах си нощницата. За друго наистина не се сещам  Embarassed И да забравите нещо, не е проблем - те или го имат и ти дават, или мъжо го носи като дойде другия път, предполагам, че сте близо до болницата все пак, винаги може да отскочи за 10 мин. докато спите с бебо... За самото раждане - бях чела, че на родилките им измръзвали краката, та да си слагали дебели чорапи. Аз иначе и двете раждания с една тениска ги направих, сега като я сложа и мъжо пита "Ще раждаш ли?". Ама това май вече го бях казвала  Embarassed
На теб наистина не ти остана, стискам палци всичко да мине леко!
Виж целия пост
# 11
Morki, честита 6-та месечинка на твоята малка принцеса   Hug много радост да ви носи   Heart Eyes

Виж целия пост
# 12
Много сте готини,мерси за изчерпателните отговори Hug.То в книгите си пише какво но така споделено с вас ми е по-лесно да се ориентирам.
Болницата ми е на 10 мин.път с кола.ДокИментите (всичките необходими+пасчето за болницата)са ми в чантата,ще махна пампите и ще добавя още една тениска за мен.
Миленски
Цитат
носих и зарядното на мобилния + мобилния ми и фотоапарат, халат (нямаше баня в стаята, а на коридора), тоалетни принадлежности, застрахователните ми документи, пари (карта да си купиш, за да можеш да гледаш телевизия). за бебето- шапчица, чорапки, боди, дрешки. мъж ми донесе за изписването одеалце и макси-козито.
с фотоапарата ще се размотава съпругът ми,затова той да си мисли за документирането.Тоалетни принадлежности(да,тук съм набелязала какво да взема),комплекта за бебето е пълен-т.е със шапката,ръкавичките и тн.Одеалото го имам,макси-козито да си му има грижата бащата.Каквото и да се забрави,наблизо сме,все ще дотърчи да ми донесе.
Калина-мерси ,че ми каза за дълбоките гащи.Вие как сте?
Морки-искренно се надявам при нас да не са три дни ма знае ли човек.Честито на вас за 6-тият месец newsm51.
Сара-ти как беше този път-в болница или пак в къщи ще раждаш?
Лек ден на всички.Аз съм нещо яхнала метлата днеска,излиза ми се някъде а незнам накъде да се запътя.Неделя е много пусто тук.
Виж целия пост
# 13
Kalina_I
аз пък тези найлонови гащи нито съм ги виждала нито съм ги чувала Rolling Eyes

Milika

аа и четка за зъби и парфюмче да не си забравиш...пък ако ти е удобно и гъбичка за баня и някакъв душ гел...че аз се къпах с zwitsal в болницата Whistling (не че нямах, ама кто тръгнах за банята, освен хавлията друго не се сетих да взема ooooh! )
аа сега се сещам нали имаше "за" и "против" мама да присъства на раждането.. много ми помогна мойто мамче в банята...за гъзорченето при подшушаването и обличането..  Peace

SaraJK
дали са ти нощница... на мен нищо Rolling Eyes..нищо де другия път Joy

Morki

честита ви половин годинка!

да нацелуваш малката сладурана от нас с бъдещия зет Heart Eyes




Виж целия пост
# 14
Ами и аз за пръв път видях такива гащи, ама са страшно удобни за родилки...
А бебчо го кръстихме Александър... Скоро ще пусна и снимчици... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия