Далечно пътуване с малък бебок

  • 1 089
  • 10
В четвъртък заминавам с мъжа ми и дребо на нещо като 6 дневна екскурзия в Бразилия. Ангажимента ни е планиран преди 2 години, когато нямаше идея, че ще сме трима.
Започнах да си правя списък с необходимите неща за бебо, но се очертава да е доста дълъг, затова се обръщам към мамите с повечко опит в презокеанските полети и почивки в чужбина за малко помощ.
Полетът ни ще е Истанбул - Мадрид - Рио, като ще имаме 16 часов престой в Мадрид (20.00 - 12.00ч.), в обратната посока нямам идея как се получава. В Рио ще сме в 5-звезден хотел, като са ни осигурили легло за малкия. Благодарение на една мама живееща в Бразилия знам от къде и как да си напазарувам бебешка храна и консумативи за дребния.
Какво е необходимо да взема за малкия като цяло, каква част от тези неща трябва и може да бъде в ръчния ми багаж и кое може да остане в общия?
Виж целия пост
# 1
Аз мога да ти кажа за самолета, тъй като много пътувам с малкия. Вземи си достатъчно памперси, мокри кърпи, дрехи за смяна комбинирани топли и летни( ако не се лъжа в Бразилия трябва да е лято), топличко одеалце(винаги ми е студено в самолет), ако е на специална храна-осигури, че имаш достатъчно + малко допълнително за всеки случай. Любима играчка/и или книжка. Тук има dvd-та за бебета според възрастта. Ние имаме портативен dvd-плeър и пускам тези филмчета на бебето. Това помага доста. По принцип ние спим много в самолет, но на 8 месец може да сте по-подвижни от нас. Незнам дали има в България, малки разфасовки на бебешка козметика, за хотела. Може би някакви лекарства-за стомахче, главоболие...Дано съм помогнала малко Peace.
Мъжът ми е бил в Бразилия(преди години) и казва, че има много бедни, затова те съветвам с възможно най-малко багаж. Сигурна съм, че бразилската мама ти е дала повече инфо, така че аз млъквам Peace
Лек път  bouquet
Виж целия пост
# 2
Благодаря много за съветите - не бях се сетила да взема одеалце за самолета.
Дребо е на пюрета, каши и кърма, явно ще трябва да потърся някаква алтернатива на кашите, че няма да има как да ги забърквам в самолета, а и по летищата.
Мостри от различна бебешка козметика имам в изобилие, сега остава и лекарствата да си ги подредя. Надявам се, че не правят проблеми за наличието им в багажа.
Виж целия пост
# 3
И аз единствено за лекарства се сетих, като много важно нещо. Нашата педиатърка винаги когато пътуваме, ни прави една рецепта с лекарства за хрема, кашлица, разстройство, повръщане, един антибиотик за всеки случай (не сме го взимали досега), нещо за ухапване или ужилване и ни пише в какви дози и как да го взимаме. Като при по сериозен проблем и се обаждаме за консултация. Тази година не сме, макар че малкият вдигна Т, но я свалихме и за едно денонощие вече бяхме добре.
Лек път и весело изкарване! Да не забравиш, след връщането чакаме подробен разказ и снимки! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
я да се набутам и аз тук, за да не пускам нова тема - какво си мислите за замъкване на бебе в перу? камен ще е на 10 месеца тогава и наистина не знам дали изобщо да си го помислям - нали надморската височина е от 2500 натам  newsm78 предполагам, че изобщо не е разумно, ма де да знам - опит някой да има някакъв по въпроса? а ми трябва долу-горе бърз акъл, защото другата седмица ще купуваме билетите и трябва да съм наясно дали да плащам таксите и на малкия змей Peace
извинявай за нахлуването в твоята тема   bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз пътувах до Мадрид с малката когато беше на 1 година и 3 месеца на БГ летище след  newsm78  "ренгена" ми преобърнаха раницата и ми взеха водата 0,5 литра - "В самолета ще ви дадат" , но по- късно започнах да си мисля че са търсили  пурето което имах в нея  hahaha не го намериха, не съм го крила- беше в предно джобче. На връщане, в Мадрид имах 2 пюрета и никой нищо не ми каза, и не са ми ровили в раницата.
мисля че тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187629.msg3885026#msg3885026 беше споменато за храната   Peace

лек полет и приятно изкарване    bouquet
Виж целия пост
# 6
Пътувах с малката до Тайланд като беше на 8 месеца, повечко храна и памперси  Peace вземете.
Виж целия пост
# 7
Очаква ме доста дълго пътуване със самолет. Нямам дълъг престой при смяната в Амстердам, ама съм яката притеснена. Сега е на 2г. и изобщо не си седи на дупето. Това най-вече ме притеснява  Sad
Виж целия пост
# 8
Ние вече се завърнахме от Рио. Всичко мина прекрасно, Огнян понесе много леко пътуването, особено на връщане. Единственото "лекарство", което се наложи да ползвам, беше физиологичния разтвор, че покрай никненето на зъбки, сополките го измъчиха ден-два.
Пюретата ми стигнаха, защото малчо предпочиташе да суче. В самолета, на път за Бразилия (летяхме с Иберия), ни предоставиха нещо като кошче за малкия, нещо като чаршафче, както и 2 памперса, влажни кърпички, лигавник и някакво миещо средство, което така и не разбрах за какво е. В късия полет ни настаниха 2-мата със съпруга ми на 3 седалки за да може дребо да си щъка спокойничко и ако иска да си подремне.
Часовата разлика малко му разстрои режима, но не беше особено драматично и сега, след като се върнахме, му трябваха само два дни да се пренастрои.
majceto, консултирай се с педиатъра си за това как ще се отрази надморската височина на бебето.
Сега се сещам само за това, ако имате други въпроси - питайте.
Виж целия пост
# 9
Аз пътувах до Мадрид с малката когато беше на 1 година и 3 месеца на БГ летище след  newsm78  "ренгена" ми преобърнаха раницата и ми взеха водата 0,5 литра - ...

Точно водата са търсили.
Виж целия пост
# 10
Аз пътувах до Мадрид с малката когато беше на 1 година и 3 месеца на БГ летище след  newsm78  "ренгена" ми преобърнаха раницата и ми взеха водата 0,5 литра - ...

Точно водата са търсили.
Принципно при никой от полетите не ми направиха проблеми за водата - имах близо литър вода, разпределена в термос, бебешко шише и неотворена бутилка изворна. Само в Мадрид ме питаха дали всичката вода е за детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия