От къде икона?

  • 718
  • 7
На кръщане съм в събота и се чудя от къде да намеря хубава, но не безумно скъпа. Също така ме мъчи и въпроса и кой светия е най-подходящ? Ще бъда на кръщането на моя приятелка. Дайте идеи и цени, ако имате наблюдения. Много ще ми помогнете.
Виж целия пост
# 1
На кръщане съм в събота и се чудя от къде да намеря хубава, но не безумно скъпа. Също така ме мъчи и въпроса и кой светия е най-подходящ? Ще бъда на кръщането на моя приятелка. Дайте идеи и цени, ако имате наблюдения. Много ще ми помогнете.

Хм, ами по принцип икони се продават най - вече в църквата, още повече, че освен да я купиш трябва да и да я осветиш (чете се молитва и престоява една вечер в църквата). Що се касае за избора на светец, най - удачно е да избереш светеца който покровителства името на детето.
Виж целия пост
# 2
Майка ми беше кръстница преди 2 години и тогава купи една икона от художниците на Ал.Невски. Ще те излъжа за цената, отдавна беше, но не беше много скъпа. Избрахме икона на Св.Богородица.
Виж целия пост
# 3
http://www.pokana.com/index_cpath-162_165.html
има ги и по магазините
Виж целия пост
# 4
Хубави икони има в магазинчето пред Св. Неделя, в подлеза на ЦУМ (към Шератон) има две магазинчета. Иконата е хубаво да бъде на светецът, чието име носи човекът, или пък на СВ. Богородица.
Виж целия пост
# 5
Най добре да я купиш от църква, защото там са осветени
Виж целия пост
# 6
ами най - често се подаряват икони на СВ.Богородица и е най добре да я купиш от църква там са задължително и осветени , докато в магазините които се продават не са осветени
Виж целия пост
# 7
Във самата църква св.Неделя също има много голям и хубав магазин.До входа на св.Петка също има магазин
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия