Снимки на дебели хора?

  • 3 215
  • 11
Моля за малко съдействие!
Синът ми прекалява с храната. Не искам да му правя строги забележки, за да не се комплексира, но не мога да подминавам с мълчание проблема, защото последствията вече са видими. За съжаление, той от малко не разбира! Иска ми се да му покажа до какво ще се стигне ако продължава така да се тъпче без мярка. Потърсих снимки на дебели хора в нета- когато не ти трябват, изскачат от всякъде. Сега не успях да намеря такива. Някой случайно да си е направил колекция?
Виж целия пост
# 1
Запиши го на спорт, най-добре плуване - щадящо е, оформя прекрасен гръб и ръце. Повече движение, ходете през уикендите някъде на туризъм. Ограничете боклучавата храна и газираното - цялото семейство. Чак от снимки на дебели хора едва ли имате нужда. И въобще идеята някой да си къта колекция снимки с пълни хора е яко извратена.
По-скоро ако е толкова критична ситуацията бих се замислила какво компенсира детето ми с тъпчене.
Виж целия пост
# 2
Здравей, и според мен спортът е най-добрият вариант. Ако ти му готвеш основно, намали порциите и джобните.
Виж целия пост
# 3





Виж целия пост
# 4
Да, това излиза http://images.google.com/images?q=Fat+people&hl=en&clien … ages&ct=title

А тук има филмче за това колко не е хубаво да си дебел http://www.youtube.com/watch?v=4KUbZP-zjUE
Виж целия пост
# 5
Не ти трябват снимки, научи го да се храни правилно и да се zанимава със спорт.

Майка ми и баща ми винаги са били хора с наднормено тегло (и аz също), у нас на вечеря се предлагаха саламче, кренвиршче и хляб zа zасищане. Ако примерно вместо хляб са ми префлагали вкусно направени zеленчуци zа zасищане, не мисля, че бих имала проблеми с теглото си.
Така че личния пример е най важен според мен и малко мотивация...
Виж целия пост
# 6
Благодаря за снимките! И за съветите, разбира се, но всичко това вече е в употреба. Който е родител на пълно дете, е съвсем наясно за величината на проблема. Той все още не е толкова пълен, затова си мисля, че ще се стресне от снимките. Иначе те биха го успокоили- "то има и по-зле от мен"!
Ако подейства добре ще ви споделя. Не го приемайте като съвет- просто споделяне на опит. Децата са толкова различни, дори да ги гледа една майка и да растат в една и съща среда. Аз имам две деца- едва ли си мислите, че на едното готвя по-различно и му давам по- малко да яде, че му купувам по- малко "щърволинки". Но всъщност става точно така- малкият много обича сладки неща ( и не сладки-също). Но понеже ограничаваме батко му, за да не гледа той как малкият яде, понякога му купувам скришно! Сещате ли се как се чувствам!
А малкият дявол /наистина е такъв!/ не пълнее изобщо! Разбира се, това скришното глезене става много рядко. Заради батко му, ограничаваме и малкия. Но понякога не може да се мине без това.
Ние с баща им не можем да контролираме баткото непрекъснато. При всички положения самоконролът е много по- добър от външен контрол. Затова искам да осъзнае сам какви са последствията от собствените му действия. Затова искам да види снимки на хора, които не са си наложили самоконтрол. Не смятам, че това е извратено.Стига, разбира се, да разбере идеята ми. А и това със спорта- как може да накараш някой да спортува насила?
Виж целия пост
# 7
А и това със спорта- как може да накараш някой да спортува насила?
с личен пример
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че най-важен е личният пример. Ако цялото семейство се храни здравословно и спортува, той също ще се включи. Не може в хладилника и шкафовете да е пълно с изкушения, а на него да са му забранени.
Всякакви опаковани храни, полуфабрикати и безалкохолни напитки трябва да изчезнат от дома ви за неопределен период от време. Трябва да се спазват приблизително часове за хранене, а ако някой е много гладен между храненията, може да получи ябълка, морков, краставица или шепа сурови ядки. И така, все в тоя дух....
П.П. Моята дъщеричка не е пълна, но също е доста лакома. Така се справяме с нея. По-трудно е навън и на гости.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че най-важното е да откриеш причината детето да се тъпче. Какво го кара да постъпва така? Дали това не е компенсаторен механизъм - дали някой друг проблем не избива в тъпчене с храна?
Ако не отстраните причината, едва ли снимките с дебели хора ще изпълнят мисията си.
Ако искаш, потърсете помощ от класически хомеопат. Успех!
Виж целия пост
# 10
http://www.vbox7.com/play:b903adbb

http://www.vbox7.com/play:ef5586a6
Виж целия пост
# 11
Само спорт.... нищо друго!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия