наколко въпроса за "менюто" на 8 месечно бебе

  • 1 115
  • 4
Скоро имаше подобна тема, но там не намерих отговор на моите въпроси, само повече се обърках   ooooh! , затова пускам тема.Embarassed
Утре бебка навършва 8 месеца. До сега не съм давала глутен, сирене и кисело мляко. От 2 седмици започнах с жълтъка. Месо от 6 1/2 месеца.
"Менюто" е:
9ч.- адаптирано мляко
13- 13.30ч - зеленчуково или месно пюре
16.30 - 17ч- пасирани плодове + 2м.л.адаптирано мляко + 1л.каша (безглутенова)
20.30 - адаптирано мляко
Струва ми се, че за 8 месечно дете това меню не е достатъчно разнообразно Thinking
1. Мога ли вече да давам овесени ядки например, преди да дам попара и бисквити. Искаше ми се га изчакам още с глутена.  Tired
2. Как предлагате супите? Тук чета, че давате супи на 8 месечните си бебоци. Извинявам се за тъпия въпрос, но... Embarassed . Варя заленчуците и пасирам...не става ли много рядко?
3. Какво още мога да включа в менюто?
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Мисля, че спокойно можеш да дадеш овесени ядки. Аз включих супите по-късно и да правя ги водни нали са супи  Wink . Иначе щом не искаш да включваш кисело мляко, гултенови и други млечни продукти за разнообразие включваш различни плодове и зеленчуци както и различни меса.
Успех
Виж целия пост
# 2
Цитат на: eri
Скоро имаше подобна тема, но там не намерих отговор на моите въпроси, само повече се обърках   ooooh! , затова пускам тема.Embarassed
Утре бебка навършва 8 месеца. До сега не съм давала глутен, сирене и кисело мляко. От 2 седмици започнах с жълтъка. Месо от 6 1/2 месеца.
"Менюто" е:
9ч.- адаптирано мляко
13- 13.30ч - зеленчуково или месно пюре
16.30 - 17ч- пасирани плодове + 2м.л.адаптирано мляко + 1л.каша (безглутенова)
20.30 - адаптирано мляко
Струва ми се, че за 8 месечно дете това меню не е достатъчно разнообразно Thinking
1. Мога ли вече да давам овесени ядки например, преди да дам попара и бисквити. Искаше ми се га изчакам още с глутена.  Tired
2. Как предлагате супите? Тук чета, че давате супи на 8 месечните си бебоци. Извинявам се за тъпия въпрос, но... Embarassed . Варя заленчуците и пасирам...не става ли много рядко?
3. Какво още мога да включа в менюто?

А защо не я запишеш на кухня?  
Между другото забелязах, че на   мойто бебе супата със сигурност му се струваше много  течна...в смисъл че се будеше през ноща и пиеше мляко  , педито обаче препоръча по един сухар всеки път в супата , а също и в обедното меню .Та от тогава не се буди.
Виж целия пост
# 3
В овесените ядки има глутен - да имаш предвид, ако искаш да го въвеждаш по-късно в менюто на бебка!
Иначе можеш да разнообразиш следобедното хранене. Аз лично редувам готова инстантна каша, кисел и домашна оризова каша с плодове в нея /от пюре или сурови/.
Супи още не съм давала. Но в книгата на Л.Трифонова пише, че супата се дава на обяд преди пюрето, а не да заместваш с нея цяло хранене.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: eri

1. Мога ли вече да давам овесени ядки например, преди да дам попара и бисквити. Искаше ми се га изчакам още с глутена.  Tired
2. Как предлагате супите? Тук чета, че давате супи на 8 месечните си бебоци. Извинявам се за тъпия въпрос, но... Embarassed . Варя заленчуците и пасирам...не става ли много рядко?
3. Какво още мога да включа в менюто?


Ери, здрасти и от мен. Ми вашето "меню" не е по-разллично от нашето. Що да не е разнообразно. Пие си млякото, хапва си плода, на обед зеленчука и месото... ooooh!  ooooh!
1.За бисквитите. И аз така питах моята педиатърка дали мога да й давам бисквити. Категорично отсече "не". Пълни да с консерванти и захар. Излишни неща.
2. Всеки ден в една малка тенджерка варя зеленчука с малко вода. По-скоро на пара ги варя. След това го смилам на блендера (всичко заедно) и ако трябва добавям малко водияка. Гледам да стане като пюре, но малко по-воднисто. Е, не като супа.
3. Тук съм пас и то голям . То туй е и мойта  Confused:  Confused:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия