КОНКУРСА Джуниър Евровизия

  • 2 906
  • 40
ХАЙДЕ ДА КОМЕНТИРАМЕ КОНКУРСА Джуниър Евровизия вътрешния конкурс днес.
Сега да си кажа, че още преди не знам колко месеца аз казах, че Бон-Бон ще спечелят - нямаше нужда да причиняват това на другите участници да се разочароват- аз знам какво значи за едно дете загубата в какъвто и да било конкурс! Затова и не водя моите по такива, а и те вече са друг клас изпълнители!

Най много не издразни това, че Дони и Нети пяха на плейбек, а децата всичкиъте си пяха наживо, макар и повечето претенциозно фалшиво!
ВИНАГИ СЪМ КАЗВАЛ, че тук става дума за ХУБАВА ПЕСЕН а не за изпълнители! Бон-Бон беше ясно че ще спечелят- те имат всяка седмица предаване по БТВ - на това му се вика промивка на мозъка на децата които гледат детски в тоя пасаж- нормално е! Те са гласували за МАРКАТА Бон-Бон - не за изпълнението- все пак песента им е точно техния стил и им прави чест, че си защитиха името и претенциите, които имат! Само дето това далеч не е успешния формат за подобен конкурс и ще го видим на самия международен конкурс. И никой не може да ме убеди, че тези песни са написани от деца- не, че ме впечатлиха, обаче аз знам как се пише песен - трудно! А хубава песен- още по-трудно!

Моля ви, който има инфос да ми даде такова: Как се направи предварителния кастинг на тези деца- според мен в проведени много разговори между хора, които се познават в бранша- разбирай "детска песен". Моля, някой ако има подробна информация да ми я предостави!

И защо педагозите учат децата, че старите български, така наречени, естрадни песни са мерило за хубава песен? Абе хора, слушайте Тимбаланд, Нели Фуртадо, Джъстин и такива- е това е хубаво и знаете ли защо? Не е защото на мен ми ресват (на мен не ми харесват точно те - аз съм на ДЕПЕШ и такива...) ЗАЩОТО пазара определя големината на изълнителя! Това значи, че много хора са ОТИШЛИ и са си КУПИЛИ техните песни! ЗНАЧИ са ги оценили, че са готини! А ДЕЦАТА ИСКАТ ДА ПЕЯТ ХУБАВИ ПЕСНИ - такаива каквито на тях им харесват!

Коментирайте - който е гледал концерта- сега искам да преценя къде да го поставя и ще пусна линк за сваляне на целия концерт за тези, които са нямали време или са пропуснали да го гледат!



Ивайло Демидов
icq 484099217
_________________
http://betinamusic.com
Виж целия пост
# 1
Гледахме снощи с децата.
Не се изненадвам, че точно Бон-бон спечелиха, но и не ми е приятно.
Не зная как е правен кастигът и по какви критерии са подбирани песните, но със сигурност можеше и по-добре да стане. Вярно, че пеенето на живо е изпитание, но това е част от професията. Някои откровено пяха фалшиво, на други хореографията им беше прекалено динамична и пречеше на пеенето. Представяли са си концертите на разни звезди, където има много танци и шоу, но нямат постатъчно подготовка и опит.
И това с SMS-ите, няма никакъв контрол.
Зная, че като цяло мнението ми е отрицателно. Представих и какви ще са  изискванията и конкуренцията. Готова съм да ги подкрепя, но още не са за Евровизия.
Виж целия пост
# 2
Aз също съм на мнение,че конкурсът е отдавна определен,т.е победителят.То добре,че много малко хора научиха за това,нямаше разгласа,че иначе Бон-бон,да се убие,не може да се класира.Песента им беше меко казано тъпа,ама тъпа.Как може деца,с толкова музикале и сценичен опит,с натрупан репертоар,да нямат оригиналност и критерий за хубава детска песен?Как ще имат,повтарят като папагали песни на известни певци и си преписват голяма музикалност.Сега,когато трябваше да си покажат музикалността,се оказа,че не можаха да я защитят. Grinning
Виж целия пост
# 3
Интересно всички сте срещу Бон-бон, на мен ми е интересно кой според вас заслужаваше да е на тяхно място победител.
Да си спретнем едно гласуване тук
Виж целия пост
# 4
От къде мога да си сваля целия концерт. Гледах го, но искам да го гледам от ново.
Виж целия пост
# 5
И на мен така не ми харесва ,че всички са против бонбоните.Какво толкова са направели децата.На мен ми харесаха.Имаеше си танц,пяха добре пък и песента им не беше лоша.Несериозно е да се спекулира ,че в песента има намеса от възрастен.Пък кой друг можеше да ни предтави добре на Евровизия?Те са дългогодишна запазена марка в България и много хора ги харесват.Естествено е ,че си имат зрители,които гласуват за тях.Но можеше като конкуренция другите участници да се потрудят повече,защото не видях и не чух никой по-различен и по-добре държащ се на сцената.Пожелавам им успех във Холандия и дано ни представят добре.
Виж целия пост
# 6
Какво и е толкова "опасното" на тази тема, че никой не смее да се регистрира?
Виж целия пост
# 7
Интересно всички сте срещу Бон-бон, на мен ми е интересно кой според вас заслужаваше да е на тяхно място победител.
Да си спретнем едно гласуване тук

Мисля, че за да "спретнеш" анкета, трябва да се регистрираш, иначе не става  Mr. Green.
Виж целия пост
# 8
Имаше едно малко момиченце, около 4-годишно. То ми хареса най-много, защото беше с добро сценично поведение и хубаво гласче. Не е прекалявано с модернизацията на звученето. При още малко работа, ще е готово за конкурса. Единствено малко ме притесняваше песента. Дори и да не спечелеше, щеше да направи добро впечатление.
По-големите момичета повече плиричаха на малки Лолитки, ще ме извинявате. Оставаше и кючеците да завъртят.
Виж целия пост
# 9
Имаше едно малко момиченце, около 4-годишно. То ми хареса най-много, защото беше с добро сценично поведение и хубаво гласче. Не е прекалявано с модернизацията на звученето. При още малко работа, ще е готово за конкурса. Единствено малко ме притесняваше песента. Дори и да не спечелеше, щеше да направи добро впечатление.

Що за неадекватно изказване, извинявай! Joy Joy Joy 
Това момиченце пя на запис, песента която те притеснява е шлагер на Лили Иванова от 70-те години и най-накрая регламента на конкурса допуска деца от 10 до 15 години.

Предлагам модераторите да отделят темата  за Детската Евровизия, така ще може и анкета да се направи. 
Виж целия пост
# 10
Не пяха ли всички на живо?

От всички участници, това дете ми направи впечатление.
И нямах предвид възрастта на участниците, а точно визията на някои от тях. В стила на чалга-модата - някои се държаха доста разкрепостено за възрастта си. Европейците всъщност са консервативни, когато става въпрос за детски изяви.
О още нещо - песента трябва ли да е нова? Това ме притестява в Лили Иванова.

Моля, без грубости.
Виж целия пост
# 11
http://www.vbox7.com/play:c7b0bd3c
Ето я песента победител.

Има на света Бонболандия
малка чудна страна
вярваш или не тук ни е добре
пее всяко дете.

Това са измислили тези деца, които обичат да пеят, вложили са много труд (както и всички участници), звучаха най-добре на живо (при кошмарното озвучаване на БНТ). Това е техния стил и си имат своя публика и фенове (между другото и тук често има питания за техни песнички и клипове).
А харесването и нехаресването си е въпрос на вкус и възприятие. На който не му харесва да не ги гледа (пуснете си Бате Енчо или Планета).

Моля "гостите", които  ще се втурнат да плюят, да кажат кой от другите участници беше по-добър и с какво.
 
Виж целия пост
# 12
Бонбоните като ги видя и превключвам на друг канал.Не защото не пеят хубаво децата,а защото имат много неприятно поведение.Държат се превзето,изживяват се като звезди.Все пак са деца.
Виж целия пост
# 13
Много ми харесаха дечицата от Бон-Бон. Бяха естествени и неподправени, изпяха си песничката прекрасно, а в поведението им не личеше нито превзетост, нито изживяване на звезди... Много стилни и както винаги перфектни.

От другите участници ми направиха впечатление Кенгурчетата, но не пяха добре, а братчето и сестричето също бяха симпатични, само че някак скучновати и с пеенето малко не им се получи, но това е рискът на живото изпълнение...
май...

Прав е този, който написа, че останалите трябва да се потрудят още...
Виж целия пост
# 14
http://www.youtube.com/watch?v=iBshSEXc4dE
Ето всички участници за сравнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия