Отново въпроси свързани с храненето

  • 1 066
  • 1
Здравейте!
Дъщеря ми е почти на 7 месеца / 6 месеца и 28 дни/ имам няколко въпроса относно храненето и .
1. Да премахна  ли нощното кърмене  или да изчакам сама да се откаже?/ яде в 20.30 после в 02.30 и сутрин в 06.30/Ако трябва да не я кърмя през нощта как да я отуча?
2. С какви сухари да приготвям попарата от бял или пълнозърнест хляб?
3. Мога ли да и давам кафява захар?/досега в никаква храна не съм слагала захар/
4.Какво друго освен млечна каша мога да и приготвям за следобедна закуска?
5.Как се приготвя кисел с АМ?/намерих рецепти само с прясно краве мляко/
Предварително благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Нощното хранене явно е станало един навик, а не необходимост. Опитайте вместо да я кърмите да дадете водичка, може да приеме тази новост newsm78.
За попарата можете да избирате и от двата вида сухар - за разнообразие.
Можете да давате от кафявата захар, тя е и по-полезна. Ако приема попарата без захар още по-добре.
Следобед можете да използвате всякакъв вид плодово-млечни, мюзли каша или само млечни каши. Към млечните каши можете за разнообразие да прибавяте някакво плодово пюре или прясно настърган плод-круша, праскова, банан.
Вместо направен кисел можете да ползвате пшеничена каша с мляко ( в нея има АМ) и към него да прибавите плодово пюре напр. 100мл. каша с 60 мл. различни видове плодово пюре(в зависимост от желанието на бебето).
Прясното мляко може да се дава след 1,5 год.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия