Чимшир

  • 2 835
  • 9
Много харесвам чимшир. Една баба до нас има огромни храсти. Искам да си хвана.
Как се присажда?
Трябва ли да чакам да пусне коренчета или да го садя направо?
Виж целия пост
# 1
Може би се захваща с коренче.Защо не си поискаш от жената.
Виж целия пост
# 2
Чемшира се захваща по следния начин.През зимните месеци-декември,януари,февруари се откъсват малки стръкчета от чемшира,обелва се кожата на дръжката и директно се насажда в почва.Захващат се веднага. Grinning
Виж целия пост
# 3
БЛАГОДАРЯ ТИ УНА!
А ако го направя сега може ли?
Виж целия пост
# 4
По-добре изчакай да дойде зимата.Тогава е сигурно. Grinning
Виж целия пост
# 5
А трябва ли да полеем?Може би да,но да не измръзне нещо.....оф,глупав въпрос май Confused
Виж целия пост
# 6
Чемшира както знаете не измръзва. Grinning
Естествено,че поливате пръстта,ако е в саксийка. Ако е навън направо го бождате в пръстта,и отново поливате.  Grinning
Виж целия пост
# 7
пръстта трябва да е песъклива, освен това расте бавно и не винаги се хваща  Mr. Green (вече пробвах миналата година Rolling Eyes)
Виж целия пост
# 8
пръстта трябва да е песъклива, освен това расте бавно и не винаги се хваща  Mr. Green (вече пробвах миналата година Rolling Eyes)
Какво трябва да се направи тогава,да примеси с пясък почвата?Аз искам да посадя навън,на двора...
Виж целия пост
# 9
                 Баба ми го садеше по следния начин: Пролетта ,март ,когато все още е хладно и влажно откъсваше клончета .Клончетата бяха с кора ,но не много стара и крайчетата /мястото на отрязването/ начукваше лекичко за да стане като коренчета,на влакна и тогава го садеше.Няма случай да не се е прихванал. Дано съм го обяснила добре.
                  Приятно садене и успех. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия