РАЖДАНЕ

  • 5 916
  • 137
Предстои ми раждане... нормално е да се вълнувам,както предполагам се вълнуват и много други бъдещи майчета. От няколко месеца се ровя из форума събирайки информация за видовете раждания,за последствията от тях...Досаждах на доста съформуки с лични съобщения,и ги молех да ми разказват за техните преживявания!
И въпреки приблизително четиримесечното си четене ... се обърках много! Навсякъде срещах само спорове и сплетни! Разкъсана информация,противоречиви постове...
Сега пускам анкета.Надявам се с нея да успеем да съберем информацията на едно място и да я направим по-лесно разбираема и достъпна (друго си е да видиш %). Това би помогнало много на мен,а се надявам и на много бъдещи майки!  Дано в тази тема да няма спорове и обидени.Просто спорелете...

                                     С поздрав към всички включили се в поредната тема
     bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 1
Съмнявам се,че спор няма да има,но... все пак ти отговарям-раждането ми беше вагинално,възстанових се много бързо.
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че има две мнения - ако няма усложнения и показания за секцио, естественото раждане е най-добрият вариант.
Виж целия пост
# 3
Нормално с усложнения по време на раждането(увита пъпна връв около вратлето)
Виж целия пост
# 4
естествено без никакви проблеми слава богу  Hug
Виж целия пост
# 5
Вагинално раждане, никакви усложнения, първо, а продължи общо 5 часа от изтичането на водите до първия рев на бебка Heart Eyes Без уговорка с лекар, а перфектен екип, както и поведение в самата болница, кърмене на първия час, никакво дохранване от болницата. Бебо си беше много добре, е, впоследствие разбрах, че е имал спукана ключица и затова беше толкоз ревлив, но... не може и без това.Успех и не се притеснявай
Виж целия пост
# 6
Трябваше да раждам нормално, но нещата не се случиха както си ги представях и се наложи секцио. Два дни преди термина се събудих с изтекли води и отидох в болницата. Подготвиха ме за нормално раждане. Но след часове контракции през 3 мин., а по-късно и през 15-20 сек. си стоях с 1 см. разкритие и никакви изгледи скоро да започне истинското раждане. С оглед на дългото време на стоене на бебо без околоплодни води и на неговото изместване в корема ми през времето на контракциите, моята АГ прецени, че е по-добре за бебето да се направи бързо секцио и да се извади. Въобще и не съм се противила на това нейно решение, защото живота и здравето на бебо за мен бяха най-важни, независимо как ще родя-секцио или нормално.

А ти не се тревожи! И двете раждания минават и наистина се забравят след като видиш и гушнеш бебчето си! Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Не мисля, че има две мнения - ако няма усложнения и показания за секцио, естественото раждане е най-добрият вариант.

Подкрепям!

Гласувах с първа опция. Родих нормално без никакви проблеми за мен и бебчо. Единственото неудобство, което чувствах, беше от конците след епизиотомията в първите 2 седмици. На следващия ден след раждането се чувствах силна и уверена - можех планина да поместя.  Peace

Живот и здраве, при второ раждане, отново без съмнения и ако няма проблеми, ще родя по този начин и при същия доктор!

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Нормално минаха и двете раждания.
Първото детенце пъпната връв му беше увита три пъти около вратлето и веднъж около тялото и за това при всяка контракция му се губеха тоновете,но за щастие няма последствия за детенцето и сега си имам прекрасен бате на 2.9 месеца. Но няма последици за него за щастие. Второто премина напълно нормално и затова избрах опция 1. Първият път от изтичането на водите до раждането минаха около 13 часа, а вторият от първата контракция до раждането около 24. Нямах уговорка с лекари,но и двата пъти имах късмет с екипите които ми израждаха. И двата пъти се наложи да ми помогнат да ускорят раждането.Но след това много бързо се възстановихме и с малката все още се кърмим(вече 1.2год.)
Виж целия пост
# 9
2 пъти родих нормално, без усложнения, възстанових се бързо. Успех!
Виж целия пост
# 10
Родих естествено  без никакви усложнения .... ползвах само епидурална упойка по мое желание .... но май можеше да мина и без нея  Thinking
Възнанових се бързо след ражденето  Peace

Виж целия пост
# 11
Имах показания за секцио и родих така, но се възстанових много бързо, за 1-2 дена.
Виж целия пост
# 12
Ако няма медицински показания за планово секцио аз съм за естественото раждане.
Родих секцио по медицински причини. Възстанових се много бързо благодарение на екипа, който ме оперира. Всичко мина отлично и съм много благодарна на целият медицински персонал, който се грижи за мен в АГ Плевен.
Виж целия пост
# 13
Нормално раждане с епидурална упойка.Без никакви усложнения и без шевове-вътрешни или външни.Бях на крак 1 час след раждането Wink
Виж целия пост
# 14
Гласувах.  Popcorn
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия