Лек за изгорено?

  • 21 133
  • 10
Здравейте, изгорих си пръста, колкото 5 ст. е мястото.Кажете някои бабини илачи при изгорено? Дефламола не ми понася, а много ме боли изгореното.Пред раждане съм, а сега освен хремата и това ми се стовари.От болката и бебето ми е неспокойно, много ме рита.
Виж целия пост
# 1
        Намажи изгореното място със сурово яйце или смес от оцет и хлебна сода. Освен това някой баби правят крем от свинска мас и невен. Peace
Виж целия пост
# 2
        Намажи изгореното място със сурово яйце или смес от оцет и хлебна сода. Освен това някой баби правят крем от свинска мас и невен. Peace

Оцет и хлебна сода?!?!?!  Sick В никакъв случай! Надявам се авторката на предложението да не се обиди, но някои бабешки лекове могат да са си направо опасни!
За сметка на това омазняването е добър лек , а и невенът има ясно изразени регенераращи функции.
Не знам защо не ти понася дефламолът, но той си е класическо, ефективно и евтино средство. Добре действа и пантенолът. Но все пак голямо значение има какво е изгореното - зачервено, мехур или рана?
Виж целия пост
# 3
И аз бих се въздрържала от киселина на изгорено  Shocked
Попитай в аптеката, мисля, че има и други препарати, там ще ти кажат. Въздържай се от бабини илачи, вече сме в 21-ви век  Wink
Виж целия пост
# 4
Настърган суров картоф. Peace
Виж целия пост
# 5
Пантенол, перфектен е и по-бързо действие има от дефламола
Виж целия пост
# 6
Свинска мас и невен - ок,но докато го приготвиш...  ooooh!
По-добре прибягай до аптеката и си купи един Пантенол Peace
Виж целия пост
# 7
Пантенол.
Виж целия пост
# 8
Пантенол или Вита Мерфен. Вита Мерфен се използва при рани и изгаряния, много е ефикасен, но трябва да прочетеш на листовката, дали може да се използва по време на бременност.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви много!   bouquet
Не бях се сетила за Пантенол, но ще пробвам! Междувременно, една позната ме посъветва да си направя компрес с риванол и да знаете, има невероятно добро действие, много ме облекчи.
Виж целия пост
# 10
пчелен восък и масло,разтапяш на водна баня и мажеш,гаранция,че за два дни нищо няма да ти има
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия