Страшен проблем с paypal и едни търговци-помощщщщщщщщщщ!

  • 1 828
  • 20
Момичета,направо ще откача от нерви #Crazy
Ето накратко историята....Отдавна пазарувам от ebay и плащам чрез paypal,но такова чудо не ми се е случвало ooooh!
Харесах си едни дънки от немският ибай и наддавах на търг,но в последният момент някаква девойка ми ги отмъкна.Тогава реших да пиша на продавача(голяма фирма с интернет магазин в ибай) дали имат още едни такива дънки и колко искат за тях без търг.Те ми отговориха,че имат и ще ми струват 45 евро със шипинга.Аз се съгласих и им преведох през пейпол парите и се почнаха мъките..........Поискаха ми да преведа още 16.50 евро за доставката,нещо не съм ги била разбрала....както и да е преведох и тях.Тоест до този момент съм им пратила близо 120 лв,и какво мислите става,след 100 съобщения от моя страна,получавам отговор ,че не са получили нищо от мен.Побеснях,пратих им копи от акаунта си в пейпол,където много ясно се вижда,че съм превела на техният имейл парите,но.........те продължават нагло да твърдят,че няма такива плащания.Е,питам аз,какво да правя в тази невероятна ситуация??????
Моля ви за помощ,ако имате идея какво да направя или ако някоя от вас има подобен случай да пише!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Нямам такъв опит (и дано да нямам), но доколкото съм чела правилата на ибей, спокойно можеш да докладваш случая. Първо, като платиш с Пейпал, на имела ти идва съобщение, потвърждаващо плащането. Не знам откъде се пише на ибей, но като разгледаш страницата, сигурно ще видиш - нещо като Report to ebay или нещо такова. Също така пейпал имат една защита на потребителя, която май те защитаваше до 500 евро или нещо такова - възстановяват ти пари в определени случаи - просто се разчети из страницата, но на език, който добре владееш, аз немски не знам, но в американския съм чела подробно. Също така съветът ми е все пак да прозвъниш банката на кредитната си карта и да видиш дали плащането е изпратено в действителност - да не е само блокирано и да си виси някъде в пространството и такива случаи има.
УСпех, пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 2
благодаря ти,да ,плащането е станало действително,парите са ми дръпнати от сметката
Виж целия пост
# 3
http://pages.ebay.com/help/tp/isgw-buyer-protection-steps.html

Ето тук е описана цялата политика за защита на купувача - трябва да подадеш жалби в Пейпал и в самия ибей - стъпка по стъпка ти е описано всичко. Все пак провери си кредитната карта, дали плащането е изтеглено.
Виж целия пост
# 4
благодаря ти,да ,плащането е станало действително,парите са ми дръпнати от сметката

извинявай, писали сме едновременно. Ами оплачи се, повечето продавачи как заплашват купувачите, че ще ги рипортнат, ако не си платят в 3-4-7 дневен срок...
Виж целия пост
# 5
да,ще се оплача,но ще изчакам до обед все пак...може пък да стане чудо,макар че много ме съмнява Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
преди малко получих имейл от търговците,че са предали данните от плащането ми на някъкъв отдел в пейпол за проверка и би трябвало в рамките на деня да се разбере какъв е проблема
та,това засега Hug
Виж целия пост
# 7
получих ето това:
Hello,

 thanks for your message.
We are pleased to inform you that your item will
be shipped asap since we already received your
payment. Your order should reach you very soon.

Best regards,

Maya
Виж целия пост
# 8
Колко време е минало от плащането?
Виж целия пост
# 9
4 ДНИ
Виж целия пост
# 10
не е минало много време. Изчакай максимум седмица още и се оплачи директно на Ибей!
Виж целия пост
# 11
Ако си го купила по уговорка с продавача - без да си спечелила аукцион нищо не може да направиш чрез ebay. Трябва да пишеш на Paypal и да показваш доказателства. Мисля, че можеш в период от  месец да прекъснеш превода на парите и да ти ги върнат.
Виж целия пост
# 12
ДОБРАТА НОВИНА Е ,ЧЕ СА ПОЛУЧИЛИ ПАРИТЕ И ДЪНКИТЕ ПЪТУВАТ КЪМ МЕН...
АКО ПРИСТИГНАТ ЩЕ ПИША Hug
Виж целия пост
# 13
Аз пък не мога да извърша плащане с paypal, картата ми е на ПИБ- Виза
Виж целия пост
# 14
Аз имах проблем с картата от ПИБ - Виза дебитна с чип. В един момент ми написа, че въм превишила някакъв лимит и ми я махна от paypal акаунта.
В редут плащах с нея. А в paypal не ставаше.
В същото време за paypal ползвахVisa Electron на ЦКБ.
И след месец или два се оправи и тази на ПИБ.
ПИБ имаха проблем една вечер и не можахме да платиме с нея на една бензиностанция. Оказа се, че в цяла София няма връзка с ПИБ. Дори и техните банкомати не работеха.
Може би правиха профилактика. Не знам. Но беше много неприятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия