Еднократна помощ за раждане

  • 938
  • 14
Момичета имам въпрос.
Днес ходих до общината да подам документи за взимане на еднократната помощ от 200 лв за раждане на дете.
Казаха ми, че за да ми преведат парите трябва да ми вземат ОРИГИНАЛА на акта за раждане.   newsm78 Оправдаха се, че такава била практиката за да са сигурни, че някой няма да вземе помощта два пъти.

Моля споделете при вас как беше ... искаха ли ви оригинала??

Не ми се струва редно да искат оригинал, толкова ли си нямат база данни... Thinking
Виж целия пост
# 1
Да, и на мен ми го поискаха, задържаха го при тях за месец и половина. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Но после ти го върнаха .. а на мен нямат намерение да ми го върнат изобщо #2gunfire
Струва ми се голяма недомислица това
Виж целия пост
# 3
и нашия го бяха взели и го задържаха 1 месец
Виж целия пост
# 4
Като ти преведат парите отиваш да си вземеш акта за раждане, отзад бият печет, че еднократната помощ е изплатена.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви много за бързите отговори.
Явно няма смисъл да се разправям с тях ... щом практикта е повсеместна Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Като ти преведат парите отиваш да си вземеш акта за раждане, отзад бият печет, че еднократната помощ е изплатена.

Точно! Никой няма да ти задържи акта за раждане.
Виж целия пост
# 7
Като ти преведат парите отиваш да си вземеш акта за раждане, отзад бият печет, че еднократната помощ е изплатена.
Точно така. И на мен не ми хареса,че акта за раждане остава при тях, няма как.....
Виж целия пост
# 8
връщат го след месец
Виж целия пост
# 9
И нашия го задържаха месец.Когато ми преведоха парите ми го върнаха с печат на гърба.
Виж целия пост
# 10
Да, за съжаление го задържат. Дават едно входящо номерче, написано на ръка. Мен поне ме викат след две седмици да си го взема. Надявам се да не го загубят... По-тъпото е, че не искат да ми изплатят помощта по банка, а трябва да ходя да се редя в пощата.  #2gunfire А оригиналът трябва да се покаже и в НОИ, да не би и тях да ги метна, че съм родила дете.  Иначе няма подаване на болничен, няма пари. #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Да, за съжаление го задържат. Дават едно входящо номерче, написано на ръка. Мен поне ме викат след две седмици да си го взема. Надявам се да не го загубят... По-тъпото е, че не искат да ми изплатят помощта по банка, а трябва да ходя да се редя в пощата.  #2gunfire А оригиналът трябва да се покаже и в НОИ, да не би и тях да ги метна, че съм родила дете.  Иначе няма подаване на болничен, няма пари. #2gunfire
Не би тгрябвало да ти отказват изплащане по банков път. На мен точно по този начин ми изплатиха тези 200 лв. Иначе акта го взимат на всички, бият печат и пишат, че си получила тази помощ.
Виж целия пост
# 12
И на Емма акта за раждане е в социалните. Миналата седмица ми звъннаха да ме питат на коя сметка да ми преведат парите. Подала съм документите през август и ми казаха, че чак след 20.10 ще ми платят.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Да и при мен беше така в Стара Загора, задържаха го за 1 седмица, полсе го върнаха с печат на гърба му че съм взела тази помощ..
Аз се притесних като го поискаха и поисках писмено с дата и подпис бележка, че съм го оставила на еди коя си госпожа.
Така бях по спокойна.
 Hug
Виж целия пост
# 14
Да, и на нас ни го взеха, въпреки че жената от общината каза да направя копие, защото в противен случай щели да вземат оригинала. Така или иначе го взеха, въпреки че носех и копието. След като взех помощта, отидох и ми го върнаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия