Сладък салам

  • 5 610
  • 17
Здавейте Grinning
Ето още еда рецепта от мен. Дано ви хареса Praynig


3 яйца и 3 кафени чашки захар се разбиват на огън. В друг съд се разбиват 150гр. масло, 2суп.лъжици какао и 2 ванилий.  Това се смесва с яйцата.  Натрошавт се един пакет бискжити и се поръсват с една кафена чашка прясно мляко. Смесват се с крема, прибавят се нарязани орехи. Всичко това се завива  в  стреч фолио  и се замразява.

П.С.
имайте един резервен пакет бисквити
кафената ми чашка е приблизително 100мл.

Виж целия пост
# 1
Балсуджукът се прави по друг начин, а горното си е сладък салам.

Ето една рецепта:

орехови ядки 250 г (2 ч.ч.)
захар 200 г (1 ч.ч.)
гроздова шира  1 л   
картофено нишесте 50 г (5 с.л.)

1. Ореховите ядки се разчупват на половинки и се нанизват на конец, на гъсто една до друга;
2. Нишестето се размива в малко студена вода и се прибавя заедно със захарта към гроздовата шира;
3. Сместа се вари до сгъстяване, като се разбърква непрекъснато;
4. Нанизът с ореховите ядки се потапя в сместа, охлажда се, отново се потапя и т.н., докато стане "суджук" с дебелина 3-4 см ( ");
5. Поръсва се с пудра захар и се окачва да съхне на проветриво място;
6. Съхранява се в кутии и се консумира на резенчета.

Баба ми го правеше точно в този сезон, преди да загорчи виното и беше вкусно нещо. Или поне в детските ми години ми се струваше такова.
Виж целия пост
# 2
Знам го да, не слагам яйца иначе е оригинално  Hug
обаче го знам като "салам"

а балсуджук буквално означава суджук с мед Grinning
Виж целия пост
# 3
Балсуджукът се прави по друг начин, а горното си е сладък салам.

Ето една рецепта:

орехови ядки 250 г (2 ч.ч.)
захар 200 г (1 ч.ч.)
гроздова шира  1 л   
картофено нишесте 50 г (5 с.л.)

1. Ореховите ядки се разчупват на половинки и се нанизват на конец, на гъсто една до друга;
2. Нишестето се размива в малко студена вода и се прибавя заедно със захарта към гроздовата шира;
3. Сместа се вари до сгъстяване, като се разбърква непрекъснато;
4. Нанизът с ореховите ядки се потапя в сместа, охлажда се, отново се потапя и т.н., докато стане "суджук" с дебелина 3-4 см ( ");
5. Поръсва се с пудра захар и се окачва да съхне на проветриво място;
6. Съхранява се в кутии и се консумира на резенчета.

Баба ми го правеше точно в този сезон, преди да загорчи виното и беше вкусно нещо. Или поне в детските ми години ми се струваше такова.


 Embarassed Грешката е моя. Моля да ме извините
Виж целия пост
# 4
яла съм подобно на написаното от лабрекс.

една грузинка го донесе. беше много вкусно и приличаше точно на суджук. но не каза как го правят.
имаше малко вкус на локум. иначе си беше с орехите на конец.

много вкусно Party
Виж целия пост
# 5
Рецептата на Фани ми харесва.Аз съм го правила сладкия салам по разни рецепти,ама по тази не.Ще го пробвам,това е доста вкусно нещо Grinning
Виж целия пост
# 6
Едно време баща ми ми правеше, много го обичах  Hug, не помня точната рецепта, ама съм сигурна че имаше локум вътре.Ще пробвам някоя от предложените тук рецепти   bouquet
Виж целия пост
# 7


Какво означава това?  Shocked
Виж целия пост
# 8

И аз се чудех, що Kalina29 на доста теми го е сложила и нито дума......... newsm78
Виж целия пост
# 9

И аз се чудех, що Kalina29 на доста теми го е сложила и нито дума......... newsm78

малко офф но и аз се чудих защо и погледнах последните публикации и видях , че търси увеличение на пощенската кутия
 Naughty
Виж целия пост
# 10

И аз се чудех, що Kalina29 на доста теми го е сложила и нито дума......... newsm78

малко офф но и аз се чудих защо и погледнах последните публикации и видях , че търси увеличение на пощенската кутия

Naughty

Още един off и спирам - на Калина29 от 27 постинга 20 са  Simple Smile.
Виж целия пост
# 11

И аз се чудех, що Kalina29 на доста теми го е сложила и нито дума......... newsm78

малко офф но и аз се чудих защо и погледнах последните публикации и видях , че търси увеличение на пощенската кутия

Naughty

Още един off и спирам - на Калина29 от 27 постинга 20 са  Simple Smile.


И аз се чудех същото в съседната тема  ooooh! Това не е ли нарушение на правилата?
Виж целия пост
# 12
Фани, във фризера ли го замразяваш бе човек или имаш предвид че го поставяш да се охлади в хладилника ?
Моята баба слагаше и натрошени целувки. Ммм, вкусно.
Виж целия пост
# 13
Фани, във фризера ли го замразяваш бе човек или имаш предвид че го поставяш да се охлади в хладилника ?
Моята баба слагаше и натрошени целувки. Ммм, вкусно.

Аз го слагам в хладилника, но предполагам че може да се сложи и във фризера за малко, ако много бърза човек.
Виж целия пост
# 14
Фани, във фризера ли го замразяваш бе човек или имаш предвид че го поставяш да се охлади в хладилника ?
Моята баба слагаше и натрошени целувки. Ммм, вкусно.



обикновено го слагам във фризера, а и така издържа по-далго време(ако сам направила повечко Grinning)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия