Крадлива чистачка

  • 3 580
  • 30
Наскоро научих,че чистачката ни е взела разни неща-едни гащеризончета от изписването на моето бебе(нейния син чака скоро бебе),2 чисто нови скъпи парфюма,кой знае още какво.Повече няма да я викаме,но все пак искам да й кажа нещо,немога да се примиря ей така #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Първо трябва да си 100% сигурна че е взела нещата.
 Една приятелка често се оплаква че неща изчезват (и естествено чистачката ги взема) докато някой ден не се появят от някъде.
Виж целия пост
# 2
100% съм сигурна
Виж целия пост
# 3
Каква полза да се разправяш и да си пилиш нервите, тя няма да признае ... Виж, ако предметите си ги видяла вече у нея, тогава е друга работа.
Виж целия пост
# 4
Вдигаш телефона и казваш "Реших повече да не идваш да чистиш у нас, защото си взела .....". Тя има ли ключ? Защото ако я уволниш може много нещо да изнесе. И у нас идва жена, знае даже къде държим домашните пари, но никога не рови из шкафовете. Определени са отворени за нея, например този за покривки и чаршафи, кухненските, шкафа за всичко с препаратите, но не и нощните шкафчета, гардероби и бюра. Проверявала съм дали рови, в началото. Има си начини.
Виж целия пост
# 5
Вдигаш телефона и казваш "Реших повече да не идваш да чистиш у нас, защото си взела .....". Тя има ли ключ? Защото ако я уволниш може много нещо да изнесе. И у нас идва жена, знае даже къде държим домашните пари, но никога не рови из шкафовете. Определени са отворени за нея, например този за покривки и чаршафи, кухненските, шкафа за всичко с препаратите, но не и нощните шкафчета, гардероби и бюра. Проверявала съм дали рови, в началото. Има си начини.
Глупости затворени шкафове,тя редовно с и изяждаше по половин кутия бонбони,оставени на масата,бъркаше в хладилника и се канеше някой ден да го "подреди',пък какво остава за шкафове.Навсякъде е тършувала тази гаднярка
Виж целия пост
# 6
Оооох, това е една от причините, поради които не съм викала жена да ми чисти вкъщи, че каквато съм заплес, ще изнесе къщата преди да се усетя  ooooh!
Иначе моя съвет е да я извикаш, да си поговорите и директно да я питаш защо ви е свила вещите, можеш да я посплашиш, че ако не ги върне ще пуснеш жалба в полицията  Thinking или пък че имаш приятели борчета   Thinking
Виж целия пост
# 7
смени чистачката
Виж целия пост
# 8
Една идея и от мен: викаш я и и казваш, че преди време си усетила че някои неща изчезват, не си искала да обвиняваш никого без да си сигурна и без да имаш доказателства и си извикала някое компютърно хакерче, което ти е поставило скрити камери из цялата къща. Заплахата можеш и сама да измислиш, че ще дадеш записите в полицията например. Но ти си знаеш човека, ако не е много на ТИ с техниката може да се хване и да върне нещата. (Малко спам, по тоя повод на една бивша работа ходихме до тоалетна без да светваме крушката, че не бяхме сигурни дали и там няма камери, бяха страшно добре замаскирани и изобщо не се виждаха отвън къде са)
Виж целия пост
# 9
Вдигаш телефона и казваш "Реших повече да не идваш да чистиш у нас, защото си взела .....". Тя има ли ключ? Защото ако я уволниш може много нещо да изнесе. И у нас идва жена, знае даже къде държим домашните пари, но никога не рови из шкафовете. Определени са отворени за нея, например този за покривки и чаршафи, кухненските, шкафа за всичко с препаратите, но не и нощните шкафчета, гардероби и бюра. Проверявала съм дали рови, в началото. Има си начини.
Глупости затворени шкафове,тя редовно с и изяждаше по половин кутия бонбони,оставени на масата,бъркаше в хладилника и се канеше някой ден да го "подреди',пък какво остава за шкафове.Навсякъде е тършувала тази гаднярка
Аз тази работа с бонбоните я разбирам така - щом са оставени на масата са за ядене. И в хладилника може да си хареса нещо. Официално съм казала, че може да се почерпи с каквото има - сок, плод, малка закуска. Никога не е злоупотребявала. Някой и друг сандвич от време на време не ми удря бюджета. Или ако имам правен сладкиш пиша на бележката да си отреже. Но щом при теб са почнали да липсват вещи..... Naughty
Виж целия пост
# 10
Не ми е за ядененто..Никога не е ставало въпрос може или неможе да яде.Въпроса е че си позволява и го смята в реда на нещата без да пита.Веднъж изяде последния 3-ти бонбон от една много луксозна бонбониерка-метална кутия и взе кутийката пак без да пита.Последния път ми беше отворила един пакет замразен хляб(а имаше други отворени,а аз много мразя да се отварят по 2-3 пакета наведнъж понеже хляба изсъхва)
Сама съм си виновна че съм  пуснала вкъщи,но все пак имах нужда да се оплача..
Виж целия пост
# 11
Разбираме те. Hug  И не си виновна, че си я пуснала вкъщи. Ти си я пуснала да чисти, а не да краде. Ама що се оплакваш на нас, кажи и на нея.
Виж целия пост
# 12
Ами ползвам ви за "арменския поп" - колкото и да и казвам на нея тя няма да ми върне парфюмите или бонбоните, а дори да ги върне бонбоните след като вече ги е изяла - мерси аз не ги искам в такъв вид  Laughing
Виж целия пост
# 13
....Въпроса е че си позволява и го смята в реда на нещата без да пита.Веднъж изяде последния 3-ти бонбон от една много луксозна бонбониерка-метална кутия и взе кутийката пак без да пита.Последния път ми беше отворила един пакет замразен хляб(а имаше други отворени,а аз много мразя да се отварят по 2-3 пакета наведнъж понеже хляба изсъхва)...

Изброеното звучат много мнително и смешно. Искаш да те пита, дали може да си вземе един бонбон?

А по отношение на кражбата, не уточняваш как си го установила, но дори и да е така: подаваш жалба в полицията (ако им се стори основателна), отиват и в дома и претърсват точно посочените от теб вещи.
Това е начинът.


Виж целия пост
# 14
Ами да, защо да не пита-и то не 1,ами половин кутия.Не сме се разбирали.Дошла е да чисти а не да яде.Аз лично не бих си позволила в чужда къща да си правя каквото искам-ако са ме наели да чистя.Въпрос на манталитет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия